Polub nas na facebooku:    
Polsko-Amerykańskie Wydarzenie Sportowo-Kulturalne z NCAA

By Tomasz Czupryński
Ypsilanti, Michigan —-  W sobotę 11 lutego, 2012 uczelnia Eastern Michigan University zorganizuje Polsko-Amerykański Dzień Dziedzictwa połączony z rozgrywkami koszykówki ligi NCAA. O godzinie 14:00 drużyna kobiet podejmie Kent State natomiast drużyna mężczyzn zmierzy się z Ohio University o godzinie 16:30.
Dni Dziedzictwa połączone z rozgrywkami sportowymi to rozwijająca się forma promocji sportu i kultury. Wszystkie drużyny Mid-American Conference zakończyły rozgrywki grupowe i patrzą optymistycznie na zbliżającą się fazę rozgrywek MAC Championship, która odbędzie się w dniach 7-10 Marca, 2012 w Cleveland, Ohio.
Drużyna kobiet EMU może pochwalić się zawodniczką Tavelyn James, która gra na pozycji rzucający-obrońca oraz znaną z szybkiej gry i zbiórek Olivią Fouty. Z kolei drużyna mężczyzn ma w swoim składzie reprezentanta polskiej kadry młodzieżowej Kamila Jantonia.
Popołudnie wypełnione będzie polska sztuką, edukacją oraz wystawą historyczną. Polskie grupy taneczne, muzyka folklorystyczna i polskie potrawy to niektóre z zapewnionych atrakcji. Przewidywane są zabawy dla dzieci. Na miejscu obecna będzie również maskotka drużyny EMU o imieniu “SWOOP”. Grupa taneczna ‘EMU Spirit’ planuje przeprowadzenie nauki tańca dla przybyłych polskich grup tanecznych.
Dla osób przyjeżdżających spoza Detroit są przewidziane specjalne pakiety cenowe. Polskie organizacje takie jak: Poish National Alliance i PRCUA są sponsorami zajęć tanecznych.  W przerwie meczu mężczyzn ‘E-Club’ (jedno z kół sportowych EMU) przeprowadzi ceremonię przyjęcia nowych członków do ‘Hall of Fame’. Jedną z atrakcji w przewie meczu będzie występ polskiej piosenkarki Magdy Kaminski. 
Nad impreza patronat medialny objęły lokalne media polonijne: telewizja internetowa – Telewizja-Detroit oraz dwujęzyczna gazeta Polish Times-Czas Polski.
Każdy kupiony bilet to szansa wygrania nagrody, między innymi komputera MacBook o wartości $1000. Dni Dziedzictwa połączone z rozgrywkami sportowymi były sukcesem promocyjnym w lidze baseballa w miastach w których mniejszości narodowe aktywnie uczestniczą w życiu publicznym. 
Przedłożone przez sprawozdawcę sportowego Raymonda Rolaka.

Kosi
13.01.2012
Komentarze

I am going to attend both of theses games at Eastern Michigan University.
Tavelyn Price is a „Lights Out Shooter” from the three arch for the EMU Ladies.
BJB

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informujemy, iż administratorem Twoich danych osobowych jest Krzysztof Kosidowski. Kontakt z administratorem: e-mail: kosi@collegehoops.pl
Podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne. Jednocześnie przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania (aktualizacji) lub usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, przenoszenia, a także sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji (profilowaniu). Masz także prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych do organu nadzorczego. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. B ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27.04.2016 w celu obsługi i realizacji usługi.
CollegeHoops.pl © 2018
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl