Polub nas na facebooku:    
Startują turnieje NIT, CBI i CIT

Wraz z rozstrzygnięciem finałowej 68 głównego turnieju NCAA wyjaśniło się, które drużyny zagrają w mniejszych posezonowych turniejach – National Invitation Tournament, College Basketball Invitational i CollegeInsider.com Tournament. I choć drugim turniejem po NCAA Tournament pod względem zainteresowania oraz poziomu jest NIT, to nas w tym roku ze względu na uczestnictwo Texas-Arlington wyjątkowo powinien obchodzić turniej CIT.

National Invitation Tournament

Udział w nim biorą 32 ekipy z dobrymi wynikami, które nie załapały się do głównej imprezy. Zwycięscy sezonów zasadniczych w swoich konferencjach otrzymują automatyczną kwalifikacje i w ten sposób w tym roku miejsce w NIT otrzymało 10 drużyn (pozostałe wystąpią w Big Dance). Pozostałe zespoły dobrał specjalny komitet zupełnie nie związany z tym dobierający drużyny do NCAA Tournament. W ten sposób w stawce znalazło się między innymi 21 ekip z minimum 20 zwycięstwami na koncie, a najwyżej zrankingowane zostały drużyny Alabama, Kentucky, Southern Mississippi i Virginia.

Drabinka turnieju

Wszystkie spotkania transmitować będzie stacja ESPN na trzech swoich kanałach oraz dostępnej w Polsce platformie ESPN Player. Impreza startuje już dziś w nocy, a finałowy turniej rozgrywany w Madison Square Garden będzie miał miejsce w dniach 2-4 kwietnia.

College Basketball Invitational

Turniej istnieje od 2008 roku i bierze w nim udział 16 zaproszonych drużyn, którym nie udało się załapać do turniejów NCAA i NIT.  Wśród nich znalazły się takie zespoły jak George Mason, Texas, Wright State, Richmond czy Purdue, zaś resztę stawki stanowią mniej znane uczelnie (nie każdy przyjął pewnie zaproszenie).

Drabinka turnieju

CollegeInsider.com Tournament

Najmniej znanym, ale też prężnie rozwijając się turniej istniejący od 2009 roku. Początkowo brało w nim udział 16 drużyn, a od poprzedniego sezonu został powiększony do 32 ekip.  Turniej skupia się na zespołach z mniejszych konferencji i też próżno szukać w stawce znanych uczelni.

W tym roku wśród uczestników znalazła się ekipa Texas-Arlington z Karolem Gruszeckim w składzie, której zabrakło jednego zwycięstwa w samym finale WAC do gry w NCAA Tournament. Pierwszym przeciwnikiem zespołu Polaka będzie Oral Roberts, a mecz zostanie rozegrany w nocy z 20 na 21 marca o godzinie 1:30.

Pięć pierwszych rund będzie można oglądać za darmo na żywo na stronie watchcollegeinsider.com, a mecz finałowy 2 kwietnia pokaże CBS Sports Network.

Terminarz pierwszej rundy

Kosi
19.03.2013

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informujemy, iż administratorem Twoich danych osobowych jest Krzysztof Kosidowski. Kontakt z administratorem: e-mail: kosi@collegehoops.pl
Podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne. Jednocześnie przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania (aktualizacji) lub usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, przenoszenia, a także sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji (profilowaniu). Masz także prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych do organu nadzorczego. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. B ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27.04.2016 w celu obsługi i realizacji usługi.
CollegeHoops.pl © 2018
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl