Polub nas na facebooku:    
Składy USA i Kanady na Mistrzostwa Świata do lat 17

Już nie długo, bo w dniach 29 czerwca – 7 lipca na Litwie rozegrane zostaną drugie w historii Mistrzostwa Świata do lat 17. Jak pamiętamy w 2010 roku po złoto sięgnęła reprezentacja USA, druga była Polska, a na trzecim miejscu znalazła się Kanada. Tym razem drużyny z Polski zabraknie, ale dwie pozostałe ekipy powinny znowu powalczyć o bardzo wysokie lokaty.

Na początek rzut oka na skład USA (w nawiasie rok, w którym trafią do NCAA, miejsce w ranking Scout.com oraz uczelnia jaką wybrali):

Beejay Anya (2013, 11, niezdecydowany)
Joel Berry (2014, 25, niezdecydowany)
Stephen Domingo (2013, 84, Georgetown)
Conner Frankamp (2013, 66, Kansas)
Dakari Johnson (2014, 4, niezdecydowany)
Stanley Johnson (2014, 61, niezdecydowany)
Tyus Jones (2014, 5, niezdecydowany)
Kendrick Nunn (2013, 42, niezdecydowany)
Jahlil Okafor (2014, 2, niezdecydowany)
Jabari Parker (2013, 1, niezdecydowany)
Johnathan Williams (2013, 17, niezdecydowany)
Justise Winslow (2014, 12, niezdecydowany)

Trener: Don Showalter (Iowa City High School)
Asystenci: Rich Gray (St. Louis Eagles AAU), Mike Jones (DeMatha High School)

Gwiazdą drużyny i centralną postacią ma być oczywiście Jabari Parker, czyli najlepszy zawodnik w Klasie 2013, ale dla wielu ekspertów również najlepszy zawodnik ogólnie w szkole średniej. Atletyczny ze świetnymi warunkami niski skrzydłowy, który punkty potrafi zdobywać w najróżniejszy sposób, a jedyną jego wadą jest rzut z półdystansu. Zresztą zobaczcie sami:

Ważną role w zespole powinien mieć też kolega Parkera z Simeon HS – Kendrick Nunn. Jeden z najlepszych rzucających obrońców w szkole średniej, z bardzo dobrym rzutem, a do tego wyróżniający się w obronie. Jego wadą jest jednak niski wzrost, co w tej kategorii wiekowej aż takiej roli nie odgrywa. W przyszłości będzie się już liczyć.

Pod koszami rządzić zaś powinna trójka wysokich BeeJay Anya, Jahlil Okafor i Dakari Johnson. Każdy z nich posiada różne zalety, a jedyną wspólną cechą jest walka na tablicach. Zresztą nie przypadkowo trenerzy USA podkreślają, że będą stawiali na obronę pressingiem, a jedną z najmocniejszych stron drużyny będzie właśnie zbiórka.

Podstawowym rozgrywającym będzie prawdopodobnie Tyus Jones, czyli najlepszy PG w Klasie 2014, a wspomagać go będą Joel Berry i Conner Frankamp.

Skład reprezentacji Kanady wygląda następująco (w nawiasie rok, w którym trafią do NCAA, miejsce w ranking Scout.com oraz uczelnia jaką wybrali):

Kevin Zabo (2014, 44, niezdecydowany)
Jake Babic
Tanveer Bhullar
Jordan Robinson
Anthony Pate
Malcolm Duvivier
Patrick Steeves
Marial Shayok
Justin Jackson (2014, 16, niezdecydowany)
Chris Egi
Tyrell Bellot-Green
Chris McComber

Na pierwszy rzut oka nazwiska nie zachwycają, ale to nie są przypadkowi gracze. Aż 9 z nich było w reprezentacji Kanady U16, a jedynym dużym wzmocnieniem będzie 218 cm wzrostu Tanveera Bhullara (brat Sima Bhullara).

Niestety w reprezentacji Kanady zabraknie Andrew Wigginsa i Trey’a Lylesa, którzy przecież świetnie zaprezentowali się na Mistrzostwach Ameryk. Oficjalnych powodów brak, ale wszystko wskazuje na to, że wybrali kadrę U18, kosztem tej do lat 17.

Czołowymi postaci drużyny podobnie jak rok temu powinni więc być Kevin Zabo, Marial Shayok, Patrick Steeves, Malcolm Duvivier i Tyrell Bellot-Green.

Oficjalna strona Mistrzostw

Kosi
22.06.2012

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informujemy, iż administratorem Twoich danych osobowych jest Krzysztof Kosidowski. Kontakt z administratorem: e-mail: kosi@collegehoops.pl
Podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne. Jednocześnie przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania (aktualizacji) lub usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, przenoszenia, a także sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji (profilowaniu). Masz także prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych do organu nadzorczego. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. B ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27.04.2016 w celu obsługi i realizacji usługi.
CollegeHoops.pl © 2018
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl