Polub nas na facebooku:    
NIT, CBI, CIT – podsumowanie

Już dzisiaj rozpoczniemy podawanie głównego dania tego sezonu, ale zanim to nastąpi warto zapoznać się z tym co działo się w mniejszych turniejach.
NIT – National Invitation Tournament
W tym roku w turnieju NIT – jak zresztą za każdym razem – pojawiło się kilka naprawdę fajnych ekip. Ubiegłoroczni mistrzowie z Connecticut, Miami, Stanford, Temple, Old Dominion, Richmond, Colorado State. Huskies odpadli już w pierwszej rundzie z Arizona State, podobnie jak Colorado State, jednak w większości spotkań wszystko szło po myśli faworytów. Ostatecznie w nowojorskich półfinałach zmierzyły się Temple z Miami oraz Stanford z Old Dominion. Do finału awansowały ekipy Miami i Stanford.
W wielkim finale inicjatywę za sprawę doskonale dysponowanego Chassona Randle przejął Stanford, jednak doskonała postawa w drugiej połowie ekipy Hurricanes sprawiła, że mieliśmy dogrywkę. W dodatkowych pięciu minutach znów szalał pewnie egzekwujący wolne Randle. Na 3 sekundy przed końcem to Hurricanes prowadzili jednym punktem, jednak ponownie faul wymusił Randle, który z linii wolnych dał swojemu zespołowi zwycięstwo.
Warto dodać, że NCAA testowało 30-sekundowy zegar.
Pełny bracket turnieju
CBI – College Basketball Invitational
W turnieju CBI wzięło udział 16 ekip, a w roli faworytów stawiano ekipę Colorado. W ćwierćfinale przegrali jednak z Seattle, więc było jasne, że inne ekipy rozegrają ze sobą walkę o triumf. W finale rozgrywanym systemem do dwóch zwycięstw wygrała uczelnia Loyola Chicago, pokonując 2-0 Louisianę Monroe.
Pełny bracket turnieju
CIT – CollegeInsider.com Tournament
32 ekipy walczyły o triumf w tym najmłodszym turnieju. Warto dodać, że nie ma sztywnej drabinki, przed każdą rundą losuje się pary. W półfinale bardzo dobrze dysponowane w całej imprezie Evansville wygrało z UT Martin, a Northern Arizona pokonała tegorocznych pogromców Michigan, ekipę NJIT. W finale Evansville nie dało szans koszykarzom ze stanu Arizona.
Pełne wyniki turnieju
College Slam Dunk Contest & 3-Point Championships
Laquavius Cotton, reprezentujący grający w drugiej dywizji college Delta State, okazał się najlepszy w akademickim konkursie wsadów. Cotton wsadza między innymi tak:

W konkursie trójek najlepszy okazał się Kevin Pangos z Gonzagi.

Lehu
04.04.2015

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informujemy, iż administratorem Twoich danych osobowych jest Krzysztof Kosidowski. Kontakt z administratorem: e-mail: kosi@collegehoops.pl
Podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne. Jednocześnie przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania (aktualizacji) lub usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, przenoszenia, a także sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji (profilowaniu). Masz także prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych do organu nadzorczego. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. B ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27.04.2016 w celu obsługi i realizacji usługi.
CollegeHoops.pl © 2018
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl