Polub nas na facebooku:    
Jak oglądać NCAA

Podobnie jak miało to miejsce w poprzednim sezonie w tym również w żadnej dostępnej w Polsce telewizji NCAA nie obejrzymy i pozostaje tylko internet. Z legalnych opcji do dyspozycji mamy strony poszczególnych drużyn oraz konferencji, gdzie czasami trafiają się darmowe streamy z pojedynczych meczów, ale raczej dotyczy to tych mniejszych konferencji. By mieć dostęp do oglądania topowych programów trzeba już zapłacić, co jest efektem umów z telewizjami ESPN, CBS czy FOX. Dwie pierwsze mają swoje playery, gdzie ten od ESPN mimo, że ma wiele wad wciąż jest najlepszym rozwiązaniem dla fanów w Polsce. Niestety nie każdy może sobie pozwolić na wydatek rzędu 22 Euro miesięcznie (przypominam sezon NCAA trwa tylko pięć miesięcy) i w tej sytuacji pozostają tylko nielegalne streamy* lub mecze wrzucane przez fanów na YouTube (podobnie jak w poprzednich latach mamy lista linków), które potrafią dość szybko znikać.

Skoro mniej więcej wiemy jak oglądać pozostaje pytanie, które spotkania wybierać. Jeśli śledzisz NCAA od jakiegoś czasu to już mniej więcej się orientujesz, jak to wygląda i czego można się spodziewać wybierając konkretny pojedynek. Jeśli jesteś nowy prawdopodobnie interesują Cię tylko spotkania z graczami przymierzanymi do najbliższego draftu. Do głowy przychodzą więc takie ekipy jak Michigan State, Duke, Arizona, Kentucky, Miami (FL), Missouri czy Texas, a więc zespoły które mają w składzie zawodnika do Top5 albo 2-3 loteryjnych, ale także drużyny, które będą się liczyć w rywalizacji o mistrzostwo NCAA. Jeśli chcesz poczytać więcej o najlepszych zawodnikach polecam tekst Sebastiana na jego Hoopsach Hetmana.

Co z pozostałymi czołowymi zespołami? Tu z pomocą przychodzi nam ranking AP Top25. Nie przywiązywałbym jednak specjalnej wagi do miejsc zajmowanych przez poszczególne ekipy, bo fakt że drużyna „A” jest w tym rankingu kilka miejsc przed drużyną „B” nie oznacza, że jest lepsza. Można przyjąć, że Top10-15 to najlepsze zespoły, które będą się liczyć przez cały sezon. Pozostałe miejsca będą pojawiać się w rankingu i znikać w zależności od aktualnej formy i wyników.

Co jeśli chcemy obejrzeć mecz na niezłym poziomie? Najprościej wybrać spotkanie z udziałem dwóch zrankingowanych drużyn np. tak jak dziś w nocy pojedynek West Virginia z Texas A&M** albo wybrać spotkanie pomiędzy zespołami z czołowych konferencji. Jeśli przykładowo Duke gra z drużyną, której nazwę słyszycie po raz pierwszy jak na przykład dziś z Elon, to szanse że będzie to ciekawy pojedynek są minimalne. Więc jeśli nie chcesz oglądać blow-outu z udziałem trzech graczy do loterii albo nie interesuje cię, czy Grayson Allen znowu nie kopnie Stevena Santa Ana to zalecałbym omijać to widowisko.

Na koniec kilkunastu zawodników, których z różnych przyczyn zabraknie na parkietach od początku sezonu:

Rawle Alkins (Arizona) – kontuzja stopy, planowany powrót na grudzień.
Joel Berry (North Carolina) – złamana ręka, powinien wrócić w połowę grudnia.
**Robert Williams (Texas A&M) – zawieszony na dwa spotkania za załamanie polityki uniwersytetu (podobnie jak Admon Gilder i D.J. Hogg oraz J.J. Caldwell na cztery mecz).
Collin Sexton (Alabama) – zawieszony na jeden mecz za złamanie przepisów NCAA, a dokładniej przez jego ojca.
Braxton Key, Riley Norris i Ar’Mond Davis (Alabama) – urazy i kontuzje.
Markis McDuffie (Wichita State) – kontuzja stopy, jeszcze cztery tygodnie pauzy.
Esa Ahmad (West Virginia) – zawieszony na pierwszy semestr za niespełnienie minimalnych wymagań akademickich.
Josh Okogie i Tadric Jackson (Georgia Tech) – zawieszeni do wyjaśnienia sprawy przyjmowania nielegalnych korzyści (kilka spotkań).
Nicholas Baer (Iowa) – złamany palec, 3-4 tygodnie przerwy.
Brian Bowen (Louisville) – niedopuszczony do gry w związku, ze skandalem z udziałem FBI. Rodzina przyjęła 100 tysięcy dolarów od Adidasa.
Austin Wiley i Danjel Purifoy (Auburn) – zawieszeni do czasu wyjaśnienia trwającego dochodzenia FBI.
Jemarl Baker (Kentucky) – kontuzja kolana, 3 miesiące pauzy.
Jarred Vanderbilt (Kentucky) – kontuzja stopy, możliwy powrót pod koniec listopada.
Aubrey Dawkins (UCF) – kontuzja barku, opuści cały sezon.
Khwan Fore (Richmond) – uraz kości piszczelowej, około 4 tygodnie przerwy.
Jahmal McMurray (SMU) – transfer z South Florida, dopuszczony do gry od grudnia.

*W celu szukania streamów polecam przede wszystkim dwie strony: reddit i forum StreamHub.

Kosi
10.11.2017

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informujemy, iż administratorem Twoich danych osobowych jest Krzysztof Kosidowski. Kontakt z administratorem: e-mail: kosi@collegehoops.pl
Podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne. Jednocześnie przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania (aktualizacji) lub usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, przenoszenia, a także sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji (profilowaniu). Masz także prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych do organu nadzorczego. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. B ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27.04.2016 w celu obsługi i realizacji usługi.
CollegeHoops.pl © 2018
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl