Polub nas na facebooku:    
Nevada znowu wygrywa

Dzięki wygraniu z New Mexico State 65:61 Nevada potwierdziła, że w tym sezonie jest najlepszą drużyną konferencji WAC i zasłużenie zajmuje pierwszą pozycje w tabeli. Bilans Wolf Pack to 24-5, w tym 12-1 w konferencji, a do końca sezonu regularnego pozostało już tylko jeden mecz przeciwko Louisiana Tech. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę (4:00 z soboty na niedziele czasu polskiego) i będzie to Senior Night dla Olka Czyża oraz Dario Hunta.

Spotkanie z Aggies celnym rzutem z półdystansu rozpoczął Olek Czyż i ponownie była to zapowiedź dobrej gry naszego rodaka. Po wyrównanych pierwszych minutach z biegiem czasu zaczęła rysować się przewaga Wolf Pack i choć wynik nie koniecznie na to wskazywał, to Nevada kontrolowała przebieg wydarzeń na boisku. Po 12 minutach prowadzili już różnicą 10 oczek, jednak rywale wciąż nie odpuszczali. Gdy wydawało się, że zawodnicy New Mexico State wracają do gry prawdziwy popis strzeleckich umiejętności dał Malik Story. Cztery kolejne akcje ofensywne Wolf Pack kończył celnymi trafieniami z dystansu zdobywając 12 punktów w przeciągu niespełna 2 minut. Niestety dobra postawa Aggies, a w szczególności Wendella McKinesa nie pozwoliła zbudować większej przewagi i na przerwę gracze Nevada schodzili prowadząc 43:36.

Druga odsłona miała podobny przebieg do pierwszej i za każdym razem gdy gracze New Mexico State zbliżali się do remisu celnymi trafieniami odpowiadali zawodnicy Wolf Pack odskakując na kilka punktów. Dobry fragment zaliczył Olek Czyż, który po 25 minutach gry miał już na koncie 12 oczek. 8 minut przed końcem spotkania Nevada prowadziła 11 punktami i wydawało się, że spokojnie dowiezie zwycięstwo do końca. Rywale zaliczyli jednak serię 13-4 niwelując straty do 2 punktów i był to jedyny moment, w którym gra wyraźnie wymknęła się spod kontroli Wolf Pack. Ostatecznie Aggies stracili piłkę nie wykorzystując swojej szansy, a wynik 65:61 z linii rzutów wolnych ustalił Deonte Burton.

Najlepszym punktującym Nevada był Olek Czyż, który do 15 punktów (5/10 za 2, 1/2 za 3, 2/4 za 1) dołożył 5 zbiórek, asystę i przechwyt. 14 punktów, 6 zbiórek i 5 asyst dodał Malik Story, a 10 punktów, 5 zbiórek i 6 bloków (rekord kariery) miał Dario Hunt.

W New Mexico State z 19 punktami i 13 zbiórkami wyróżnił się Wendell McKines, ale warto też wspomnieć o 12 punktach i 5 asystach Hernsta Laroche’a oraz 10 punktach, 7 zbiórkach i 4 asystach Daniela Mullingsa.

Turniej konferencji WAC startuje 8 marca.

Kosi
02.03.2012
Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informujemy, iż administratorem Twoich danych osobowych jest Krzysztof Kosidowski. Kontakt z administratorem: e-mail: kosi@collegehoops.pl
Podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne. Jednocześnie przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania (aktualizacji) lub usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, przenoszenia, a także sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji (profilowaniu). Masz także prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych do organu nadzorczego. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. B ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27.04.2016 w celu obsługi i realizacji usługi.
CollegeHoops.pl © 2018
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl