Polub nas na facebooku:    
Przed First Four

Jeszcze zanim pojawią się zapowiedzi wszystkich regionów pora na krótki opis pierwszej rundy turnieju z udziałem 8 drużyn. Jak zwykle w First Four biorą udział cztery najsłabsze ekipy rozstawione z #16 seedem oraz cztery drużyny, które jako ostatnie zostały wyselekcjonowane do finałowej 68. W przypadku tych ostatnich rozstawienie jest sprawą otwartą i w tym roku otrzymali #11 oraz #12 seed. Co ciekawe aż trzy spotkania tej rundy będą miały miejsce w Midwest Region, co jest pewnym zaskoczeniem, ale wpływ na to miało jednak wiele czynników decydujących o rozstawieniu w turnieju.

Wtorek

23:40 – #16 Albany – #16 Mount St Mary’s

Zaskakujący zwycięzca turnieju America East kontra niespodzianka z Northeast. Już patrząc na sam bilans obu ekip oraz fakt z jakich konferencji pochodzą łatwo się domyślić dlaczego zaliczone je do grona najsłabszych. Dla nich już sam udział w turnieju po takim sezonie jest ogromnym wydarzeniem i dlatego też należy spodziewać się, że szybko się z nim pożegnają. Naturalnie któraś z ekip pierwsze spotkanie wygra, ale na zwycięzce czeka typowana do mistrzostwa Florida. Tu nie należy spodziewać się dobrego poziomu meczu, a raczej sporej liczby rzutów trzypunktowych zwłaszcza, że w obu zespołach o sile stanowią gracze obwodowi.

2:10 – #12 N.C. State – #12 Xavier

Czy ktoś będzie w stanie zatrzymać T.J. Warrena? Lider Wolfpack pod koniec sezonu zasadniczego zaliczył wyraźną zwyżkę formy, co zaowocowało awansem aż do półfinału turnieju ACC i w rezultacie niespodziewaną kwalifikacją do głównego turnieju. Jego dwa z rzędu 40 punktowe występy pokazały, że wraz z jego dobrą grą przychodzą też dobre wyniki drużyny i to też jedyny klucz do sukcesu dla North Carolina State. Oprócz niego jest jeszcze Ralston Turner, ale to tyle z wartościowych graczy podopiecznych Marka Gottfrieda. Po przeciwnej stronie pod tym względem jest tylko trochę lepiej, a najwięcej do powiedzenia ma rozgrywający Semaj Christon, o którym wspomina się nawet w kontekście draftu. Z istotnych graczy Musketeers są jeszcze Justin Martin czy podkoszowi Matt Stainbrook oraz Isaiah Philmore. Prawdopodobnie to właśnie ten ostatni stanie przed trudnym zadaniem powstrzymania Warrena i tu rozstrzygnie się ten mecz.

Środa

23:40 – #16 Cal Poly – #16 Texas Southern

O ile wygrana Texas Southern w turnieju SWAC nie jest jakimś większym zaskoczeniem, tak awans Cal Poly z Big West należy rozpatrywać w kategoriach wielkiej sensacji. Po sezonie zasadniczym w najsłabszej konferencji NCAA zajęli siódme miejsce (na 9) i nie ma co ukrywać, że jest to najsłabsza ekipa w finałowej 68. W szeregach Mustangs ciężko kogoś wyróżnić, podczas gdy po przeciwnej stronie jest jeden z najlepszych centrów, z mniejszych konferencji – Aaric Murray. Należy więc spodziewać się bardzo dobrego meczu w jego wykonaniu, zwłaszcza że wśród rywali nie ma żadnego zawodnika, który byłby w stanie go powstrzymać, zakończonego zwycięstwem Tigers.

2:10 – #11 Iowa – #11 Tennessee

Prawdopodobnie najlepszy mecz pierwszej rundy turnieju z udziałem drużyn, gdzie główne role pełnią doświadczeni gracze. Oba zespołu charakteryzują się podobnym potencjałem, choć za sprawą znacznie lepszej defensywy nieco wyżej stoją notowania Volunteers. Atutem Hawkeyes jest zaś dobrze poukładany atak, gdzie każdy z zawodników zna swoją role, a liderem jest Roy-Devyn Marble. To właśnie jego pojedynek ofensywny z Jordanem McRae’m może być ozdobą tego widowiska, choć równie ciekawe powinno być w pomalowanym. Tam na przeciw siebie staną Aaron White i Jarrod Uthoff oraz Jarnell Stokes i Jeronne Maymon. Na pewno emocji nie zabraknie, a zwycięzca tego spotkania może śmiało dojść aż do trzeciej rundy turnieju.

Kosi
18.03.2014

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informujemy, iż administratorem Twoich danych osobowych jest Krzysztof Kosidowski. Kontakt z administratorem: e-mail: kosi@collegehoops.pl
Podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne. Jednocześnie przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania (aktualizacji) lub usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, przenoszenia, a także sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji (profilowaniu). Masz także prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych do organu nadzorczego. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. B ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27.04.2016 w celu obsługi i realizacji usługi.
CollegeHoops.pl © 2018
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl