College Raport 12.12.17

Ledwie 11 spotkań. Tak mało jednej nocy w tym sezonie jeszcze nie było.

1. Northwestern przejechało się po Chicago State 96:31. Zapowiadało się na jeszcze większy pogrom, bo do przerwy było 55:8, ale skończyło się na relatywnie niskim wymiarze kary. Tak słaba pierwsza połowa sprawiła, że John Gasaway odkurzył rekord DIV I

Patryk Szpir w 17 minut tej męczarni zdobył 1 punkt, 4 zbiórki, ale zaliczył też 4 straty. Żaden gracz Cougars nie przekroczył 8 punktów. Chicago State ma obecnie bilans 2-11, ale tylko technicznie rzecz biorąc, bo w praktyce oba zwycięstwa zostały odniesione nad ekipami spoza DIV I.

Coach Chris Collins skorzystał z 12 graczy Wildcats, a najlepiej spośród nich punktował Vic Law – 18 oczek w ledwie 17 minut. Taki mecz na pewno przydał się Northwestern, bowiem póki co przeplatają lepsze spotkania z gorszymi, a przed sezonem wielu typowało ich na jedną z niespodzianek sezonu.

2. W meczu bez historii Louisville pokonało Bryant 102 – 59. Po 17 oczek rzucili Quentin Snider, Anas Mahmoud i Deng Adel.

3. Minnesota ledwo ograła Drake – 68-67, a dwunaste double-double zaliczył Jordan Murphy, tym samym wciąż utrzymuje status jedynego gracza w całej DIV I, który w każdym meczu zalicza double-double.

Oregon rozprawił się z Texas Southern 74-68 – goście wciąż bez zwycięstwa, podobnie jak Alabama A&M, która tym razem uległa DePaul.
Na osłodę dla Texas Southern – w akcji gwiazda youtube, Trae Jefferson:

4. Ładną linijkę zaliczył Brian Beard z Florida International – 28 punktów, 6 przechwytów, 6 asyst i 5 zbiórek.

5. Mateusz Rudak rozegrał 25 minut w przegranym przez Birmingham-Southern meczu z Louisiana College. Polak zaliczył 8 punktów (4/8 z gry), 5 zbiórek, asystę, 2 przechwyty, blok, ale też cztery straty i dwa faule.