Polub nas na facebooku:    
Drużyny, które nie zagrają w rozgrywkach posezonowych

Niedawno NCAA opublikowała wyniki Academic Progress Rate dla wszystkich uczelni i dyscyplin. Ogólna średnia poszła w górę (950), ale kilka drużyn nie podołało minimalnym wymaganiom i w rezultacie niezależnie od wyniku w rozgrywkach posezonowych nie wystąpią.

W sporym skrócie APR to wskaźnik podsumowujący wyniki w nauce zawodników wchodzących w skład drużyny i oprócz samych ocen patrzy się również między innymi na liczbę graczy, którym udało się ukończyć studia. Wymagana minimalna średnia z ostatnich czterech lat wynosi 900, jednak już wkrótce ten pułap zwiększony będzie do 930.

W tym roku zakazem gry w rozgrywkach posezonowych zostało ukaranych aż 10 zespołów, a najgłośniejszym przypadkiem jest ekipa UConn. Poniżej pełna lista drużyn wraz z czteroletnią średnią APR:

Connecticut (889)
Towson (873)
UNC-Wilmington (890)
Toledo (869)
Texas A&M-Corpus Christi (887)
Cal State Bakersfield (879)
Jacksonville State (889)
Mississippi Valley State (865)
Arkansas-Pine Bluff (885)
Cal Riverside (887)

Część z zespołów opuści także turnieje swoich konferencji, jednak to już zależy od przepisów i władz w poszczególnych konferencjach. Oprócz wspomnianego wykluczenia, na zespoły zostały naniesione także mniejsze kary, a po szczegóły odsyłam na stronę NCAA, gdzie znajdują się wszystkie wyniki i informacje.

Dodatkowo z turnieju konferencji CAA wykluczone zostały drużyny Old Dominion i Georgia State. Tym razem to jednak decyzja tej konkretnej konferencji, która postanowiła w ten sposób ukarać uczelnie opuszczający CAA po następnym sezonie.

Kosi
22.06.2012

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informujemy, iż administratorem Twoich danych osobowych jest Krzysztof Kosidowski. Kontakt z administratorem: e-mail: kosi@collegehoops.pl
Podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne. Jednocześnie przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania (aktualizacji) lub usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, przenoszenia, a także sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji (profilowaniu). Masz także prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych do organu nadzorczego. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. B ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27.04.2016 w celu obsługi i realizacji usługi.
CollegeHoops.pl © 2018
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl