Polub nas na facebooku:
College Raport 19.12.17

35 spotkań, sporo blowutów, dwie spore niespodzianki. Oto najciekawsze wydarzenia nocy w NCAA.

1) Michigan State nie ogrywa, co bardziej demoluje Houston Baptist. Rzuca im 107 punktów (drugi raz w sezonie przekroczyli barierę 100 punktów) i odnosi kolejną, jedenastą już wygraną w tym sezonie. Ponad 60 procent z gry, 50 procent za trzy w tym meczu Spartans. Z bilansem 11-1 jest czołową drużyną I dywizji.

Miles Bridges zrobił swoje one man show. 33 punkty, 14 rzutów i 11 celnych. Do tego 6 zbiórek i 5 asyst. 20 punktów i 6 zbiórek Nicka Warda. Double double Cassiusa Winstona – 10 punktów i 12 asyst. Dwucyfrową liczbę punktów (14) dał jeszcze Joshua Langford.

2) Podobnej sztuki dokonała w nocy Gonzaga. 101:71 z UIPUI. To już 10 wygrana w 12 meczu Buldogów.

Ten mecz zabili pod koszem Jonathan Williams i Killian Tillie. Obaj grali po 26 minut i w tym czasie byli niesamowicie skuteczni.

Williams miał 17 punktów i 14 zbiórek. Francuz był jeszcze lepszy. 27 punktów, 4 zbiórki, 2 asysty i 2 przechwyty.

9 punktów i 3 zbiórki w 12 minut Jacoba Larsena. Bardzo fajny zawodnik. Kolejny wysoki z Zags z dużymi możliwościami. Mają oko do wyszukiwania zdolnych centrów.

3) Kansas mają problemy w tym sezonie. To widać przy starciach z mocnymi ekipami. Ich gra opiera się na rzutach z dystansu, jeśli trafiają są mega mocni. Jeśli im nie idzie, to ich taktyka się sypie. Brakuje zmienników. O tym piszemy już od dawna. Te problemy nie istnieją w starciach ze słabymi ekipami. Dla nich Kansas to wciąż potentat. Tak samo było w nocy w meczu z Omaha. 109:64 i gładka wygrana.

26 punktów, 4 zbiórki i 4 asysty Sviety Mikhaliuyka. 10/13 z gry. Ukrainiec w końcu ma swoje duże minuty i dużą rolę u Selfa. Double digits od Lageralda Vicka, Malika Newmanna i Udoki Azuzbuike.

4) TCU!! TCU!! 11 wygrana w sezonie. Zero porażek! Są blisko idealnego bilansu przed startem rozgrywek w konferencji Big 12. Podobnie jak poprzednicy z dzisiejszego wpisu gładko wygrali swój mecz. W pierwszej połowie wypracowali tylko 2 punkty przewagi, w drugiej zabili rywalizację.

20 punktów JD Millera, 18 i 10 zbiórek Vladimira Brodzianskyego. 17 punktów Kenrich Williams.

5) Arizona odbudowuje się po tragedii na Bahamach. Ktoś o tym pamięta? 6 wygranych z rzędu i bilans 9-3. Dzisiaj w nocy easy win z North Dakota. 83:53.

25 punktów i 9 zbiórek DeAndre Aytona. 15 od Allonzo Triera, 11 Rawle Alkinsa. Sean Miller odbudowuje zespół przed najważniejszymi meczami.

6) Florida State przegrali ostatnio pierwszy mecz i nie są niepokonani. W meczu z Charleston Southern w pierwszej połowie również nie wyglądali najlepiej. W drugiej jednak uratowali się przed serią 2 porażek z rzędu. Są 10-1 w tym sezonie i są jedną z rewelacji. Nie spodziewałem się takiej gry tej drużyny po stracie całego korpusu z poprzedniego sezonu.

7) Po pierwszej połowie wygranej 52:32 wydawało się, że Creighton łatwo dowiozą wygraną z Texas Arlington do końca. W drugiej goście szarpnęli, ale Blue Jays obronili się na swoim terenie i wygrali 90:81.

32 punkty Marcusa Fostera. Do tego 6 zbiórek, 4 asysty i 2 przechwyty.

8) Jeśli chcecie obejrzeć przedświąteczną ofensywną mizerię to polecam mecz z dzisiejszej nocy. Texas kontra Tennessee State.

47:46 to nie jest wynik po 20 minutach. To wynik końcowy spotkania. Longhorns przetrwali mimo drastycznie niskiej skuteczności. 35 procent z gry, 14 za trzy i 65 z linii osobistych. Smart posłał na parkiet tylko 7 graczy.

Ponownie w ofensywie najlepiej spisywał się duet Osetkowski (16) i Roach (12).

Draft watch: Mo Bamba 4 punkty, 7 zbiórek i 4 bloki. Tylko 1 celny rzut na 8 prób.

9) Pozostałe „planowe” wygrane faworytów:

Marquette z Northern Illinois 79:70.

Tulane z Nicholls State 76:69.

Fresno State z CSU Mont. Bay 93:56.

Valparaiso z Santa Clara 76:68.

10) Największa sensacja to nocy to porażka Indiany Hoosiers. Po wygranej w weekend z Notre Dame sądziłem, że drużyna złapie rytm przed kolejnymi starciami w Big Ten, a oni przegrali 20 punktami z IPFW.

Pozwolili rywalom rzucić aż 56 punktów w drugiej połowie.