Polub nas na facebooku:    
II runda – terminarz 20.03.15

Widzieliście to co działo się wczoraj!? To uczucie kiedy wracasz z pracy, a trójka faworytów żegna się z turniejem. Spodziewajcie się obszernych skrótów wczorajszych spotkań na stronie w ciągu dnia.  Aż boję się wstawiać swoje typy, bo wczoraj po kilku spotkaniach pozostało tylko 1,5% bracketów, a faworyci padali jak muchy z teoretycznie dużo słabszymi ekipami. Marzec! WOW!

Czas na drugą część pojedynków w II rundzie NCAA Tournament.  Już dziś w nocy poznamy 32 najlepsze drużyny obecnego sezonu. Oto co czeka nas dzisiaj na akademickich parkietach. Przypominam – gwiazdka to najlepsza spotkanie w regionie. Naszym zdaniem.


Midwest Region

17.15 New Mexico State(15) vs Kansas(2)
19.10 Buffallo(12) vs West Virginia(5)
19.45 Indiana(10) vs Wichita State(7)*
21.40 Valparaiso(13) vs Maryland(4)

Jak pokazał wczorajszy dzień w NCAA Tournament nie ma żelaznych faworytów, jednak ekipa Kansas posiada na tyle stabilny i dobry skład, że nie powinna przegrać spotkania z New Mexico State. Duże znaczenie będzie miała postawa Wayne’a Seldena oraz to czy Perry Ellis będzie już w pełni sił. Może nie będzie to kluczowe w tym spotkaniu, jednak w perspektywie całego turnieju będzie to jedna z kluczowych kwestii jeśli mówimy o Kansas.

Yogi Ferrell i Indiana to już nie tak mocna ekipa jak 2 lata temu kiedy Yogi w duecie z Cody Zellerem byli jedną z najlepszych ekip w kraju czy rok temu z Noah Vonleh’em również aspirowali do tego miana. W tym roku nieco mniej można było usłyszeć o Hoosiers, jednak charyzmatyczny i dynamiczny Ferrell może być ich motorem napędowym w turnieju. W ostatnich spotkaniach prezentował się bardzo dobrze i po cichu notuje przyzwoity sezon. Będzie to zdecydowanie moim zdaniem najlepsze spotkanie w Midwest.

West Virginia i Maryland to na tyle mocne ekipy, że powinny poradzić sobie i awansować dalej, jednak profilaktycznie spojrzałem jeszcze na wyniki z wczoraj, żeby nie uznawać tego za oczywisty fakt. To przecież turniej. Faworyt ściele się gęsto!

Moje typy: Kansas, West Virginia, Wichita State, Maryland


West Region

23.50 Oklahoma State(9) vs Oregon(8)*
02.20 Coast Carolina(16) vs Wisconsin(1)

Jak dobrze, że mój pracodawca nie wpadł na genialny, żeby przedłużyć mi godziny pracy o 4 godziny tylko o 2. 22.00, szybki powrót do domu, kawusia i nie wyobrażam sobie aby nie obejrzeć dzisiaj pojedynku Oklahomy State z Oregon Ducks. To najciekawsze spotkanie dzisiejszego dnia. Wczoraj mój typ na najlepszy mecz się potwierdził. Mam nadzieje, że dzisiaj będzie podobnie. Podobnie jak wczoraj D’Angelo Russell, dzisiaj pole do popisu będzie miało dwóch równie znakomitych strzelców. Young i Nash liczę na was!

Kto jak kto, ale równi jak autostrady na Białorusi (serio, byłem, widziałem!) przez cały sezon Badgers muszą wygrać. Frank Kaminsky ma ostatnią szansę aby ugrać coś na wielkiej scenie.

Moje typy: Oregon, Wisconsin


East Region

17.40 Georgia(10) vs Michigan State(7)*
18.40 Wyoming(12) vs Northern Iowa(5)
20.10 Belmont(15) vs Virginia(2)
21.10 UC Irvine(13) vs Louisville(4) 
00.27 Albany(14) vs Oklahoma(3)
02.57 Dayton(11) vs Providence(6)

Najbardziej intensywny region dzisiejszego dnia. Aż 5 spotkań. Najciekawiej moim zdaniem zapowiada się mecz Georgii z Michigan State. Michigan State w tym sezonie jakoś znacząco nie przykuwali mojej uwagi, Jednak w turnieju mogą być bardzo groźni. Wyjaśnił mi to ostatnio kolega Krzysiek Kosidowski, krótkim, aczkolwiek bardzo treściwym stwierdzeniem „Marzec to miesiąc Toma Izzo”.

Northern Iowa, Virginia, Louisville i Oklahoma przynajmniej na papierze wydają się być zdecydowanie na autostradzie do III rundy. Ale hej! Baylor i Iowa State też tak myśleli. Mnóstwo tego co dobre w akademickiej koszykówce do obejrzEnia o rozsądnych godzinach bez potrzeby zarywania nocki.

Providence, jedna z najlepszych ekip z Big East kontra przebijająca się z First Four ekipa Dayton. Ten mecz przez późną porę może nie mieć odpowiedniego audytorium. Jednak obok starcia Spartans najlepszy mecz w tym regionie. Jadę odważnie i stawiam, że to Dayton będą rewelacją tegorocznego turnieju.

Moje typy: Michigan State, Wyoming, Virginia, Louisville, Oklahoma, Dayton


South Region

00.10 Robert Morris(16) vs Duke(1)
00.20 Davidson(10) vs Iowa(7)
02.40 St. John’s(9) vs San Diego State(8)*
02.50 North Dakota State(15) vs Gonzaga(2)

Ten region interesuje nas szczególnie ze względu na obecność naszego jedynaka w turnieju Przemka Karnowskiego. Po odpadnięciu Iowa State, Buldogi ze Spokane mają otwartą ścieżkę aby spotkać się z Duke w Elite 8. Mają powody i przesłanki do tego aby zawalczyć o coś więcej w turnieju. Imponują pod tablicami dzięki dobrej grze Sabonisa i Karnowskiego. Świetnie grę rozciąga Wiltjer, a całością wojsk dowodzi Kevin Pangos. GO BULDOGS!

Trochę szmerów się pojawiło, kiedy Blue Devils otrzymali pierwszy pick w regionie. To jest pora aby ekipa Krzyżewskiego pokazała swoją siłę, tym bardziej że przez wpadkę Iowa State mają łatwiejszą drogę do Final Four i przynajmniej na papierze ich najsilnieJszym przeciwnikiem może być Gonzaga dopiero na poziomie Elite 8. Mają świetny skład, na papierze jeden z najlepszych w NCAA. Zobaczymy jak Jahlil Okafor zatańczy na wielkiej scenie.

PozostałE dwa spotkania de facto zapowiadają się najlepiej. Wszystkie drużyny prezentują przez cały sezon podobny poziom i ich osiągniĘcia statystyczne i bilanse dają nam prawo myśleć o tych spotkaniach jako zaciętych do samego końca.

Moje typy: Duke, Davidson, San Diego State, Gonzaga

wojgrudzien
20.03.2015

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informujemy, iż administratorem Twoich danych osobowych jest Krzysztof Kosidowski. Kontakt z administratorem: e-mail: kosi@collegehoops.pl
Podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne. Jednocześnie przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania (aktualizacji) lub usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, przenoszenia, a także sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji (profilowaniu). Masz także prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych do organu nadzorczego. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. B ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27.04.2016 w celu obsługi i realizacji usługi.
CollegeHoops.pl © 2018
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl