Polub nas na facebooku:    
NCAA Tournament: Najważniejsza jest obrona

W drugim dniu Turnieju NCAA odbyło się już bez zaskakujących wyników i w obu spotkaniach First Four o zwycięstwach zadecydowała lepsze postawa w obronie.

W pierwszym meczu dwóch zespołów rozstawionych z #16 seedem lepiej wypadła drużyna Vermont, która pokonała Lamar 71:59. Catamounts w pierwszej połowie zatrzymali swoich rywali na 21 punktów sami rzucając 30, co ustawiło przebieg pozostałej części spotkania. W tym fragmencie świetnie spisywał się Four McGlynn, który szybko zdobył 10 punktów, ale za zaangażowanie w obronie na wyróżnienie zasługują także pozostali gracze. W drugiej połowie zespół Vermont już tylko kontrolował przebieg wydarzeń cały czas utrzymując się na około 10 punktowym prowadzeniu i w rezultacie pewnie udało im się awansować do drugiej rundy, gdzie zmierzą się z #1 North Carolina.

Four McGlynn spotkanie zakończył z 18 punktami, 3 zbiórkami i 3 asystami, a 11 oczek dorzucił Matt Glass. W szeregach Cardinals po 16 punktów mieli Devon Lamb i Mike James, a 14 kolejnych dodał Anthony Miles.

*****

W drugim spotkaniu jeszcze lepiej w defensywie spisali się gracze South Florida wygrywając pierwszą część gry 36:13. Po takim ciosie zespół California nie mógł już się podnieść przez większość czasu przegrywając różnicą 20 oczek. Jeszcze 4 minuty przed końcem USF prowadziło 61:36, ale Golden Bears spotkanie zakończyli serią 18-4 niwelując nieco straty i ostatecznie przegrywając 54:65.

W South Florida 15 punktów i 5 zbiórek uzbierał Victor Rudd Jr, a 12 oczek dorzucił Anthony Collins. W składzie Californii z 19 punktami i 8 zbiórkami wyróżnił się Harper Kamp, a 11 punktów, 5 asyst i 4 zbiórki miał Jorge Gutierrez.

Kolejnym rywalem #12 South Florida będzie zespół #5 Temple, który już powinien zacząć obawiać się Bulls.

Kosi
15.03.2012

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informujemy, iż administratorem Twoich danych osobowych jest Krzysztof Kosidowski. Kontakt z administratorem: e-mail: kosi@collegehoops.pl
Podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne. Jednocześnie przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania (aktualizacji) lub usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, przenoszenia, a także sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji (profilowaniu). Masz także prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych do organu nadzorczego. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. B ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27.04.2016 w celu obsługi i realizacji usługi.
CollegeHoops.pl © 2018
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl