Polub nas na facebooku:    
Subiektywno-statystyczny przegląd dnia, czyli co słychać na akademickich parkietach (12)

Noc z piątku na sobotę będzie z pewnością małym odsapnięciem przed kolejnym niesamowicie emocjonującym weekendem, chociaż spotkanie VCU z Davidson zapowiada się całkiem nieźle (pojedynek Melvin Johnson – Jack Gibbs!). Póki co skupmy się na tym co działo się dzisiejszej nocy.

1. Pojedynkiem wieczoru było oczywiście spotkanie Maryland – Iowa. Wygrali 74:68 gospodarze, ale powiem szczerze, że Hawkeyes wywarli na mnie dobre wrażenie, bo należy zauważyć, że walczyli do końca pomimo tego, że najsłabszy mecz w sezonie zagrał Jarrod Uthoff (po raz pierwszy poniżej 10 punktów). Lider Iowy trafił tylko 2 z 13 rzutów z gry, ostatecznie kończąc spotkanie z 9 oczkami – podreperował nieco stan wolnymi.

Świetne spotkanie rozgrywał Rasheed Sulaimon, który ostatnio miewał problemy ze skutecznością. Transfer z Duke trafił 6 z 11 rzutów, w tym trzy trójki w ważnych momentach. Skończył na 17 punktach, podobnie jak Robert Carter.

2. Ostatnio Jonathan Holton z WVU był w niezłej formie, tymczasem…

3. Cincinnati wyszarpało zwycięstwo UConn po akcji 2+1 Gary’ego Clarka:

4. Notre Dame musiało wczoraj zagrać bez kontuzjowanego Demetriusa Jacksona, więc nie wyglądało to najlepiej. Irlandczycy przegrali 66:81 z Syracuse.
https://twitter.com/Cuse_MBB/status/692867050134331392

5. Trzeba przyznać, że Adom Jacko z Loyola Marymount szybko zaaklimatyzował się w realiach WCC:

6. 11 punktów, 8 asyst, 5 zbiórek, 3 przechwyty – normalny dzień w pracy w wykonaniu Kyle’a Collinswortha. W gratisie:

7. Michigan State przejechało się po Northwestern 76:45, rzucając aż 16 trójek, tym samym wyrównując rekord uczelni. Tom Izzo dał pograć całej czternastce graczy.

8. Washington wygrał na wyjeździe z UCLA i powoli całkiem serio stają się najlepszą historią tego sezonu w Pac-12, bo przyznam szczerze, że sam typowałem Andrewsa i spółkę na okolice 10. miejsca, tymczasem oni są już pierwsi w konferencji (razem z Oregonem)!
Poszalał Bryce Alford, ale to nie wystarczyło.

9. Cenne zwycięstwo po dwóch dogrywkach z George Washington wywieźli gracze Richmond. Po dogrywce wygrali także koszykarze Ohio State, który ograli Illinois.

10. Oregon zakończył trwającą 49 spotkań serię domowych zwycięstw Arizony! Jak już wspomniałem Ducks są na czele Pac-12 wspólnie z Huskies, chociaż prognozy po stracie Josepha Joe Younga nie były zbyt optymistyczne. Liderem pełną gębą został sophomore Dillon Brooks, więc interes w Eugene dalej się kręci.
11. Znowu ten sam temat, ale ten sezon po prostu przejdzie do historii:


12. Patrzcie kto pojawił się na kampusie Arizona State:

13. Na rozgrzewkę przed głównym daniem wieczoru obejrzałem pierwszą połowę Citadel – UNC-Greensboro. Wygląda na to, że ta loża VIP to stały element wystroju, bo widzę ją już drugi raz. A wynik? Do przerwy 53-60, na koniec 95-102. Duggar Baucom nie próżnuje.

Lehu
29.01.2016

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informujemy, iż administratorem Twoich danych osobowych jest Krzysztof Kosidowski. Kontakt z administratorem: e-mail: kosi@collegehoops.pl
Podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne. Jednocześnie przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania (aktualizacji) lub usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, przenoszenia, a także sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji (profilowaniu). Masz także prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych do organu nadzorczego. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. B ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27.04.2016 w celu obsługi i realizacji usługi.
CollegeHoops.pl © 2018
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl