Polub nas na facebooku:    
NCAA Tournament: 16 drużyn, 16 zawodników

W każdej drużynie mamy liderów i gwiazdy. W jednych jest ich więcej, w innych mniej, ale bez nich mowy u sukcesie być nie może. Oglądając poczynania oraz statystyki poszczególnych graczy postanowiłem poszukać tych najważniejszych, którzy mieli największy wkład w wyniki swoich drużyn w tym Turnieju. Wprawdzie każdy z zawodników rozegrał tylko po dwa mecze, ale niech to będzie jakiś punkt odniesienia.

#1 Kentucky – Anthony Davis
Ten wybór nie może dziwić, choć gwiazd w zespole Wildcats nie brakuje. Najważniejszy zawodnik w rotacji Johna Calipariego jak na razie nie zawodzi, a na potwierdzenie wystarczy spojrzeć na jego statystyki.
vs. Western Kentucky – 16pkt, 9zb, 3as, 7bl
vs. Iowa State – 15pkt, 12zb, 5as, 2bl

#1 Syracuse – James Southerland
Zgadza się. To nie Kris Joseph, Dion Waiters, ani C.J. Fair był najlepszym graczem Orange. Dość niespodziewanie okazał się nim James Southerland, który w najważniejszych momentach nie bał się brać ciężaru gry na swoje barki. Co jednak rzuca się w oczy najbardziej to jego skuteczność. 11/14 z gry, w tym 5/7 za trzy, a jeszcze przed Turniejem z dystansu rzucał z 31% skutecznością.
vs. UNC-Asheville – 15pkt, 8zb
vs. Kansas State – 15pkt, 6zb, 3bl

#1 North Carolina – Kendall Marshall
Patrząc na same zdobycze punktowe, można by wybrać Harrisona Barnesa, ale jak na razie gra na przeciętnej skuteczności. Tyler Zeller po udanym pierwszym meczu, w drugim spisał się gorzej, a John Henson wystąpił tylko przeciwko Creighton. Wybór nie może, więc być inny niż rozgrywający Tar Heels. Jeszcze w trakcie sezonu zarzucano mu brak rzutu, ale swoimi ostatnimi występami tylko temu zaprzecza (12/15 z gry, 2/3 za trzy). Zawodnik UNC do tej pory grał po prostu świetnie i aż szkoda, że w takim momencie doznał kontuzji.
vs. Vermont – 11pkt, 2zb, 10as
vs. Creighton – 18pkt, 4zb, 11as

#1 Michigan State – Draymond Green
Lider, Senior i gracz od wszystkie w zespole Spartans. Chyba żaden inny zawodnik w Turnieju nie jest tak istotny dla swojej drużyny, jak skrzydłowy Michigan State. Tu nie trzeba dużo pisać, a wystarczy spojrzeć czego dokonał.
vs. LIU Brooklyn – 24pkt, 12zb, 10as
vs. Saint Louis – 16pkt, 13zb, 6as

#2 Ohio State – Deshaun Thomas
Thomas powoli wyrasta na najbardziej wartościowego gracze Buckeyes. Jared Sullinger wciąż może być liderem, a William Buford najbardziej doświadczonym zawodnikiem w drużynie, ale to właśnie Deshaun w ostatnim czasie prezentował najwyższą formę.
vs. Loyola (MD) – 31pkt, 12zb, 2bl
vs. Gonzaga – 18pkt, 7zb, 2bl

#2 Kansas – Elijah Johnson
Może i Thomas Robinson oraz Tyshawn Taylor są liderami w Jayhawks, ale gdyby nie świetna forma Johnsona nie awansowaliby do Sweet 16. Obrońca Kansas przede wszystkim gra skutecznie (13/22 z gry), czego nie można powiedzieć o pozostałej dwójce, ale także odegrał kluczową role w wygranym meczu z Purdue.
vs. Detroit – 15pkt, 4zb, 2as
vs. Purdue – 18pkt, 4zb, 3as

#3 Baylor – Brady Heslip
W Turnieju oddał tylko jeden rzut za dwa. Poza tym rzuca tylko z dystansu, trafił 14 razy na 22 próby i wspólnie z Pierre Jacksonem zaprowadził Bears do Sweet 16. Aż dziwne, że większej roli nie odgrywali Perry Jones, Quincy Miller czy Quincy Acy, ale jeśli drużyn Baylor chce awansować dalej teraz to oni będą musieli przejąć pałeczkę.
vs. South Dakota State – 17pkt, 5/10 za 3
vs. Colorado – 27pkt, 9/12 za 3

#4 Indiana – Cody Zeller
Zbawiciel Hoosiers nie zawodzi. Od początku sezonu prezentuje równą formę, więc i w Turnieju nie mogło być inaczej. Na wyróżnienia zasługuje szczególnie drugi mecz z VCU, w którym między innymi zdobywając 5 punktów z rzędu w końcówce rozpoczął zryw drużyny dający im awans do kolejnej fazy.
vs. New Mexico State – 14pkt, 6zb, 4as, 6prz
vs. Virginia Commonwealth – 16pkt, 13zb

#4 Wisconsin – Jordan Taylor
Taylor wciąż nie może odnaleźć świetnej formy z poprzedniego sezonu, ale gdy przychodzą najważniejsze mecze lider Badgers po prostu gra na innym poziomie. Naturalnie ogromny wkład w wynika Wisconsin ma forma strzelecka pozostałych graczy, jednak bez Jordana tez zespół tak dobrze by nie funkcjonował.
vs. Montana – 17pkt, 8zb, 6as
vs. Vanderbilt – 14pkt, 2zb, 3as

#4 Louisville – Peyton Siva
Bardzo trudny wybór, bo żaden z zawodników Cardinals nie rozegrał dwóch równych spotkań. Peyton Siva słabiej spisał się w meczu z New Mexico, ale w wyrównanej końcówce nie zawiódł.
vs. Davidson – 17pkt, 6as
vs. New Mexico – 6pkt, 5as

#6 Cincinnati – Sean Kilpatrick
Z jeden strony najrówniej gra Yancy Gates, z drugiej w zespole są wszechstronni Jaquon Parker oraz Cashmere Wright, a dodatkowo istotną role odgrywa też Dion Dixon. Ostatecznie wygrał Kilpatrick, bo to jego skuteczne akcje zapewniły zwycięstwo Bearcats w meczu z Florida State.
vs. Texas – 8pkt, 4zb, 6as, 2prz
vs. Florida State – 18pkt, 6zb, 2prz

#7 Florida – Bradley Beal
Freshman Gators gra mądrze, gra wszechstronnie i jest jedną najjaśniejszych postaci w drużynie. Dodatkowo jest prawdopodobnie najlepiej zbierającym obwodowym graczem w lidze, co w obecnej sytuacji Florida jest jego ogromnym atutem i będzie to odgrywało istotną role w kolejnych starciach drużyny.
vs. Virginia – 14pkt, 11zb, 1as, 1prz
vs. Norfolk State – 14pkt, 9zb, 3as, 2prz

#10 Xavier – Tu Holloway
Przychodzi Turniej NCAA i Tu Holloway gra jak na lidera przystało. Nie zawodzi, gra skutecznie i zdobywa punkty wtedy gdy zespół tego najbardziej potrzebuje. 16/30 z gry, w tym 6/12 z dystansu oraz 8/11 z linii. Szkoda, że rozgrywający Musketeers nie grał tak cały sezon.
vs. Notre Dame – 25pkt, 2zb, 2as
vs. Lehigh – 21pkt, 2zb, 2as

#11 North Carolina State – Lorenzo Brown
Może i najważniejszym graczem Wolfpcask jest C.J. Leslie i jak na razie w Turnieju gra bardzo dobrze, jednak to Lorenzo Brown swoją wszechstronną grą oraz skutecznie wykonywanym rzutom osobistym w końcówce zaprowadził N.C. State do Sweet 16.
vs. San Diego State – 17pkt, 9zb, 8as
vs. Georgetown – 12pkt, 6zb, 7as

#13 Ohio – D.J. Cooper
Od kilku sezonów postać numer jeden w Bobcats, więc i wybór ten dziwić nie może. Lider Ohio gra świetnie, gdy trzeba bierze ciężar gry na swoje barki i prowadzi swój zespół do kolejnych zwycięstw.
vs. Michigan – 21pkt, 2zb, 5as
vs. South Florida – 19pkt, 6zb, 7as

Kosi
20.03.2012
Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informujemy, iż administratorem Twoich danych osobowych jest Krzysztof Kosidowski. Kontakt z administratorem: e-mail: kosi@collegehoops.pl
Podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne. Jednocześnie przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania (aktualizacji) lub usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, przenoszenia, a także sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji (profilowaniu). Masz także prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych do organu nadzorczego. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. B ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27.04.2016 w celu obsługi i realizacji usługi.
CollegeHoops.pl © 2018
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl