Polub nas na facebooku:    
Offseason Filipa Nowickiego.

Dzisiaj mamy dla was krótki raport o przygotowaniach Filipa Nowickiego do sezonu. Opowie wam krótko jak wyglądały jego wakacje i offseason. Myślę, że dowiemy się wspólnie kilku rzeczy o NCAA i przygotowaniach do sezonu. Oddajmy głos Filipowi. 

Offseason zaczęliśmy już 3-4 tygodnie po zakończeniu sezonu, około polowy kwietnia. Mieliśmy dużo treningi indywidualne, bardzo dużo techniki, rzucania, manewrów itp. Byliśmy podzieleni na trzy grupy, niscy/obwód/wysocy. Każda grupa trenowała intensywnie przez 1,5 godziny dziennie. 3 razy w tygodniu taki trening na boisku i po treningu graliśmy 5 na 5 przez jakaś godzinę, może trochę więcej. Na siłowni się pojawialiśmy 4 razy w tygodniu i w każdy dzień mieliśmy inny trening. Ogólnie sezon przygotowawczy po sezonie był intensywny. W wakacje każdy dostał rozpiskę z treningami i trenował samemu w domu. Ja bylem w Polsce na miesiąc czasu i wróciłem w czerwcu do szkoły, na szkole letnią. (szkoła letnia polega na zaliczaniu dodatkowych przedmiotów podczas wakacji, gdy nie ma koszykówki, innych lekcji do odrabiania itp, takie wychodzenie na przód, żeby w trakcie sezonu nie było dużo nauki.) W wakacje koledzy z drużyny porozjeżdżali się do domów i zostałem tylko ja i mój kolega z Nigerii z którym mieszkam. Mieliśmy indywidualne treningi na siłowni 5 razy w tygodniu, do tego bardzo dużo biegania na stadionie, dwa razy w tygodniu biegaliśmy sprinty pod bardzo stroma górę. Do tego bardzo dużo rzucania z maszyna która podaje piłki. Pod koniec sierpnia zaczęła się szkoła i treningi drużynowe. Wyglądały dokładnie tak samo jak napisałem na początku,  trenowaliśmy grupami,, graliśmy 5 na 5, siłownia 4 razy w tygodniu. Raz w tygodniu mieliśmy trening drużynowy. Przepisy NCAA wymuszają na trenerach odpowiednia liczbę godzin którą mogą przeznaczyć na trening drużynowy ( bodajże 4 godziny w tygodniu ). Przez cały wrzesień tak trenowaliśmy. Teraz w poniedziałek zaczęliśmy już 3 godzinne treningi drużynowe, bardzo dużo biegamy, dużo ćwiczeń obronnych, trener wprowadza nowe zagrywki, przygotowujemy się do sezonu, bo już pierwszy oficjalny mecz gramy za około 40 dni. 

wojgrudzien
10.10.2015
Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informujemy, iż administratorem Twoich danych osobowych jest Krzysztof Kosidowski. Kontakt z administratorem: e-mail: kosi@collegehoops.pl
Podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne. Jednocześnie przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania (aktualizacji) lub usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, przenoszenia, a także sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji (profilowaniu). Masz także prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych do organu nadzorczego. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. B ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27.04.2016 w celu obsługi i realizacji usługi.
CollegeHoops.pl © 2018
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl