Polub nas na facebooku:    
Dwie kolejne wygrane drużyny AIA

Po pierwszym i dość łatwo wygranym sparingu z AZS AWF Katowice przyszła kolej na wydawałoby się dużo trudniejsze mecze. Rywalem była bowiem Reprezentacji Polski do lat 20, która właśnie spotkaniami z AIA rozpoczęła przygotowania do Mistrzostw Europy Dywizji B. Zespół złożony z zawodników z NCAA postawił jednak bardzo trudne warunki swoim przecinkom i oba mecze wygrał wysoko 99:64 oraz 103:81.

Oba sparingi miały dość podobny przebieg i po wyrównanym początku, w dalszej części drużyna Athletes in Action wychodziła na bezpieczne prowadzenie, które już tylko powiększała. W pierwszym spotkaniu wysoką przewagę udało już się wypracować w drugiej kwarcie, w kolejnym dopiero po przerwie. To jednak gracze AIA, którzy do Polski przyjechali 27 maja okazali się dużo lepsi i zasłużenie wygrali oba spotkania. Zawodnicy zza oceanu grali skutecznie, efektywniej, a momentami bardzo efektownie.

Bardzo dobrze podsumował to trener Paweł Mrozik, który prowadził w Polsce drużynę Athletes in Action: „W pierwszym meczu Polacy wyszli chyba trochę przestraszeni. Dopiero w drugim zagrali odważniej, ale też sędziowie nie pozwalali na zbyt wiele i w rezultacie Polacy już w pierwszej kwarcie oddali kilkanaście rzutów wolnych. Ja musiałem posadzić na ławce Heslipa i jeszcze dwóch innych graczy, dzięki czemu tak długo utrzymywali się w grze. Później już kontrolowaliśmy mecz do samego końca.”

To właśnie wspomniany Brady Heslip okazał się najlepszym graczem i jednocześnie najlepszym strzelcem w zespole AIA. W pierwszym meczu rzucił 21 punktów, a dzień później aż 41 trafiając między innymi 8 rzutów z dystansu. Bardzo widoczny był też podkoszowy Jamil Wilson, który uzbierał odpowiednio 22 i 18 oczek.

Zdobycze punktowe wszystkich zawodników można znaleźć na stronie pzkosz.pl.

Z dobrej strony pokazał się też Karol Gruszecki, który punktów zdobywał mało, ale wyróżniał się w defensywie. „Karol w tym roku w USA nie grał za dużo, ale mimo wszystko zrobił znaczący postęp. We wszystkich 3 meczach grał znakomicie w obronie, broniąc zawodników z pozycji 1-4 oraz wspomagając walkę na deskach. W pierwszym meczu z U20 nie zdobył punktu, ale miał dużo asyst i zbiórek. To bardzo dobrze rokuje na przyszłość, bo Karol potrafi punktować, co udowodnił grając dla mnie rok temu w Macedonii właśnie przeciwko ekipie AIA USA. W tych meczach było widać jak bardzo poprawił obronę i widać, że jego rozwój idzie w dobrym kierunku.” – ocenia trener Mrozik.

W Reprezentacji Polski największe wrażenie zrobił Tomasz Gielo występujący na Uniwersytecie Liberty. Wprawdzie w pierwszym spotkaniu miał tylko 10 punktów, ale już w następny z 23 oczkami na koncie był najlepszym punktującym swojej drużyny. Z niezłej strony pokazał się też Michał Michalak w drugim meczu notując 17 punktów. Przemek Karnowski rzucił zaś odpowiednio 10 i 11 oczek.

Na obronę reprezentacji można wspomnieć, że był to dopiero pierwszy etap ich przygotowań, a do sparingów przystąpili dosłownie „z marszu”. Dodatkowo w składzie zabrakło Mateusza Ponitki walczącego z Asseco Prokomem Gdynia o Mistrzostwo Polski.

Oprócz koszykówki uczestnicy Athletes in Action mieli okazje również na poznanie Polski. Odwiedzili między innymi Kraków, a także obóz kontraktacyjny Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, co na pewno zostanie w ich pamięci na długo.

Zespół AIA już bez Pawła Mrozika i Karola Gruszeckiego wyruszył dziś do Niemiec, gdzie w dniach 5-9 czerwca rozegrają cztery kolejne sparingi. Po dokładny terminarz odsyłam na stronę aiabasketball.org.

Więcej filmów z pobytu drużyny Athletes in Action znajduje się na kanale YouTube AIABasketball, galerie zdjęć na Facebooku, zaś retransmisje wszystkich spotkań na stronie livestream.com.

Kosi
04.06.2012

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informujemy, iż administratorem Twoich danych osobowych jest Krzysztof Kosidowski. Kontakt z administratorem: e-mail: kosi@collegehoops.pl
Podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne. Jednocześnie przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania (aktualizacji) lub usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, przenoszenia, a także sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji (profilowaniu). Masz także prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych do organu nadzorczego. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. B ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27.04.2016 w celu obsługi i realizacji usługi.
CollegeHoops.pl © 2018
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl