Polub nas na facebooku:    
Olek Czyż: "Kombinacja obu Collegów była bardzo ważna dla mojego rozwoju"

Dla Olka Czyża  przygoda z NCAA dobiegła końca. Teraz jego uwaga skupia się na przygotowaniach do Draftu i nadchodzących campach. Co na ten temat ma do powiedzenia sam zainteresowany? Zapraszam do krótkiej rozmowy.

collegehoops.pl: Nie udało się zagrać w NCAA Tournament i nie udało się awansować do Final Four turnieju NIT. Patrząc na wyniki zespołu oczekiwania na pewno były większe.

Olek Czyż: Mieliśmy wiele celów podczas tego sezonu. Wiele z tych celów osiągnęliśmy, lecz naszym najważniejszym i jedynym była gra w NCAA Tournament lub wygranie NIT. Tego nie udało nam się osiągnąć. Pomimo tego nie uważam, by sezon był nieudany bo zakończyliśmy go z rekorderem 28:7 i to był jeden z najlepszych sezonów w historii Nevady.

Ty jednak zaliczyłeś bardzo dobry sezon, a zwyżka formy widoczna była szczególnie w końcówce. Jak podsumowałbyś swoją grę?

Uważam że było dobrze, lecz byłoby o wiele lepiej gdybym mógł rozpocząć swój sezon grając tak, jak rozegrałem ostatnie parę tygodni sezonu.

Czy z obecnej perspektywy uważasz ze zamiana Duke na Nevadę była dobrą decyzją?

Uważam że kombinacja obu Collegów była bardzo ważna dla mojego rozwoju. Obydwie uczelnie miały bardzo duży wkład w moją grę.

Wkrótce kończysz naukę. Mógłbyś powiedzieć jaki kierunek studiów wybrałeś?

Speach Communication. Opiera się to na strategiach efektownego porozumiewania się z ludźmi, poprawnej etyce i kulturze. Jest to bardzo wszechstronny kierunek.

W ramach przygotowań do Draftu weźmiesz udział w Portsmouth Invitational Tournament. Czy masz w planach udział także w innych campach?

Ustalam to wszystko w tej chwili ze swoim agentem, ale postaramy się być wszędzie gdzie się da i pokazać się z jak najlepszej strony.

Czy drużyny z NBA wyrażały już zainteresowanie Twoją osobą?

Nie wiem dokładnie ile drużyn, ale wiem że jest zainteresowanie.

Jak myślisz jakie elementy w swojej grze musisz poprawić, by przekonać do siebie skautów z NBA?

Jest bardzo wiele elementów, na które skauci patrzą, ale przede wszystkim trzeba pokazać, że umie się grac w koszykówkę, kocha się ten sport i jest się dobrym.

Kosi
03.04.2012
Komentarze

Ciężko powiedzieć. Obecnie szanse są, jednak nie za duże. Zależy jak się Olek zaprezentuje podczas workoutów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informujemy, iż administratorem Twoich danych osobowych jest Krzysztof Kosidowski. Kontakt z administratorem: e-mail: kosi@collegehoops.pl
Podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne. Jednocześnie przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania (aktualizacji) lub usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, przenoszenia, a także sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji (profilowaniu). Masz także prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych do organu nadzorczego. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. B ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27.04.2016 w celu obsługi i realizacji usługi.
CollegeHoops.pl © 2018
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl