Polub nas na facebooku:    
Dwie kolejne wygrane drużyny AIA

Po pierwszym i dość łatwo wygranym sparingu z AZS AWF Katowice przyszła kolej na wydawałoby się dużo trudniejsze mecze. Rywalem była bowiem Reprezentacji Polski do lat 20, która właśnie spotkaniami z AIA rozpoczęła przygotowania do Mistrzostw Europy Dywizji B. Zespół złożony z zawodników z NCAA postawił jednak bardzo trudne warunki swoim przecinkom i oba mecze wygrał wysoko 99:64 oraz 103:81.

Oba sparingi miały dość podobny przebieg i po wyrównanym początku, w dalszej części drużyna Athletes in Action wychodziła na bezpieczne prowadzenie, które już tylko powiększała. W pierwszym spotkaniu wysoką przewagę udało już się wypracować w drugiej kwarcie, w kolejnym dopiero po przerwie. To jednak gracze AIA, którzy do Polski przyjechali 27 maja okazali się dużo lepsi i zasłużenie wygrali oba spotkania. Zawodnicy zza oceanu grali skutecznie, efektywniej, a momentami bardzo efektownie.

Bardzo dobrze podsumował to trener Paweł Mrozik, który prowadził w Polsce drużynę Athletes in Action: „W pierwszym meczu Polacy wyszli chyba trochę przestraszeni. Dopiero w drugim zagrali odważniej, ale też sędziowie nie pozwalali na zbyt wiele i w rezultacie Polacy już w pierwszej kwarcie oddali kilkanaście rzutów wolnych. Ja musiałem posadzić na ławce Heslipa i jeszcze dwóch innych graczy, dzięki czemu tak długo utrzymywali się w grze. Później już kontrolowaliśmy mecz do samego końca.”

To właśnie wspomniany Brady Heslip okazał się najlepszym graczem i jednocześnie najlepszym strzelcem w zespole AIA. W pierwszym meczu rzucił 21 punktów, a dzień później aż 41 trafiając między innymi 8 rzutów z dystansu. Bardzo widoczny był też podkoszowy Jamil Wilson, który uzbierał odpowiednio 22 i 18 oczek.

Zdobycze punktowe wszystkich zawodników można znaleźć na stronie pzkosz.pl.

Z dobrej strony pokazał się też Karol Gruszecki, który punktów zdobywał mało, ale wyróżniał się w defensywie. „Karol w tym roku w USA nie grał za dużo, ale mimo wszystko zrobił znaczący postęp. We wszystkich 3 meczach grał znakomicie w obronie, broniąc zawodników z pozycji 1-4 oraz wspomagając walkę na deskach. W pierwszym meczu z U20 nie zdobył punktu, ale miał dużo asyst i zbiórek. To bardzo dobrze rokuje na przyszłość, bo Karol potrafi punktować, co udowodnił grając dla mnie rok temu w Macedonii właśnie przeciwko ekipie AIA USA. W tych meczach było widać jak bardzo poprawił obronę i widać, że jego rozwój idzie w dobrym kierunku.” – ocenia trener Mrozik.

W Reprezentacji Polski największe wrażenie zrobił Tomasz Gielo występujący na Uniwersytecie Liberty. Wprawdzie w pierwszym spotkaniu miał tylko 10 punktów, ale już w następny z 23 oczkami na koncie był najlepszym punktującym swojej drużyny. Z niezłej strony pokazał się też Michał Michalak w drugim meczu notując 17 punktów. Przemek Karnowski rzucił zaś odpowiednio 10 i 11 oczek.

Na obronę reprezentacji można wspomnieć, że był to dopiero pierwszy etap ich przygotowań, a do sparingów przystąpili dosłownie „z marszu”. Dodatkowo w składzie zabrakło Mateusza Ponitki walczącego z Asseco Prokomem Gdynia o Mistrzostwo Polski.

Oprócz koszykówki uczestnicy Athletes in Action mieli okazje również na poznanie Polski. Odwiedzili między innymi Kraków, a także obóz kontraktacyjny Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, co na pewno zostanie w ich pamięci na długo.

Zespół AIA już bez Pawła Mrozika i Karola Gruszeckiego wyruszył dziś do Niemiec, gdzie w dniach 5-9 czerwca rozegrają cztery kolejne sparingi. Po dokładny terminarz odsyłam na stronę aiabasketball.org.

Więcej filmów z pobytu drużyny Athletes in Action znajduje się na kanale YouTube AIABasketball, galerie zdjęć na Facebooku, zaś retransmisje wszystkich spotkań na stronie livestream.com.

Kosi
04.06.2012

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informujemy, iż administratorem Twoich danych osobowych jest Krzysztof Kosidowski. Kontakt z administratorem: e-mail: kosi@collegehoops.pl
Podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne. Jednocześnie przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania (aktualizacji) lub usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, przenoszenia, a także sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji (profilowaniu). Masz także prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych do organu nadzorczego. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. B ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27.04.2016 w celu obsługi i realizacji usługi.
CollegeHoops.pl © 2018
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl