Podsumowanie dnia 8.11.2013

Pierwszego dnia sezonu nie mieliśmy niespodzianek. Wszystkie zespoły sklasyfikowane w Top25 odniosły zwycięstwa w swoich pierwszych spotkaniach. Zapraszam na podsumowanie pierwszej nocy w NCAA.

Pierwszy mecz UNF vs. Florida Gators zakończył się zwycięstwem ekipy z Gainesville. Pokonali oni zespół North Florida 77-69. Już w pierwszej połowie senior Gators Casey Prather zaliczył swój rekord kariery – 17 punktów. W drugiej połowie dołożył kolejne 11 i mecz zakończył z dorobkiem 28 punktów i 8 zbiórek. Wtórował mu Kasey Hill, który zanotował 15 punktów i 4 asysty. Gators w miarę spokojnie rozpoczęli sezon a komentatorzy w pierwszej połowie zachwycali się ich ustawieniami w obronie.

Kansas Jayhawks pokonali na własnym parkiecie UL Monroe 80-63 a swój debiut na parkietach NCAA zaliczył Andrew Wiggins. Był to debiut udany. Na parkiecie spędził aż 34 minuty w czasie których zdobył 16 punktów, zebrał 3 piłki, rozdał 2 asysty i przechwycił 3 piłki. Kansas ani przez chwilę nie oddali pola gry rywalom i w miarę spokojnie zanotowali swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie.

Duke  rozbili w swoim pierwszym meczu Davidson 111- 77. Jabari Parker rozpoczął mecz na pozycji 4 i spisał się znakomicie w swoim debiucie. Zdobył 22 punkty, zebrał 6 piłek i zanotował dwie asysty. A to wszystko tylko w 22 minuty, które spędził na parkiecie. W zwycięstwie pomogli mu partnerzy: Rodney Hood (22pkt, 9zb), Quinn Cook (21pkt, 9ast) i Rasheed Sulaimon (20pkt, 7zb.).

Kentucky również rozpoczęli swój sezon od zwycięstwa. Pokonali UNC Ashville 89-57. Wybuchowy debiut zaliczył Julius Randle. Na parkiecie przebywał 26 minut i w tym czasie był po prostu bestią. Zdobył 23 punkty i zebrał 15 piłek, w tym 5 w ataku. Był również często faulowany i aż 13 razy stawał na linii osobistych. Popisał się tam świetną skutecznością 11/13. Dzielnie wspierała go cała klasa utalentowanych freshmenów. Każdy dorzucił swoją cegiełkę do tego zwycięstwa a wśród rezerowych wyróżnił się mniej znany i hypowany Marcus Lee zdobywca 17 punktów. Do tego grający z ławki Alex Poythress zdobył 10 punktów i zebrał 13 piłek. Wygląda to obiecująco w Kentucky.

Arizona pokonała Cal Poly 73-62. Debiut zanotował Aaron Gordon. 13 punktów, 10 zbiórek i 4 bloki. Zrobił dokładnie to czego od niego oczekiwaliśmy przed sezonem. Wybuchowy w ataku, popisał się kilkoma udanymi podkoszowymi manewrami, świetnie zbierał i grał w obronie.