Polub nas na facebooku:    
Lonzo Ball – nowy rozgrywający UCLA Bruins

Przy okazji wywiadu udzielanego dla SB Nation, Lonzo cytując własnego ojca powiedział, że „możesz zawsze zwolnić ale nie zawsze przyśpieszyć”. Odkąd Lavar nauczył syna jak się gra szybko, od tamtej pory gra w taki sposób.

NCAA opuścił Denzel Valentine, który został wybrany przez Chicago Bulls w tegorocznym drafcie. Jeśli ktoś śledził ubiegłoroczne rozgrywki ligi akademickiej i grę byłego zawodnika Michigan State Spartans to w nadchodzącym sezonie powinien zwrócić uwagę na pierwszoroczniaka UCLA Bruins.

Nie ukrywam, że Lonzo Ball (cóż za wyjątkowe nazwisko dla koszykarza) zalicza się do mojego top zawodników do obserwowania w sezonie 16/17 i jeśli chodzi o oczekiwania to wysoko postawiłem mu poprzeczkę. Porównanie do Valentine’a wydaje mi się tu odpowiednie i jest dla mnie pewną wyjściową dla tego gracza. Lonzo prezentuje podobnie wszechstronny styl gry.

W szkole średniej Chino Hills w ubiegłych rozgrywkach zaliczył triple-double, w przekroju sezonu notując 23,9 punktu 11,5 asyst i 11,3 zbiórki, a jego zespół zaliczyli bilans 35-0 i mistrzostwo stanowe. Obejrzałem kilka z tych spotkań i o ile gra na tym poziomie pozostawia delikatnie rzecz ujmując wiele do życzenie, o tyle sam Ball wyraźnie wyróżniał się na tym tle.

Bardzo dobre warunki jak na rozgrywającego – 198 centymetrów wzrostu i 86 kilogramów wagi. Ball podobnie jak Valentine to zawodnik, który w pierwszej kolejności szuka okazji do asysty. Posiada świetny przekrój pola co pozawala mu zaliczać nie tylko efektywne, ale i efektowne podania.

Ball, z uwagi na technikę rzutu, na poziomie akademickim przypuszczalnie może odstępować pod względem ofensywnym Denzelowi. Dało się to zauważyć przy okazji chociażby spotkania w ramach McDonald’s All American, gdzie nie trafił żadnego z oddanych rzutów. Dla równowagi zaliczył jednak 13 asyst, wyrównując rekord tej imprezy.

Wydaje się, że trener UCLA Bruins Steve Alford będzie miał powody do zadowolenia. Ball to jeden z czołowych prospektów ligi akademickiej. Nadchodzące rozgrywki pokażą na ile swoje wszechstronne umiejętności będzie w stanie przenieść poziom wyżej.

Paweł Michalak, @pawelmichalak82

Kosi
02.09.2016

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informujemy, iż administratorem Twoich danych osobowych jest Krzysztof Kosidowski. Kontakt z administratorem: e-mail: kosi@collegehoops.pl
Podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne. Jednocześnie przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania (aktualizacji) lub usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, przenoszenia, a także sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji (profilowaniu). Masz także prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych do organu nadzorczego. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. B ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27.04.2016 w celu obsługi i realizacji usługi.
CollegeHoops.pl © 2018
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl