Polub nas na facebooku:    
Olek Czyż: "Kombinacja obu Collegów była bardzo ważna dla mojego rozwoju"

Dla Olka Czyża  przygoda z NCAA dobiegła końca. Teraz jego uwaga skupia się na przygotowaniach do Draftu i nadchodzących campach. Co na ten temat ma do powiedzenia sam zainteresowany? Zapraszam do krótkiej rozmowy.

collegehoops.pl: Nie udało się zagrać w NCAA Tournament i nie udało się awansować do Final Four turnieju NIT. Patrząc na wyniki zespołu oczekiwania na pewno były większe.

Olek Czyż: Mieliśmy wiele celów podczas tego sezonu. Wiele z tych celów osiągnęliśmy, lecz naszym najważniejszym i jedynym była gra w NCAA Tournament lub wygranie NIT. Tego nie udało nam się osiągnąć. Pomimo tego nie uważam, by sezon był nieudany bo zakończyliśmy go z rekorderem 28:7 i to był jeden z najlepszych sezonów w historii Nevady.

Ty jednak zaliczyłeś bardzo dobry sezon, a zwyżka formy widoczna była szczególnie w końcówce. Jak podsumowałbyś swoją grę?

Uważam że było dobrze, lecz byłoby o wiele lepiej gdybym mógł rozpocząć swój sezon grając tak, jak rozegrałem ostatnie parę tygodni sezonu.

Czy z obecnej perspektywy uważasz ze zamiana Duke na Nevadę była dobrą decyzją?

Uważam że kombinacja obu Collegów była bardzo ważna dla mojego rozwoju. Obydwie uczelnie miały bardzo duży wkład w moją grę.

Wkrótce kończysz naukę. Mógłbyś powiedzieć jaki kierunek studiów wybrałeś?

Speach Communication. Opiera się to na strategiach efektownego porozumiewania się z ludźmi, poprawnej etyce i kulturze. Jest to bardzo wszechstronny kierunek.

W ramach przygotowań do Draftu weźmiesz udział w Portsmouth Invitational Tournament. Czy masz w planach udział także w innych campach?

Ustalam to wszystko w tej chwili ze swoim agentem, ale postaramy się być wszędzie gdzie się da i pokazać się z jak najlepszej strony.

Czy drużyny z NBA wyrażały już zainteresowanie Twoją osobą?

Nie wiem dokładnie ile drużyn, ale wiem że jest zainteresowanie.

Jak myślisz jakie elementy w swojej grze musisz poprawić, by przekonać do siebie skautów z NBA?

Jest bardzo wiele elementów, na które skauci patrzą, ale przede wszystkim trzeba pokazać, że umie się grac w koszykówkę, kocha się ten sport i jest się dobrym.

Kosi
03.04.2012
Komentarze

Ciężko powiedzieć. Obecnie szanse są, jednak nie za duże. Zależy jak się Olek zaprezentuje podczas workoutów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informujemy, iż administratorem Twoich danych osobowych jest Krzysztof Kosidowski. Kontakt z administratorem: e-mail: kosi@collegehoops.pl
Podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne. Jednocześnie przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania (aktualizacji) lub usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, przenoszenia, a także sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji (profilowaniu). Masz także prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych do organu nadzorczego. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. B ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27.04.2016 w celu obsługi i realizacji usługi.
CollegeHoops.pl © 2018
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl