Polub nas na facebooku:
Porażka UTA na zakończenie

Nie udało się Texas-Arlington zakończyć rywalizację w konferencji Southland bez porażki i w ostatnim meczu dość niespodziewanie ulegli UTSA 88:97. Mimo wszystko z bilansem 23-7, w tym 15-1 w konferencji zajęli pierwsze miejsce w tabeli, jednak każdy liczył na tzw. „perfect season”.

Spotkanie nieco lepiej rozpoczęli gracze Mavericks, a po dwóch celnych rzutach osobistych Karola Gruszeckiego w 6 minucie meczu prowadzili 10:6. W kolejne fazie rywale zanotowali jednak serię 14-2 wychodząc na prowadzenie i wypracowując sobie bezpieczną przewagę. Na przerwę Roadrunners schodzili więc prowadząc 49:37. W drugiej części gry przewaga UTSA wciąż utrzymywała się w granicach kilkunastu punktów i nawet świetna postawa LaMarcusa Reeda na niewiele się zdała. Tego dnia to Roadrunners byli lepsi, co pokazali na boisku wygrywając 97:88.

Aż pięciu zawodników UTSA zdobyło co najmniej 13 punktów, a najwięcej 21 miał Michael Hale, który rozdał także 4 asysty. Rezerwowi Igor Nujic i Kannon Burrage dorzucili po 17 oczek.

W szeregach Texas-Arlington 31 punktów i 4 zbiórki uzbierał LaMarcus Reed, a 20 punktów i 14 zbiórek dodał Jordan Reves. Karol Gruszecki na boisku spędził tylko 6 minut notując 2 punkty (0/2 za 3, 2/2 za 1) i 2 zbiórki.

**********

Turniej konferencji Southland rozpoczyna się 7 marca i tego dnia rozstawiona z #1 drużyna Texas-Arlington zmierzy się z #8 Nicholls State. Dzień później rozegrane zostaną półfinały, a 10 marca finał, który będzie transmitowany w ESPN2. Pary ćwierćfinałowe:

#7 Sam Houston State – #2 Stephen F. Austin
#6 Northwestern State – #3 Lamar
#8 Nicholls State  – #1  Texas-Arlington
#5 UTSA – #4 McNeese State

Naturalnie faworytem jest ekipa Mavericks, która w sezonie regularnym uzbierała o trzy wygrane więcej niż kolejny zespół w tabeli. W przypadku zwycięstwa w półfinale drużyna Texas-Arlington zagra z UTSA lub McNeese State. Awans do NCAA Tournament uzyska jedynie drużyna, która wygra turniej konferencji i dlatego UTA nie można sobie pozwolić na lekceważenie rywali.