Polub nas na facebooku:    
Pierwsze zwycięstwo AIA

Drużyna Athletes in Action złożona z zawodników z NCAA, w swoim pierwszym sparingu po przyjeździe do Polski pokonała wysoko drugoligowy zespól AZS AWF Katowice 99:64.

Gracze AIA mieli za sobą tylko kilka wspólnych treningów, ale na boisku prezentowali się jak prawdziwy zespół i to oni lepiej rozpoczęli spotkanie. Już po kilku minutach i czterech celnych rzutach z dystansu prowadzili różnicą 10 oczek, podczas gdy ich rywale mieli problemy ze zdobywaniem własnych punktów. Drużyna z Katowic początkowo nie radziła sobie z atletycznymi zawodnikami AIA, ale z biegiem czasu i po kolejnych interwencjach trenera Mirosława Stawowskiego powoli nabierali swojego rytmu. Jeszcze po 10 minutach gry przegrywali 16:28, ale w drugiej odsłonie obraz gry zupełnie się zmienił.

Trener Mrozik od początku zaznaczał, że w jego zespole brakuje typowego rozgrywającego, co miało być sporym utrudnieniem. Widać to było właśnie w drugiej kwarcie, kiedy to na ławkę usiadł Brady Heslip pełniący role podstawowego PG. Gracze AWFu szybko zanotowali serię 9-0 niwelując straty do dwóch punktów i ostatecznie po 20 minutach przegrywając tylko 39:44. Wydawało się więc, że druga połowa meczu będzie równie wyrównana, jednak gracze AIA ponownie zabłysnęli skutecznością i po serii 19-4 wyszli na 20 punktowe prowadzenie. To definitywnie ustawiło przebieg pozostałej części spotkania, w której goście pozwalali sobie na coraz bardziej efektowne akcje i ostatecznie wygrali różnicą 35 oczek.

Najlepszym graczem meczu okazał się strzelec Brady Heslip, który w sumie zdobył 23 punkty trafiając 4 rzuty z dystansu. Dzielnie wspomagał go jego kolega z Baylor Duece Bello, który uzbierał 17 oczek, między innymi popisując się kilkoma efektownymi wsadami. 14 punktów dodał Jamil Wilson, a 10 dołożył Akil Mitchell. Karol Gruszecki na swoje konto zapisał 6 punktów.

W szeregach AZS AWF wyróżnił się Paweł Jurczyński rzucając 15 punktów. 11 oczek miał Tomasz Milewski, a 10 dodał Kamil Nowak.

Całe spotkanie z odtwarzania można zobaczyć na stronie livestream.com, zaś protokół znajduje się pod tym linkiem.

1 i 2 czerwca kolejne sparingi przeciwko Reprezentacji Polski do lat 20.

Kosi
30.05.2012

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informujemy, iż administratorem Twoich danych osobowych jest Krzysztof Kosidowski. Kontakt z administratorem: e-mail: kosi@collegehoops.pl
Podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne. Jednocześnie przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania (aktualizacji) lub usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, przenoszenia, a także sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji (profilowaniu). Masz także prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych do organu nadzorczego. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. B ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27.04.2016 w celu obsługi i realizacji usługi.
CollegeHoops.pl © 2018
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl