Polub nas na facebooku:    
Najlepsi z Portsmouth Invitational Tournament

Pierwszy tekst trochę na rozgrzewkę ponieważ przy wyborze graczy żadna selekcja z mojej strony się nie odbyła, a zwyczajnie przekopiowałem wybranych zawodników z listy wyróżnionych z tegorocznego turnieju Portsmouth Invitational. PIT to coroczna impreza, w której najlepsi seniorzy z NCAA mogą zaprezentować swoje umiejętności przed masą skautów z całego świata. W pierwszej kolejności turniej miał służyć lidze NBA, jednak ze względu na coraz liczniejsze rezygnacje najlepszych seniorów, obecnie PIT stał się świetną imprezą dla klubów z Europy. Prawdopodobnie większość z poniższych graczy zobaczymy wkrótce w Europie i stąd mój krótki zarys ich umiejętności.

Wyniki oraz całe spotkania z 2014 roku
Statystyki
Wyniki pomiarów

Davante Gardner (Marquette) – 1991 r., C, 203 cm, 130 kg

Statystyki 2013/14 – 26,6 min, 14,9 pkt, 5,7 zb

Wprowadzenie: Pełne cztery lata spędził na uczelni Marquette należącej do bardzo mocnej konferencji Big East, która w ostatnim sezonie po zmianach straciła na prestiżu i poziomie, ale na pewno na brak mocnej konkurencji narzekać nie można. Już przychodząc do NCAA miał wyraźne problemy z nadwagą, ale stopniowo doprowadzał się do coraz lepszej formy, a wraz z nią rosła jego liczba minut. Do dobrej formy fizycznej wciąż mu jednak bardzo daleko, ale mimo wszystko zawsze przebywając na boisku pełnił istotną rolę w ataku swojej drużyny.

Przykładowe mecze:
07.12.2013 – Wisconsin – Marquette | Statystyki
17.12.2013 – Marquette – Ball State | Statystyki
Profil ESPN
Profil DraftExpress

Opis: Mimo dość niskiego wzrostu jak na podkoszowego jest po prostu wielki. Głównie za sprawą wagi, która daje mu ogromną przewagę w ataku. Gdy tylko otrzyma dobre podanie pod koszem bardzo ciężko go powstrzymać, bo oprócz siły fizycznej posiada kilka manewrów, z których chętnie korzysta. Potrafi kończyć akcje po obu stronach kosza i wymusza sporo fauli, co przy niemal 80% skuteczności z linii rzutów wolnych jest sporym atutem. Potrafi unikać podwajania, szybko oddając piłkę na obwód, co czyni z niego idealnego zawodnika do gry inside-outside. Mimo, że jest dość przeciętnym zbierającym aktywnie pracuje na atakowanej tablicy sporo punktów zdobywając po takich zagraniach. Na rzuty z półdystansu lub dalszej odległości decydował się bardzo rzadko i w Marquette dalej niż kilka metrów od kosza zagrożenia nie stwarzał.

O ile spora waga pomaga mu w ataku, tak w obronie nie zawsze jest jego atutem. Także dlatego jest to zawodnik na średnio 20-25 wartościowych minut. W defensywie bardzo często bywa spóźniony i to nie tylko grając przeciwko zwinnym i chętnie uciekającym na obwód podkoszowym. Momentami za łatwo nabiera się na proste zwody, przez co łapie niepotrzebne faule. Gdy jednak zajmie dobrą pozycję obronną przesunąć go bardzo ciężko. Gracz, którego głównym zadaniem powinno być zdobywanie punktów i z tego będzie wywiązywał się wzorowo. Pod warunkiem, że dalej jest w co najmniej takiej formie fizycznej jak w ostatnim sezonie NCAA.

Ciekawostki: Wybrany MVP Portsmouth Invitational Tournament 2014. W sezonach 2012/13 i 2013/14 otrzymał nagrodę dla najlepszego rezerwowego konferencji Big East.

Drew Crawford (Northwestern) – 1990 r., SG/SF, 196 cm, 92 kg

Statystyki 2013/14 – 36,6 min, 15,7 pkt, 6,4 zb, 2,2 as

Wprowadzenie: Na uczelni Northwestern spędził aż pięć sezonów. W sezonie 2012-13 po rozegraniu 10 spotkań doznał kontuzji barku, która wykluczyła go z gry przez resztę rozgrywki, ale skorzystał z opcji redshirta, co pozwoliło mu na dodatkowy rok gry. Od początku swojej przygody w NCAA jedna z czołowych postaci w zespole, by w ostatnim sezonie stać się bezapelacyjnym liderem. Wildcats rywalizują w mocnej konferencji Big Ten, jednak zawsze zaliczali się do grona tych słabszych ekip.

Przykładowe mecze:
05.01.2014 – Michigan – Northwestern | Statystyki
13.02.2014 – Michigan State – Northwestern | Statystyki
Profil ESPN
Profil DraftExpress

Opis: Bardzo dobry defensywny obwodowy z przyzwoitymi umiejętnościami ofensywnymi. Nieźle panuje nad piłką i potrafi minąć rywala, ale ma dość średni rzut zarówno z dalszej odległości, jak i kilku metrów. Ogólnie punkty potrafi zdobywać na bardzo wiele sposobów, ale w żadnym z elementów specjalnie się nie wyróżnia. Może dlatego znacznie lepiej wypada jako druga opcja w ataku, co bardzo dobrze zobrazował ostatni sezon. W sytuacji gdy to na nim skupiała się cała obrona rywali momentami sobie nie radził. Co ciekawe skuteczniej wypadał w akacjach po koźle, niż oddając rzut z czystej pozycji, ale dzięki temu wymuszał stosunkowo sporo fauli. Mimo wielu posiadań i częstej gry z piłką popełniał mało strat, choć ostatni sezon nie był najlepszy w jego karierze. Znacznie lepiej prezentował się w rozgrywkach 2011-12, gdy odpowiedzialność za wynik nie spoczywała tylko na nim.

Sporym jego atutem jest na pewno postawa w defensywie, choć będzie miał problemy z obronie przeciwko graczom z szybkim pierwszym krokiem. Dobrze pracuje na nogach, ale nie jest zbyt szybki, więc będąc spóźniony wspomaga się rękami łapiąc faule. Czasami niepotrzebnie ryzykuje w obronie (zwłaszcza w pomocy), co nie zawsze przynosi dobre korzyści drużynie. Zaangażowania na pewno odmówić mu nie można, ale wciąż musi sporo pracować nad swoją grą.

Ciekawostki: Po zakończeniu nauki na ostatni rok gry mógł przenieść się do znacznie lepszej uczelni (bez potrzeby pauzowania roku) gdzie miałby szanse powalczyć o mistrzostwo, ale wybrał lojalność wobec uczelni i kolejną próbę wywalczenia pierwszego historycznego awansu do turnieju NCAA. Niestety próba zakończyła się niepowodzeniem.

Jake Odum (Indiana State) – 1991 r., PG, 189 cm, 77 kg

Statystyki 2013/14 – 32,2 min, 13,1 pkt, 4,2 zb, 4,6 as

Wprowadzenie: Od początku swojej gry w NCAA był podstawowym rozgrywającym, a od trzeciego sezonu niekwestionowanym liderem drużny. Indiana State występuje jednak w przeciętnej konferencji Missouri Valley, gdzie jedynym zespołem wyróżniającym się na tle całej ligi był Wichita State. Mimo wszystko pomniejszać umiejętności Oduma nie można, co potwierdził podczas turnieju PIT i pokazuje na lidze letniej.

Przykładowe mecze:
05.02.2014 – Indiana State – Wichita State | Statystyki
09.03.2014 – Wichita State – Indiana State | Statystyki
Profil ESPN
Profil DraftExpress

Opis: Wygląda niepozornie, ale to bardzo inteligentny zawodnik, ze sporymi umiejętnościami ofensywnymi. Bardzo dobrze panuje nad piłką, potrafi minąć rywala, umiejętnie prowadzi grę swojej drużyny i świetnie asystuje. Dużo widzi na boisku, często zaskakując swoich kolegów dobrym podaniem. Bardzo dobrze sprawdza się w akcjach typu pick’&’roll oraz kontrach, gdzie jednak lepiej wypada jako asystujący. Popracować na pewno musi nad swoim rzutem z dalszej odległości, bo do 5 metrów trafiał z wysoką skutecznością. Jego problemem jest dłuższe składanie się do rzutu, ale patrząc po meczach PIT widać u niego postęp.

Mimo dobrych warunków fizycznych obrońcą jest dość słabym. Brakuje mu szybkości, przez co bardzo często bywa spóźniony i też za łatwo nabiera się na zwody. Czasami bywa też zagubiony, a i pewne zastrzeżenia można mieć do jego zaangażowania. Nieźle spisuje się za to na tablicach, co jak na rozgrywającego nie jest zbyt popularną cechą. W skrócie przy odpowiednim dobrze graczy będzie strasznie przydatny w ataku, choć w obronie niejednokrotnie trzeba będzie go ukryć.

Ciekawostki: W dwóch ostatnich sezonach znalazł się w pierwszej piątce konferencji MVC.

Shawn Jones (Middle Tennessee) – 1992 r., PF, 201 cm, 106 kg

Statystyki 2013/14 – 28,2 min, 14,2 pkt, 8,5 zb, 1,9 bl

Wprowadzenie: Jeszcze nie tak dawno konferencja C-USA zalicza się do grona tych solidnych, ale po zmianach i przyjściu między innymi Middle Tennessee wyraźnie straciła. Po raz kolejny potwierdziło się stwierdzenie, że więcej nie zawsze znaczy lepiej. Wcześniej Blue Raiders rywalizowali w dość słabej konferencji Sun Belt, gdzie jednak Jones specjalnie się nie wyróżniał. Dopiero po zmianach wzrosła liczba jego minut, ale przede wszystkim rola w zespole stając się jednym z dwóch najważniejszych graczy.

Przykładowe mecze:
13.11.2013 – Middle Tennessee – North Florida | Statystyki
30.12.2013 – Middle Tennessee – Grand Canyon | Statystyki
Profil ESPN
Profil DraftExpress

Opis: Ma bardzo dobry zasięg ramion, co rekompensuje dość przeciętny wzrost. Świetnie czuje się pod tablicą, zwłaszcza w akacjach tyłem do kosza, ale potrafi zagrać na koźle, czy zaskoczyć rzutem z półdystansu. Jest silny fizycznie, prawidłowo zajmuje pozycje, dobrze porusza się po boisku i też zaskakująco sprawnie biega do kontr. Potrafi kończyć akcje po obu stronach obręczy, ale praktycznie zawsze oddaje rzut mocniejszą lewą ręką. Słabo wypada w akcjach pick’&’roll uciekając od kosza, czy popełniając faul w ataku stawiając zasłonę. Aktywnie walczy na tablicach po obu stronach boiska, w ataku zamieniając zbiórki na łatwe punkty. W skrajnych warunkach może występować także jako center, choć zdecydowanie bliżej mu do silnego skrzydłowego.

Dzięki długim ramionom i sile fizycznie dobrze radzi sobie w obronie indywidualnej pod samą tablicą. Średnio spisuje się za to w pomocy, choć na pewno straszy blokiem. Wielokrotnie bywa też spóźniony i to nie tylko do podkoszowych uciekających chętnie na obwód. Tu czeka go bardzo dużo pracy i zdecydowanie więcej z niego pożytku po atakowanej stronie.

Ciekawostki: W ostatnim sezonie wybrany najlepszym graczem konferencji, co zaowocowało zaproszeniem do Mecz Gwiazd NCAA, w którym bierze udział 20 wyselekcjonowanych seniorów. Mecz rozgrywany jest tuż przed Final Four stąd bardzo często brakuje największych gwiazd ligi.

Andre Dawkins (Duke) – 1991 r., SG, 192 cm, 94 kg

Statystyki 2013/14 – 13,7 min, 7,9 pkt, 1,3 zb

Wprowadzenie: Wybrał mocny zespół Duke z silnej konferencji ACC, co na pewno pozwoliło grać mu na wysokim poziomie, ale zapłacił mniejszą liczbą minut. Wprawdzie na drugim i trzecim roku grał przeciętnie ponad 20 minut w każdym meczu pełniąc istotną rolę w ofensywie Blue Devils, ale w związku z tragedią rodzinną w rozgrywkach 2012-13 zrobił sobie rok przerwy od koszykówki. Po powrocie w zespole zadomowieni byli już inni gracze, co kosztowało go utratę minut.

Przykładowe mecze:
28.12.2013 – Duke – Eastern Michigan | Statystyki
27.01.2014 – Pittsburgh – Duke | Statystyki
Profil ESPN
Profil DraftExpress

Opis: Świetny strzelec z dystansu, który poza rzutem nie ma zbyt wiele do zaoferowania. Na przestrzeni swojej kariery w Duke trafiał z ponad 40% skutecznością zza linii 6,32. Warto zaznaczać, że na 195 oddanych rzutów z gry w ostatnim sezonie aż 157 stanowiły rzuty za trzy, a 26 z półdystansu. Ujmując to inaczej praktycznie nie grał z piłką w rękach, a jedynie wykorzystywał dobre podania kolegów rzucając z czystej pozycji, czy wybiegając zza zasłony. To inni muszą wypracowywać dla niego pozycje, ale oczywiście ze zwodów, czy rzutów po jednym koźle korzysta chętnie. Problemem jest jednak brak stabilności. Jednego dnia trafiał prawe wszystkie rzuty, by kilka dni później pudłować nawet najprostsze próby i stąd też tak różna liczba rozgrywanych minut. Typowy strzelec, który potrzebuje określonej liczby rzutów, by być efektywnym.

W defensywie także niespecjalnie się wyróżnia, choć nieźle pracuje na nogach. Często broni na granicy faulu, popełnia proste błędy i zupełnie nie radzi sobie z unikaniem zasłon. Dość regularnie bywał spóźniony nabierając się na zwody lub faulując rzucającego rywala. Gracz stworzony do jednego celu, którym jest rzut oraz rozciąganie obrony.

Ciekawostki: W 2014 wystąpił w konkursie rzutów za trzy.

Garrick Sherman (Notre Dame) – 1990 r., C, 206 cm, 113 kg

Statystyki 2013/14 – 28,6 min, 13,5 pkt, 7,3 zb

Wprowadzenie: Po dwóch sezonach spędzonych w Michigan State zdecydował się na transfer i tak trafił do Notre Dame. Powodem zmiany było niezadowolenie z roli w zespole, a dokładniej z liczby rozgrywanych minut. I choć w rozgrywkach 2012-13 w nowej ekipie większej poprawy nie odczuł (musiał grać za plecami Jacka Cooley’)a, to na swoim ostatnim roku stał się pierwszopiątkowym centrem z istotną rolą w Fighting Irish. W zakończonym sezonie Notre Dame występowało w mocnej, ale wyraźnie podzielonej na lepsze i słabsze ekip konferencji ACC, gdzie wypadli dość słabo.

Przykładowe mecze:
21.01.2014 – Florida State – Notre Dame | Statystyki
03.02.2014 – Syracuse – Notre Dame | Statystyki
Profil ESPN
Profil DraftExpress

Opis: Solidny podkoszowy po obu stronach boiska. Wirtuozem ataku na pewno nie jest, ale ma opanowanych kilka manewrów, z których stara się korzystać. Potrafi kończyć akcje obiema rękami, choć czasem można mieć zarzuty do jego skuteczność (zdarza mu się pudłować proste rzuty). Ma dobre warunki, ale widać że brakuje mu siły i miewał problemy z zajęciem dobrej pozycji w ataku. Zdecydowanie lepiej spisuje się po ścięciach pod kosz, czy wykorzystując błędy rywali. Nieźle biega do kontry, choć nie jest zbyt szybki czy atletyczny. Rzut ma raczej słaby, o czym świadczy między innymi przeciętna skuteczność z wolnych i dlatego na takie zagrania decydował się bardzo rzadko. Jest za to dobrym zbierającym po obu stronach boiska, choć zbiórki w ataku na punkty zamieniał sporadycznie. Na pewno nie jest zawodnikiem, który co mecz będzie przynosił określoną liczbę punktów.

Podobnie jak w ataku, także w defensywie ma lepsze i gorsze strony. W obronie indywidualnie przeciwko zawodnikom grającym tyłem do kosza spisuje się dobrze, ale zupełnie nie radzi sobie przeciwko szybkim podkoszowych potrafiącym zagrać przodem do kosza. Odradzałbym wystawienia go do obrony silnych skrzydłowych, zwłaszcza tych dysponującym dobrem rzutem. Jak wspominałem nieźle walczy na tablicach, ale niejednokrotnie brakowało zastawienia pod bronionym koszem. Tu na pewno czeka go najwięcej pracy, bo o ile przy dobrym rozgrywającym swoje punkty zdobędzie, tak w defensywie zdecydowanie więcej zależy od niego.

Ciekawostki: Uczestnik meczu gwiazd NCAA w 2014 roku.

Travis Bader (Oakland) – 1991 r., SG, 193 cm, 83 kg

Statystyki 2013/14 – 37,6 min, 20,6 pkt, 2,8 zb

Wprowadzenie: Pełne cztery sezony spędził na uczelni Oakland, która rywalizowała w konferencji Summit League, a w ostatnich rozgrywkach w Horizon League. Zmiana na pewno była na lepsze, ponieważ Summit zalicza się do grona tych słabszych, a Horizon powoli zbliża się do grona średnich/solidnych.

Przykładowe mecze:
14.01.2014 – Michigan State – Oakland | Statystyki
04.03.2014 – Youngstown State – Oakland | Statystyki
Profil ESPN
Profil DraftExpress

Opis: Rekordzista NCAA w liczbie trafionych rzutów z dystansu, chyba najlepiej zobrazuje z jakim graczem mamy do czynienia. Praktycznie cały swój atak opiera na rzutach, w głównej mierze z dystansu. Bardzo dobrze porusza się bez piłki, świetnie wykorzystuje zasłony, szybko składa się do rzutu, przez co strasznie trudno go upilnować. W pierwszej kolejności zawsze nastawiony na rzut, najlepiej zaraz po otrzymaniu piłki, po wyjściu na dobrą pozycję. Gdy sytuacje tego wymaga potrafi zagrać na koźle, czy odegrać do lepiej ustawionego kolegi. Co ciekawe trafiał z 40% skutecznością z dystansu i tylko 29% przy próbach za dwa. Jak na zawodnika grającego bez piłki wymusza bardzo dużo fauli i często staje na linii, trafiając z 94% skutecznością. Potrafi seryjnie zdobywać punkty i w niewielkim przedziale czasowym odmieniać losy meczu. Kluczem jest jednak odpowiednie dogranie piłki, bo na pewno nie należy do zawodników samemu kreującym sobie pozycje.

Jak to zazwyczaj bywa u takich zawodników obrońcą jest raczej słabym. Nie jest zbyt atletyczny, często źle się ustawia, czy po prostu nie nadąża za swoim graczem. Jak dobrze sam korzysta z zasłon, tak słabo w obronie ich unika. Niejednokrotnie trzeba będzie go chować, czy udzielać częstej pomocy. Na pewno jednak więcej daje w ataku, niż potem traci w obronie.

Ciekawostki: Wystąpił w konkursie trójek NCAA, gdzie odpadł dopiero w finale. Przez dwa sezony występował z Reggie Hamiltonem grającym w ostatnich rozgrywkach w zespole Stabill Jezioro Tarnobrzeg.

Markel Starks (Georgetown) – 1991 r., PG/SG, 185 cm, 75 kg

Statystyki 2013/14 – 37,0 min, 17,3 pkt, 2,3 zb, 4,1 as

Wprowadzenie: Całą uniwersytecką karierę spędził w Georgetown, gdzie stopniowo rosła liczba jego minut oraz rola w zespole. W ostatnim sezonie był główną opcją w ataku Hoyas i z zadaniem poradzi sobie całkiem dobrze. Na co dzień rywalizował w mocnej konferencji Big East, o której już tu wspominałem.

Przykładowe mecze:
21.12.2013 – Kansas – Georgetown | Statystyki
18.01.2014 – Georgetown – Seton Hall | Statystyki
Profil ESPN
Profil DraftExpress

Opis: Może występować jako rozgrywający, czy rzucający obrońca, ale na pewno bliżej mu do roli punktującego. Dobrze panuje nad piłką, nie ma problemów z minięciem rywala, umiejętnie penetruje pod kosz, gdzie albo zdobywa punkty, wymusza faul lub odgrywa do wolnego kolegi. Zawsze agresywny po atakowanej stronie boiska, dobrze czuje się w akcjach typu pick’&’roll, gdzie chętnie dzieli się piłką i potrafi w tempo dograć do rotującego pod kosz wysokiego. Dysponuje dobrym rzutem, choć brakuje regularności i na pewno lepiej czuje się z piłką w rękach niż jako strzelec czekający na dobre podanie. W ostatnim sezonie spoczywał na nim duży ciężar stąd też stracił na efektywności.

W obronie spisuje się tylko trochę słabiej. Przede wszystkim jest szybki i dobrze pracuje na nogach, choć czasem za łatwo nabiera się na zwody łapiąc niepotrzebny faul. Dobrze się ustawia, będąc zawsze gotowym do pomocy. Równie zaangażowany w defensywie, co w ataku (czasami nawet aż za bardzo, co nie przynosi dobrych rezultatów). Ma podstawy, by w przyszłości być wyróżniającym się defensorem, co w połączeniu z umiejętnościami ofensywnymi czyni z niego bardzo ciekawego gracza.

Ciekawostki: Kolejny zawodnik, który ma za sobą udział w tegorocznym meczu gwiazd NCAA.

Jamil Wilson (Marquette) – 1990 r., SF/PF, 198 cm, 98 kg

Statystyki 2013/14 – 28,9 min, 11,7 pkt, 5,9 zb, 2,6 as

Wprowadzenie: Kolega z drużyny Davante Gardnera, choć swoją przygodę w NCAA zaczynał od ekipy Oregon. Po roku gry zdecydował się jednak przenieść do Marquette, gdzie rozegrał pozostałe trzy sezony. Powody odejścia ciężko znaleźć, ale na pewno nie były to problemy pozasportowe. Od początku swojej gry w Golden Eagles pełnił ważną rolę, ale dopiero na ostatnim roku wskoczył na stałe do pierwszej piątki i miał ważny wpływ na atak drużyny.

Przykładowe mecze:
07.12.2013 – Wisconsin – Marquette | Statystyki
31.12.2013 – Creighton – Marquette | Statystyki
Profil ESPN
Profil DraftExpress

Opis: Wszechstronny skrzydłowy, który na boisku potrafi wiele, ale w żadnym elemencie gry specjalnie się nie wyróżnia. Ma bardzo dobre warunki, jest silny fizycznie i dlatego powinien poradzić sobie również jako czwórka, choć z natury na pewno będzie uciekał na obwód. Potrafi korzystać ze swojej szybkości czy siły w zależności od przeciwnika, przez co nie jest łatwy do pilnowania. Świetnie czuje się w kontrach, bardzo dobrze korzysta z zasłon, ale potrafi także zagrać indywidualnie przodem, czy tyłem do kosza. Dysponuje dość średnim rzutem za trzy, ale znacznie lepiej spisuje się z półdystansu, choć zdecydowanie za często decyduje się na takie zagrania. Według hoop-math.com tylko 24% ze wszystkich swoich rzutów w ostatnim sezonie oddał spod kosza, co najlepiej obrazuje tą tendencje.

Jest dobrym obrońcą, gdzie może pilnować obu pozycji skrzydłowych. Dobrze pracuje na nogach, nie nabiera się na zwody, przez co nie łapie głupich fauli, Oczywiście jednak zdarza mu się popełniać proste błędy zwłaszcza w pomocy. Aktywnie walczy na tablicach po obu stronach boiska i ogólnie poprawnie wykonuje wiele drobnych rzeczy niewidocznych w statystykach, przez co jest bardzo przydatnym graczem. Do pełni szczęścia brakuje tylko by zawsze z identycznym zaangażowaniem podchodził do meczów.

Ciekawostki: W 2012 roku wraz z drużyną Athletes in Action przyjechał do Polski, gdzie między innymi miał okazje rozegrać spotkanie z reprezentacją Polski do lat 20.

Kosi
05.07.2014

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informujemy, iż administratorem Twoich danych osobowych jest Krzysztof Kosidowski. Kontakt z administratorem: e-mail: kosi@collegehoops.pl
Podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne. Jednocześnie przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania (aktualizacji) lub usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, przenoszenia, a także sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji (profilowaniu). Masz także prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych do organu nadzorczego. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. B ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27.04.2016 w celu obsługi i realizacji usługi.
CollegeHoops.pl © 2018
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl