Polub nas na facebooku:    
Maciej Bender może przebierać w ofertach z NCAA.

Już jakiś czas temu dochodziły do nas głosy o zainteresowaniu uczelni naszym rodakiem Maciejem Benderem. Jako pierwsze pojawiały się doniesienia, że zainteresowanie nim wyrażają Ole Miss Rebels. Jeszcze wcześniej, ktoś na twiterze rzucił hasło, że jednym z teamów które są zainteresowane jest Gonzaga Buldogs.

Kilka dni później jeszcze w nieoficjalnych doniesieniach z USA dużo mówiło się o średniaku z konferencji SEC Georgii.  Jednak zjawisko rekrutacji dosięgnie naszego rodaka w dużo większym stopniu. Sam do wczorajszego dnia kiedy tata Maćka w prywatnej rozmowie przekazał mi listę uczelni nim zainteresowanych nie zdawałem sobie sprawy ze skali zjawiska. A jest o czym mówić bo lista uczelni już na tą chwilę jest bardzo szeroka. A jego trener Paweł Mrozik zapowiedział, że to nie koniec ofert.

Zacznijmy od początku prestiżowy ranking Virginia umieścił naszego rodaka na 6 miejscu wśród rekrutów klasy 2016. Przed nim umieścił tylko graczy z top100 z Harry Giles na czele. Jednym słowem śmietanka, którą będą chciały spić najlepsze uczelnie. I tak też się dzieje. Lista uczelni jest bardzo szeroka od tych topowych do średniaków konferencji.

Na dzień dzisiejszy oficjalne oferty złożyło 8 programów. Wspomniane wcześniej Ole Miss i Georgia. Do tego grona dołączyły również Georgia Tech, Valparaiso, Arizona State, UC Irvine, Davidson i West Virginia.

Szczególnie ta ostatnia uczelnia wydaje się być bardzo zdeterminowana. Robert Bender, tata zawodnika zdradził mi, że trener West Virginii ma odwiedzić Macieja w Polsce i osobiście porozmawiać z jego rodzicami oraz najbliższymi. Bob Huggins jest podobno zauroczony grą naszego zawodnika po tym jak widział go w USA i zrobi wszystko aby pozyskać Maćka.

Kolejnych kilka drużyn jest mocno zainteresowanych. Mowa tu o Clemson, Purdue, Providence, Oregon i przede wszystkim Wisconsin. Polak w ekipie Bo Ryana, który się waha czy nie zostać dłużej w Madison. To byłoby coś zarówno dla samego zawodnika jak i dla nas kibiców móc oglądać Polaka w jednej z najlepszych ekip w NCAA w ostatnich latach. Jednak póki co nie ma oficjalnej oferty i nie ma co spekulować.

Sam zawodnik jak i jego najbliżsi zachowują spokój i z pewnością czekają na kolejne oferty zanim podejmą ostateczną decyzję. Z jednej strony będzie to trudny orzech do zgryzienia bo wyznaczy tor kariery Macieja Bendera na następnych kilka lat. Może być trampoliną do skoku jeszcze wyżej niż NCAA lub odpukać zahamować karierę. Tego jednak nie bierzemy pod uwagę. A z drugiej napewno powód do dumy i radości, że kariera syna i jego dotychczasowe dokonania w USA zostały docenione przez ekspertów i trenerów w lidze akademickiej.

Temat napewno powróci i będziemy na bieżąco informować o tym co dzieje się w tej sprawie. Decyzji nie należy spodziewać się szybko. Przed Maćkiem ostatni sezon w HS w Grundy. Czasu na podjęcie najlepszej możliwej jest sporo i tego właśnie życzymy. Jedno jest pewne za rok od teraz będziemy mieli kolejnego Polaka w NCAA i z tego należy się cieszyć.

wojgrudzien
17.08.2015

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informujemy, iż administratorem Twoich danych osobowych jest Krzysztof Kosidowski. Kontakt z administratorem: e-mail: kosi@collegehoops.pl
Podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne. Jednocześnie przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania (aktualizacji) lub usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, przenoszenia, a także sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji (profilowaniu). Masz także prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych do organu nadzorczego. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. B ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27.04.2016 w celu obsługi i realizacji usługi.
CollegeHoops.pl © 2018
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl