Polub nas na facebooku:    
Plan transmisji Elite Eight

Już dziś, już za chwilę kolejne mecze, a NCAA nie daje nam odetchnąć. Zaczynamy rywalizację w Elite Eight, więc pora na krótką zapowiedź.

Sobota

21:30 – #4 Louisville vs. #7 Florida
Jak przeciwko agresywnie broniącym niskim graczom Louisville poradzą sobie obwodowi strzelcy Gators? Do tej pory spisywali się bardzo dobrze, jednak na przeciw siebie takich defensorów jeszcze nie mieli. O obronę Cardinals można więc być spokojnym, ale dużo więcej wątpliwości budzi ich atak i tu ponownie istotna będzie postawa Peytona Siva. Kluczowa wydaje się też podkoszowa rywalizacja Patric Younga z Gorguiem Diengem, bo obecnie są to jedyni wartościowi wysocy w obu składach. Problemy z faulami jednego z nich mogą całkowicie odmienić losy meczu i w szczególności nieco lepszy ofensywnie Young będzie miał tu pole do popisu.

0:05 – #1 Syracuse vs. #2 Ohio State
Wydaje się, że Syracuse nie mają obecnie nikogo do powstrzymania Jareda Sullingera i Deshauna Thomasa. Szczególnie ten pierwszy, świetnie walczący na atakowanej tablicy powinien wykorzystać problemy ze zbiórkami rywali. Tym razem jednak niezbędna będzie również dobra dyspozycja strzelecka Williama Buforda, który zaliczył słabszy ostatni mecz. Gracze Orange będą musieli zaś poprawić swoją postawę w ataku, bo obecnie niestety w ich dziurawej defensywie niewiele można zmienić. Dion Waiters oraz pozostali zawodnicy będą musieli kontynuować swoją skuteczną grę z ostatniego spotkania, ale dużo więcej wnieść do zespołu musi także lider Kris Joseph.

Niedziela

20:20 – #1 Kentucky vs. #3 Baylor
Świetne widowisko z udziałem wielu prospektów do NBA, gdzie najczęściej powtarzanym słowem będzie – atletyzm. W obu zespołach nie brakuje wielu wszechstronnych, szybkich i skocznych graczy, i dlatego spotkanie powinno stać na bardzo dobrym poziomie. Perry Jones będzie miał jedną z ostatnich szans by pokazać na co naprawdę go stać, a bardzo dobry mecz może wyraźnie poprawić jego przeddraftowe notowania. Łatwo mu na pewno nie będzie, bo po przeciwnej stronie staną Anthony Davis i Terrence Jones. Oprócz nich na boisku zobaczymy bardzo dużo innych talentów, a na trybunach nie powinno zabraknąć przedstawicieli wszystkich klubów NBA.

23:05 – #1 North Carolina vs. #2 Kansas
Pojedynek drużyn, który do Elite Eight awansowały z wielkim trudem. Tutaj na taką dyspozycje pozwolić już sobie nie mogą i po prostu muszą zacząć grać na miarę swoich umiejętności. Najważniejszym pytaniem przed meczem będzie oczywiście zdrowie Kendalla Marshalla i jeśli jego zabraknie szanse na zwycięstwo North Carolina drastycznie spadną. Poprzedni mecz Jayhawks pokazał, że i u nich są problemy na rozegraniu, bo zawodzi Tyshawn Taylor. Najciekawiej zapowiada się rywalizacja pod koszami, gdzie Tyler Zeller zmierzy się z Jeffem Withey’em, a John Henson z Thomasem Robinsonem. W tym meczu także Harrison Barnes już na tak słabą dyspozycje, jak ostatnio pozwolić sobie nie może i do zwycięstwa Tar Heels niezbędna będzie jego bardzo dobra gra.

Kosi
24.03.2012

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informujemy, iż administratorem Twoich danych osobowych jest Krzysztof Kosidowski. Kontakt z administratorem: e-mail: kosi@collegehoops.pl
Podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne. Jednocześnie przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania (aktualizacji) lub usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, przenoszenia, a także sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji (profilowaniu). Masz także prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych do organu nadzorczego. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. B ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27.04.2016 w celu obsługi i realizacji usługi.
CollegeHoops.pl © 2018
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl