Polub nas na facebooku:    
Senior Night w Nevada

Ostatni mecz w kampusie Nevada rozegrali w sobotę Olek Czyż i Dario Hunt świętując tego dnia swój Senior Night. Obaj gracze Wolf Pack przed meczem otrzymali specjalne wyróżnienia oraz pamiątkowe koszulki, a następnie przyczynili się do zwycięstwa z Louisiana Tech 79:69. Nevada sezon regularny zakończyła z bilansem 25-5, w tym 13-1 w konferencji i turniej WAC rozpocznie rozstawiona z #1 seedem.

Zdjęcie: montgomeryadvertiser.com Liz Margerum/RGJ

Po wyrównanych pierwszych minutach powoli zaczęła rysować się niewielka przewaga Wolf Pack, którzy w 16 minucie meczu prowadzili 25:18. W odpowiedzi Bulldogs pierwszą część gry zakończyli serią 11-2 i to oni na przerwę schodzili wygrywając 29:27. Drugą połowę dobrze rozpoczął Olek Czyż szybko zdobywając 4 oczka, ale to wciąż Louisiana Tech utrzymywała się na czele. Z biegiem minut jednak gra Wolf Pack zaczęła wyglądać coraz lepiej i dzięki 12 punktom z rzędu od stanu 46:51 wyszli na prowadzenie 58:51. Jak się okazało był to decydujący moment meczu i cios, po którym rywale nie zdołali się już podnieść. Wolf Pack kontynuowali dobrą postawę przez resztę meczui ostatecznie wygrali 79:69.

20 punktów, 7 asyst i 5 zbiórek zdobył Deonte Burton, a 16 oczek, 14 zbiórek, 3 asysty i 3 bloki uzbierał Dario Hunt. Olek Czyż z powodu problemu z przewinieniami na boisku spędził tylko 21 minut notując 9 punktów (2/6 za 2, 0/1 za 3, 5/6 za 1), 6 zbiórek, asystę, blok i 2 straty oraz 4 faule.

W Bulldogs 15 punktów i 6 zbiórek miał Romario Souza, a 13 oczek, 4 zbiórki i 3 asysty dodał Trevor Gaskins.

Wraz z zakończeniem sezonu regularnego wyróżnieni zostali najlepsi gracze konferencja WAC, a wśród nich sporo nazwisk z zespołu Nevada.

Zawodnikiem roku wybrany został Deonte Burton, który wraz z Olkiem Czyżem znalazł się w pierwszej piątce konferencji. Do drugiej piątki trafił Dario Hunt, a wyróżnienie otrzymał Malik Story. Na swoją nagrodę zasłużył także coach David Carter, którego wybrano trenerem roku. Dodatkowo w pierwszej piątce najlepszych defensorów ligi znaleźli się Dario Hunt i Jerry Evans Jr.

[Więcej o wyróżnieniach]

Turniej konferencji WAC startuje 8 marca, a zapowiedź tego wydarzenia już wkrótce.

Kosi
05.03.2012

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informujemy, iż administratorem Twoich danych osobowych jest Krzysztof Kosidowski. Kontakt z administratorem: e-mail: kosi@collegehoops.pl
Podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne. Jednocześnie przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania (aktualizacji) lub usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, przenoszenia, a także sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji (profilowaniu). Masz także prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych do organu nadzorczego. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. B ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27.04.2016 w celu obsługi i realizacji usługi.
CollegeHoops.pl © 2018
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl