Polub nas na facebooku:    
Final 4 – terminarz 2.04.15

Ostatni przystanek Indianapolis – Indy City. 3 mecze do końca. Dzisiaj dwa półfinały w poniedziałek wielki finał. Zostały 4 drużyny. Trzech z nich mogliśmy się spodziewać na tym etapie rozgrywek, jedna z nich to zaskoczenie. Zobaczmy co będzie się działo dzisiaj w nocy.

 
00.09 Michigan State(7) vs Duke(1)

Faworytem wydaje się być Duke. Jednak nie można lekceważyć ducha ekipy Izzo. To oni będą w najlepszej sytuacji w tym turnieju. Nie mają nic do stracenia. Jeśli wygrają będzie to wielki sukces, jeśli nie właściwie nic się nie stanie. Obaj trenerzy na konferencji prasowej bardzo ciepło się o sobie wypowiadali. Izzo nazwał Krzyżewskiego Woodenem naszych czasów. Na parkiecie jednak będzie walka. Duke mają więcej argumentów w postaci znakomitych freshmanów jednak Spartanie się nie położą i nie będą czekać na egzekucję. Doświadczony skład i świetny w Marcu Izzo to kombinacja, która może sprawić niespodziankę jeszcze raz. Wyjątkowo ciekawe będą dla mnie dwa matchupy: Trice kontra Jones i pod koszem Dawson kontra Okafor.

Moim zdaniem może zadecydować dyspozycja Justisa Winslowa, który w czasie turnieju wskoczył na wyższe obroty i prezentuje się wybornie. Zarówno w ataku jak i przede wszystkim w obronie w której jest plastrem na najlepszych zawodników drużyny przeciwnej. Duke mają dużo argumentów do tego aby poważnie myśleć o zwycięstwie w całym turnieju. Wszystko wydaje się być gotowe do tego aby Mike Krzyżewski 5 kwietnia dostawił kolejne trofeum do bogatej gabloty Blue Devils.

Mój typ na finał turnieju: Duke
 
 
02.45 Wisconsin(1) vs Kentucky(1)

Wisconsin to kolejna przeszkoda Wildcats na drodzę do perfekcyjnego sezonu. Zostały dwa mecze 38-0 może zmienić się już w poniedziałek na historyczne 40-0. W USA wszyscy mówią tylko o perfekcyjnym sezonie. Calipari studzi emocje i próbuje skierować swoich zawodników na właściwe tory oraz zdjąć z nich presję.

Na jego konferencji prasowej wiele było o tym, że bilans się nie liczy na drodzę do wykonania zadania, że każdy team w Final Four startuje z takim samym bilansem 0-0 i że nikt w jego drużynie nie przywiązuje do tego wagi.

Z drugiej strony zawodnik roku Frank Kaminsky wspierany w ostatnich dwóch meczach przez świetnie dysponowanego Sama Dekkera. Doświadczenie, zgranie, niesamowita postać trenerska na ławce. Jak dla mnie to przedwczesny finał dwóch najlepszych ekip w tym sezonie.

Oba zespoły na podobnym poziomie, delikatnie przewaga hype’u po stronie Kentucky jednak gwiazdy Badgers to najwyższy poziom w NCAA.
Mój typ na finał: Kentucky
Finał w nocy z poniedziałku na wtorek. Po nim przerwa do listopada. Przy okazji życzymy wszystkim Wesołych spokojnych świąt. Niech wam się spełni to co sobie wymarzyliście! 

wojgrudzien
04.04.2015
Komentarze

Pozwolę sobie nie zgodzić się z autorem tekstu. Wisconsin zostało mocno zniszczone u siebie przez Duke w sezonie, więc opinia o tym , że jest jednym z dwóch naj sezonu mocno niesprawiedliwa.

Nie uważam, że niesprawiedliwa a już napewno nie uważam, że mocno. Co pokazał dobitnie wczorajszy mecz Badgers:)! Wesołych świat 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informujemy, iż administratorem Twoich danych osobowych jest Krzysztof Kosidowski. Kontakt z administratorem: e-mail: kosi@collegehoops.pl
Podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne. Jednocześnie przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania (aktualizacji) lub usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, przenoszenia, a także sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji (profilowaniu). Masz także prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych do organu nadzorczego. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. B ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27.04.2016 w celu obsługi i realizacji usługi.
CollegeHoops.pl © 2018
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl