Polub nas na facebooku:    
Kolejna porażka Liberty

Zespół Flames przegrał z Virginia Military 57:71 i zanotował piątą porażkę z rzędu. Ogólnie rozgrywki w konferencji Big South rozpoczęli od bilansu 0-6 i jeśli nic w drużynie się nie zmieni mogą zaliczyć najgorszy sezon od lat.

Sporym plusem natomiast jest kolejny występ Tomka Gielo w pierwszej piątce Liberty. Polak tym razem spisał się jednak nieco gorzej, wyraźnie nie mógł złapać swojego rytmu i popełniał zbyt proste błędy. W sumie na boisku spędził 22 minuty notując 6 punktów (2/4 za 2, 0/1 za 3, 2/2 za 1), 2 zbiórki oraz stratę i 2 faule.

Liberty w starciu w silniejszym rywalem wytrzymało tylko 20 minut, choć i tak już po 10 minutach zarysowała się lekka przewaga Virginia Military. W drugiej połowie Keydets dominowali już bezdyskusyjnie, przez większość czasu głównie powiększając różnice punktów. Na 9 minut przed końcem przewaga WMI wyniosła już 20 oczek i było praktycznie po meczu.

W Flames zawiodła przede wszystkim obrona. Choć pomysł z przejmowanie krycia wydawał się z początku trafiony, w późniejszej fazie meczu rotacja już tak dobrze nie funkcjonowała, przez co rywale zbyt łatwo dochodzi do pozycji rzutowych. Słabo spisywali się też w ofensywie i nawet najrówniej grający do tej pory Jesse Sanders rozegrał najsłabszy mecz w sezonie zdobywając tylko 3 punkty, 6 zbiórek i 3 asysty. W Flames najlepiej wypadł więc skrzydłowy Antwan Burrus, który do 10 punktów dołożył 9 zbiórek i 4 asysty.

W Virginia Military nie zawiódł lider drużyny Stan Okoye zdobywając 18 punktów, 6 zbiórek i 2 asysty, tym razem mecz rozpoczynając z ławki.

Już jutro Liberty zmierzy się z drugą najsłabszą drużyną konferencji Big South Radford (bilans 0-5) i ten mecz muszą po prostu wygrać.

Kosi
11.01.2012

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informujemy, iż administratorem Twoich danych osobowych jest Krzysztof Kosidowski. Kontakt z administratorem: e-mail: kosi@collegehoops.pl
Podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne. Jednocześnie przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania (aktualizacji) lub usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, przenoszenia, a także sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji (profilowaniu). Masz także prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych do organu nadzorczego. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. B ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27.04.2016 w celu obsługi i realizacji usługi.
CollegeHoops.pl © 2018
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl