College Raport 16.11.17

Tej nocy rozegrano 51 spotkań, ale nie było takich hitów jak poprzedniej, co nie oznacza, że nic się nie działo. Zagrało siedem ekip z rankingu, jedna przegrała (aczkolwiek z mocnym rywalem – Northwestern uległo Creighton), a inna była blisko porażki.

1. North Carolina wygrała z Bucknell 93-81 i nie był to wcale spacerek dla podopiecznych Roya Williamsa. Świetnie w Bisons zagrał duet Nana Foulland i Zach Thomas, produkując 42 punkty i 9 zbiórek, jednak Tar Heels mieli Luke’a Maye (20 punktów, 9 zbiórek i 4 asysty – 3/4 za trzy) i Theo Pinsona – 19 oczek. Wyróżnił się też freshman Sterling Manley, którzy w 17 minut rzucił 16 punktów i zebrał 13 piłek. Do gry wrócił Joel Berry – w 30 minut zdobył co prawda 8 punktów i asystował 6 razy, ale trafił tylko jeden z jedenastu rzutów z gry.

2. Bez problemu wygrały Minnesota i St Mary’s, które ograły łatwych rywali i są już 3-0. W barwach Gophers rewelacyjny mecz zagrał Reggie Lynch, który był blisko triple double – 18 punktów, 12 zbiórek, 9 bloków, a do tego 6 przechwytów. 3-0 jest również Seton Hall (19/11 Angela Delgado), które pewnie ograło Indianę. Nikt się cudów po Hoosiers nie spodziewał, jednak trzeba nadmienić, że są obecnie 1-2, między innymi po druzgocącej porażce u siebie z Indiana State. Na osłodę przechwyt Devonte Greena.

3. A tak czarował Trae Young z Oklahomy, który świetnie zaczął sezon (18.5 punktów na mecz, 11,5 asysty) i jest nadzieją dla Oklahomy na lepsze czasy.

4. Blisko porażki było UCLA. Na trzy sekundy przed końcem trójkę dla Central Arkansas trafił Jordan Howard (35 punktów, 8/15 za trzy), ale jeden celny wolny po faulu wymuszonym w ostatniej sekundzie przez Jaylena Handsa dał Bruins dogrywkę, w której okazali się lepsi.

5. Pierwszą porażkę poniosło #20 Northwestern, przegrywając u siebie z Creighton (3-0). Dla gospodarzy 30 punktów rzucił Vic Law, a 24/9 asyst zrobił Bryant McIntosh. Bluejays liderował tym razem nie Matrcus Foster, a Khyri Thomas, do 24 punktów dorzucając 11 zbiórek.

6. Łatwo z uczelnią American wygrała West Virginia. Maciej Bender w 18 minut zdobył 2 punkty (1/3 z gry), zaliczył jedną zbiórkę i dwa faule. Wygrała też uczelnia Jakuba Mijakowskiego – Penn ograło Navy, ale Kuba był na parkiecie tylko przez 4 minuty, nie trafiając ani jednego z dwóch rzutów z gry.
7. O wyczynach pozostałych Polaków donosi niezawodny Krzysiek:

8. Podobnie jak o dobrych osiągnięciach statystycznych:

9. Awaria zasilania sprawiła, że odwołany został mecz St. Bonaventure – Maryland Eastern Shore.