Polub nas na facebooku:    
Subiektywno-statystyczny przegląd dnia, czyli co słychać na akademickich parkietach (11)

Wczoraj Dosłownie chwilkę temu skończyło się kolejne akademickie granie, znów w mocnej obsadzie. Może nie było hitów na miarę dzisziejszo-jutrzejszego Maryland-Iowa, ale zagrało sześć rankingowych zespołów i wszystkie najmocniejsze konferencje.

1. Na początek danie z serii tych lżejszych, czyli Kentucky rozjeżdżające Missouri 88-54:

2. Virginia Tech zaliczyła wczoraj kolejne spotkanie na własnym parkiecie z ciężkim rywalem. Po North Carolinie przyszedł czas na Louisville i… kolejną porażkę. Hokies zagrali z różowymi elementami na strojach i w różowych butach, a trener Buzz Williams był po prostu Buzzem Williamsem.

Jaylen Johnson w akcji:

… miewał też słabsze momenty w tym meczu:

Nie zawiódł przede wszystkim Damion Lee, który trafił 6 z 7 trójek, a łącznie rzucił 29 punktów.


O, takie coś jeszcze na zakończenie wątku – Donovan Mitchell:

3. Ole Miss Tomka Gielo zagrało na własnym parkiecie z Auburn. Nasz rodak zdobył 7 punktów, zaliczył dwie asysty i jeden przechwyt, a Rebels do zwycięstwa jak zwykle poprowadził Stefan Moody. Senior notujący w tym sezonie niemal 25 punktów na mecz wykręcił niemal równo swoją średnią – 24 punkty, aż 18 zdobywając trójkami. W drugiej połowie miał taki moment, że trafił ich kilka z rzędu, w tym dwie z nieco dalszej odległości niż ta proponowana przez NCAA. Moody czuje rywalizację, gdy Kareem Canty zwiększa range!


Rasheed Brooks – Marcanvis Hymon

Realizatorzy transmisji plus klawisz PrntScr na moim laptopie to niezawodne kombo, które wyłapało taką migawkę:

4. Rico Gathers z Baylor nie stroni od podkoszowej walki, więc wczorajsze wygrane spotkanie z Oklahoma State dokończył z rozerwaną koszulką.

Skrzydłowy Miśków bez wątpienia zalicza się do tych graczy, za którymi będę po prostu tęsknił. 22-latek już teraz jest najlepiej zbierającym graczem uczelni w historii, grubo wyprzedzając dotychczas liderującego Briana Skinnera, a przecież do rozegrania jeszcze całkiem sporo spotkań!
5. I jak tu nie kochać NCAA : )


6. Stephen Zimmerman z UNLV raczej nie myśli o karierze ratownika medycznego:

7. Colorado ograło Stanford, a z pewnością pomogła im w tym skuteczność z dystansu:

8. Arkansas ograło #5 Texas A&M, a duża w tym zasługa opisywanego niedawno przeze mnie Mosesa Kingsleya – 18 punktów i 11 zbiórek. Tutaj w akcji:

Szansę na doprowadzenie do dogrywki miał D.J. Hogg (a autor vine’a chyba bardzo lubił Dustina Hogue’a… Uspokajam – ma się dobrze na Cyprze)

9. Do znudzenia:

10. Całkiem ciężką przeprawę z Minnesotą miało Purdue, ale ostatecznie to Gophers przegrali kolejne spotkanie – 64-68, tym samym są już 0-9. Spotkania w Big Ten nie wygrali także koszykarze Rutgers, którzy przegrali z Michigan – te ekipy zagrają ze sobą dwukrotnie pod koniec rozgrywek.


Na osłodę:

11. W ACC ważne zwycięstwo Clemson nad Pittsburghiem. Georgia Tech w końcu wygrała, rozprawiając się na wyjeździe z NC State. 36 punktów dla Wolfpack rzucił Anthony Barber, a 22 dorzucił Abdul-Malik Abu, czyli ta dwójka rzuciła 70% punktów ekipy! Ta gra ze sobą ten duet:

W Yellow Jackets w gazie jest jeden z najciekawszych graczy w ACC – no, przynajmniej wg mnie:

12. Marquette grało jeszcze mecz niekonferencyjny i okazało się niezbyt gościnne dla Stetson:

13. Bez zwycięstwa w Big East jest St. John’s, które tym razem przegrało z Seton Hall. Butler ograło DePaul.

14. Utah pokonało Californię. Błyszczał Jakob Poeltl – 21 punktów, 9 zbiórek oraz Jaylen Brown – 27 punktów.

Lehu
28.01.2016

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informujemy, iż administratorem Twoich danych osobowych jest Krzysztof Kosidowski. Kontakt z administratorem: e-mail: kosi@collegehoops.pl
Podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne. Jednocześnie przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania (aktualizacji) lub usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, przenoszenia, a także sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji (profilowaniu). Masz także prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych do organu nadzorczego. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. B ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27.04.2016 w celu obsługi i realizacji usługi.
CollegeHoops.pl © 2018
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl