Polub nas na facebooku:    
Dominik Olejniczak przechodzi do Ole Miss

Nie jesteśmy pierwsi, którzy przekazują tą informacje, ale też niekoniecznie zawsze o to nam chodzi. Tym razem przygotowaliśmy krótki wywiad z Dominikiem, który opowiada o decyzji, jak i planach na najbliższy rok. I tylko szkoda, że na boisku zobaczymy go dopiero od sezonu 2017-18.

1) Po niezłym sezonie i bardzo obiecującej końcówce rozgrywek zdecydowałeś się na zmianę uczelni. Co wpłynęło na tę dość zaskakującą decyzję?

Z pewnością najważniejszym czynnikiem przy mojej decyzji był poziom konferencji. Chciałem grać z najlepszymi z najlepszych w NCAA, oraz w tym samym czasie być w zespole który ma ambicje i szanse na NCAA Tournament. W Drake nie miałem takich możliwości, poza tym moja rola mnie nie zadowalała i byłem ograniczany jako zawodnik.

2) Oprócz Ciebie z Drake odszedł również skrzydłowy Kale Abrahamson. Czy były jakieś problemy w uzyskaniu zgody od trenerów na odejście z uczelni?

Powiedzmy, ze mam to już za sobą i nie chce rozkopywać tematu Drake, teraz jestem w Ole Miss i nie myślę już o tym co było.

3) Z różnych źródeł można było usłyszeć, że rozważałeś wybór pomiędzy Californią, Colorado, Floridą, FSU oraz Ole Miss. Które z tych uczelni tak naprawdę brałeś pod uwagę?

Z tych 5 zespołów odwiedziłem trzy – Californie, Colorado i właśnie Ole Miss. Te trzy uczelnie były dla mnie idealne i spełniały każdy z ważny dla mnie aspekt. Kwestią było tylko to gdzie czułem się najbardziej komfortowo podczas wizyty i gdzie mogłem najbardziej zaufać trenerom.

4) Czy Tomek Gielo pomagał Ci w podjęciu decyzji i fakt, że grał w Ole Miss odgrywał jakiekolwiek znaczenie?

Na pewno w pewnym stopniu miało to jakieś znaczenie, bo Tomek przetarł szlak Ole Miss i był z tego zadowolony. Często jest tak, ze trenerzy obiecują ci złote góry, a jak już wybierzesz ich uczelnie to polowa z tego jest nieprawdą. Tomek zapewnił mnie, że trenerzy są tam fair wobec Ciebie, ale ostateczną decyzje podjąłem sam.

5) Teraz czeka Cię przymusowa pauza, ale też czas ciężkiej pracy na treningach i rywalizacji z Sebastianem Saizem. Jakie cele stawiasz sobie na ten rok?

Mogę powiedzieć, że zrobię sobie roczny pre-season. Planuje włożyć dużo ciężkiej pracy indywidualnej na siłowni, jak i na boisku. Na pewno dobrze mieć takiego seniora mentora przez cały rok redshirta. A po roku rywalizacji z Saizem i dodatkowej indywidualnej pracy będę gotowy zastąpić jego miejsce w pierwszej piątce.

Kosi
03.06.2016
Komentarze

Kurcze byłem strasznie zdziwiony jak się dowiedziałem o transferze Dominika a wiadomo coś o Marcelu Ponitce i jego powrocie do Stanów?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informujemy, iż administratorem Twoich danych osobowych jest Krzysztof Kosidowski. Kontakt z administratorem: e-mail: kosi@collegehoops.pl
Podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne. Jednocześnie przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania (aktualizacji) lub usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, przenoszenia, a także sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji (profilowaniu). Masz także prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych do organu nadzorczego. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. B ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27.04.2016 w celu obsługi i realizacji usługi.
CollegeHoops.pl © 2018
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl