Polub nas na facebooku:    
NIT, CIT i CBI – krótki wstęp

Podczas gdy prawie cała uwaga fanów NCAA zwrócona będzie w kierunku głównego turnieju, gdzieś tam w tle rozgrywane są trzy inne dla ekip, którym nie udało się zakwalifikować do Big Dance. Warto więc sprawdzić jak wygląda rywalizacja półkę, a czasem i kilka niżej. Zwłaszcza, że dla części ekip już sam udział w tych mniej prestiżowych turniejach jest sporym wydarzeniem i to także dla nich powstały CIT czy CBI.

National Invitation Tournament

W turnieju pewne miejsce mają wszyscy zwycięzcy swoich konferencji po sezonie zasadniczym, dla których zabrakło miejsca w NCAA Tournament. Pozostałych uczestników wybiera zaś specjalna komisja, tak by w sumie uzbierać 32 drużyny. Od tego roku najwyżej rozstawione zostają cztery zespoły, które były najbliżej znalezienia się w głównej imprezie marca. Są to Temple, Colorado State, Richmond oraz Old Dominion, zaś resztę układa wspomniana komisja. Co ciekawe wśród uczestników jest zespół Connecticut, który poszedł w ślady Kentucky i North Carolina w kolejnym roku po zdobyciu mistrzostwa nie kwalifikując się do Big Dance.

Bracket

Pierwsza runda zostanie rozegrana 17-18 marca, druga runda w dniach 20-23, ćwierćfinały 24-25, a finałowe rozstrzygnięcie z udziałem czterech ekip 31 marca i 2 kwietnia w znanej hali Madison Square Garden.

College Basketball Invitational

Turniej zostanie rozegrany po raz ósmy z rzędu, a weźmie w nim udział tylko 16 drużyn. Faworytem wydaje się Colorado, czyli jedyny zespół z grona sześciu największych konferencji. Co ciekawe w tym roku w trakcie trwania spotkań zostanie przetestowany zegar 30 sekund na akcje, w miejsce obecnie stosownych 35.

Bracket

Pierwsza runda będzie miała miejsce w dniach 17-18 marca, a następnie ćwierćfinały 23 i półfinały 25 marca. Finał zostanie zaś rozegrany do dwóch zwycięstw 30 marca, 1 kwietnia i jeśli będzie trzeba 3 kwietnia.

CollegeInsider.com Tournament

Turniej powstał w 2009 roku, a od 2012 przyjął obecną formę, w której biorą udział 32 drużyny. Przede wszystkim skierowany jest do ekip z mniejszych konferencji i w odróżnieniu od pozostałych nie jest tworzona drabinka. Po każdej rundzie losowane są pary zespołów, co w pewien sposób zwiększa nieprzewidywalność rozgrywki. W tym roku wśród uczestników znalazła się między innymi ekipa Canisius z Janem Grzelińskim w składzie, która w pierwszej rundzie zmierzy się z Dartmouth.

Rozpiska pierwszej rundy

Tak naprawdę turniej już się rozpoczął i pierwszy mecz miał miejsce wczoraj, w którym zespół NJIT pokonał New Hampshire 84:77. Kolejne spotkania w dniach 17-19 marca.

Kosi
17.03.2015

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informujemy, iż administratorem Twoich danych osobowych jest Krzysztof Kosidowski. Kontakt z administratorem: e-mail: kosi@collegehoops.pl
Podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne. Jednocześnie przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania (aktualizacji) lub usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, przenoszenia, a także sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji (profilowaniu). Masz także prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych do organu nadzorczego. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. B ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27.04.2016 w celu obsługi i realizacji usługi.
CollegeHoops.pl © 2018
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl