Polub nas na facebooku:    
Kolejne zmiany w konferencjach

Od jakiegoś czasu jesteśmy świadkami najróżniejszych zmian w konferencjach. Coraz mniejsze znaczenie odgrywają kwestie regionalne, a liczą się tylko pieniądze i football. Wiemy już, że od przyszłego sezonu do Big 12 dołączą drużyny TCU i West Virginia, a do SEC przejdą Texas A&M oraz Missouri. To tylko te najważniejsze zmiany, bo na przykład z WAC do Mountain West przeniosą się Nevada i Fresno State, a po więcej szczegółów odsyłam po prostu  na Blogging the Bracket.

W ostatnich dniach zaś coraz częściej przewijają się informacje o kolejnych zmianach, a wśród nich najgłośniej wspomina się o Butler. Dziesięciokrotny zwycięzca konferencji, po 35 latach spędzonych w Horizon League od sezonu 2013-14 ma się przenieść do Atlantic 10, tym samym zastępując Temple odchodzące do Big East. W takim wypadku w konferencji pozostało by 14 ekip, ale pojawiają się też plotki, że może dojść do powiększenia. Najczęściej wymienia się tu o VCU i George Mason z CAA.

Konferencja C-USA od sezonu 2013-14 będzie miała 6 nowych członków, którzy będą mieli zapełnić lukę po Houston, SMU, UCF i Memphis (przechodzą do Big East). Nowe uczelnie to Florida International (Sun Belt), Louisiana Tech (WAC), North Texas (Sun Belt), Texas San Antonio (WAC), Charlotte (Atlantic 10) i Old Dominion (CAA). W rezultacie w konferencji od 2013 roku będzie 14 drużyn, które zostaną podzielone na dwie dywizje. Przy okazji nawiązała się też współpraca pomiędzy konferencjami C-USA i Mountain West, które początkowo miały się połączyć. W rezultacie wszystkie szczegóły będą omawiali razem, takie jak terminarz, kontrakty telewizyjne itp.

Dość niespodziewanie w najgorszej sytuacji znalazła się konferencja WAC. Już od najbliższego sezonu w konferencji zabraknie Fresno State, Nevada i Hawai’i. Od 2013 roku do Mountain West mają przenieść się także uczelnie Utah State i San Jose State, a do C-USA Louisiana Tech. W ich miejsce miały dołączyć kilka innych szkół, ale UT-San Antonio ostatecznie wybrało C-USA, a Texas State i UT-Arlington zamiast do WAC od 2013 przenoszą się do Sun Belt. Oznacza to, że w 2013 roku w konferencji będzie tylko pięć uczelni – Idaho, New Mexico State, Boise State, Denver i Seattle, z czego tylko dwie pierwsze posiadają drużynę footballową. Jak wiadomo taka konferencja nie ma prawa bytu, więc i przyszłość WAC stoi pod dużym znakiem zapytania.

Niezależnie od wszystkiego, szykujcie się na kolejne zmiany w konferencjach. To się nigdy nie skończy.

Kosi
02.05.2012
Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informujemy, iż administratorem Twoich danych osobowych jest Krzysztof Kosidowski. Kontakt z administratorem: e-mail: kosi@collegehoops.pl
Podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne. Jednocześnie przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania (aktualizacji) lub usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, przenoszenia, a także sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji (profilowaniu). Masz także prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych do organu nadzorczego. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. B ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27.04.2016 w celu obsługi i realizacji usługi.
CollegeHoops.pl © 2018
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl