College Raport 14.11.17

Wszystko to co najistotniejsze z nocy:

*W najciekawszym spotkaniu dnia Providence podjęło u siebie notowaną Minnesotę. Friars przez 30 minut walczyli jak równy z równym, ale w ostatnich dziesięciu minutach prowadzeni przez Jordana Murphy’ego (23 pkt, 10-15 FG) Golden Gophers odjechali rywalom i odnieśli swoją drugą wygraną w sezonie. Czterech z pięciu starterów Golden Gophers miało dwucyfrową zdobycz punktową. Był to też pierwszy mecz z cyklu Gavitt Tipoff Games, w którym zespoły z Big East rywalizują z ekipami z Big Ten.

*Nudno nie było również w starciu Nevady z Rhode Island. Nawet bez Camerona Olivera Wolfpack to mocny zespół, a w świetnej formie jest Jordan Caroline – dzisiaj 28 punktów, 12 zbiórek oraz 3 asysty. Duet Matthews/Terrell zdobył 42 punkty dla Rams, ale nie był w stanie wyprowadzić Rams na prowadzenie, po tym, jak na 8 minut przed końcem doprowadzili do remisu, po przegranej dwucyfrową ilością punktów pierwszej połowie. Nevada dobrze rozegrała ostatnie minuty, ostatecznie wygrywając 88-81.

*Swoich rywali z kolei zdublowało Cincinnati, wygrywając z Western Caroliną 102-51. Bearcats wymusili 22 straty, a szanse gry otrzymał każdy dostępny do gry zawodnik. 20 punktów w zaledwie 23 minuty osiągnął Jarron Cumberland, a z dobrej strony pokazał się Cane Broome.

*W formie był także Bonzie Colson, notując 27 punktów, 11 zbiórek oraz 3 bloki przeciwko Mt. St. Mary’s, prowadząc Irish do pewnej wygranej.

*Wtórował mu Trevon Blueitt z 26 punktami, prowadzący Musketeers do 101 punktów przeciwko Rider (co ciekawe Xavier już dwukrotnie przekroczyli 100 zdobytych punktów, co nie zdarzyło się im ani razu w całym poprzednim sezonie). Swoje setki zdobyły także Oregon oraz TCU.

*Swój rekord życiowy ustanowił Bennie Boatwright z USC, ratując Trojans od porażki z North Dakota State. Zdobył on 28 punktów i dorzucił do tego 8 zbiórek, przewodząc zespołowi, który remisował po pierwszej połowie ze słabszym rywalem.

*Przeciwko Eastern Kentucky w barwach Ole Miss 22 minuty rozegrał Dominik Olejniczak, notując 6 punktów, 3 zbiórki oraz 2 asysty. Rebels wygrali 85:75.

*Swoje spotkania pewnie wygrały również notowane zespoły Floridy, Wichita State, St. Mary’s czy Baylor. Pośród top 25 nie mieliśmy niespodzianek.

*Małym zaskoczeniem była za to wygrana Belmont z Vanderbilt 69:60. Dylan Windler 24 punkty i 11 zbiórek, a Amanze Egekeze dołożył 22 oczka i 7 zbiórek. Commodores zostali więc pierwszą ekipą z SEC, która przegrała w tym sezonie. Dzień uratował im jednak Darius Garland z Top 15 klasy 2018 ogłaszając wybór Vanderbilt kosztem Kentucky, Indiana i UCLA. Pierwszy topowy rekrut jakiego zwerbował trener Bryce Drew.

*Akcją dnia popisał się Nuni Omot:

*Zespół Norfolk State został natomiast pierwszym, który uległ drużynie z III Dywizji przegrywając z Lynchburg 80:83.