Subiektywno-statystyczny przegląd dnia, czyli co słychać na akademickich parkietach (16)

Siema! Wczoraj inne obowiązki sprawiły, że nie wrzuciłem tekstu, ale dzisiaj już sobie nie odpuszczę, tym bardziej, że w nocy obejrzałem naprawdę sporo na żywo, a NCAA oczywiście nie zawiodło, działo się sporo, a więc jest o czym pisać.

1. Krótkie podsumowanie tego co działo się z poniedziałku na wtorek – Louisville podniosło się po klęsce z Virginią i ograło we własnej hali North Carolinę. Drugiej porażki w sezonie doznało SMU, które poległo w Houston, a kolejne zwycięstwo odniósł dobrze spisujący się ostatnio Texas, wywożąc wygraną z parkietu Baylor.

2. Złe wieści dobiegły z Macon ze stanu Georgia, gdzie zastrzelono seniora z ekipy Mercer Jibriego Bryana. Miał 23 lata.

3. Kolejne zwycięstwo Oklahomy, która nie okazała się gościnna dla TCU. Sooners prowadzą w Big Ten wspólnie z West Virginią z bilansem 7-2.

4. No właśnie, Mountaineers! Podopieczni Boba Hugginsa tym razem wywieźli bardzo ważne zwycięstwo z Iowa State. Rekord kariery w zbiórkach pobił Devin Williams – 18, a gościem przez bardzo duże G był w końcówce Jaysean Paige, który trafił ważną trójkę i zdecydował się na odważne wejście na kosz. Zawodnik, który jeszcze nigdy w życiu nie był nikim ważnym w koszykówce, bowiem dwa pierwsze lata spędził w junior college’u, a w pierwszym sezonie w WVU był tylko grającym kilkanaście minut rezerwowym, w tym sezonie jest naprawdę kimś, szczególnie w meczach konferencyjnych.

5. Providence doznało zaskakującej porażki z ekipą, z którą po prostu faworytom Big East nie wypada przegrywać. Tak, zgadliście, mówimy o DePaul. 27 punktów i 11 zbiórek Myke’a Henry’ego dla Blue Demons, 8-27 z gry duetu Dunn-Bentil i już znacie odpowiedź na pytanie „dlaczego”?

6. Dzisiaj w nocy punktualnie o pierwszej stawiłem się w Konxville w stanie Tennessee i nie żałowałem tego wyboru. Ostatnio – głównie za sprawą wiadomego duetu – sympatyzuję z podopiecznymi Barnesa, więc oglądam ich naprawdę sporo. Na początku przycisnęło Kentucky, odjeżdżając Volunteers nawet na 21 punktów, więc nie zapowiadało się na to, że gospodarze powalczą w tym spotkaniu. Pod koniec połowy udało się jednak zniwelować straty do ledwie 6 punktów, więc druga odsłona zapowiadała się naprawdę ciekawie. Pod trójce Detricka Mostelli na 14 minut przed końcem Vols po raz pierwszy wyszli na prowadzenie i od tego momentu zaczął się mecz! Nie będę tutaj opisywał po kolei co się działo, powiem po prostu tyle, że Tennessee wyszarpało to zwycięstwo! Świetnie grał Kevin Punter, który ostatecznie spotkanie skończył z 27 punktami, a Armani Moore znów był wszędzie, zaliczając 18 punktów, 13 zbiórek, 4 asysty, 2 przechwyty i masę rzeczy, których nie zobaczycie w cyferkach.

7. Przegrała inna ekipa, której kibicuję, czyli Auburn Tigers, którzy nie stawili większego oporu LSU. Ben Simmons tym razem 21PTS/13REB/7AST.

8. 46 punktów (9/11 za trzy) w 24 minuty Ravena Lee z Eastern Michigan, tym samym wyrównanie rekordu sezonu Hielda i Englisha.

9. Potężne lanie dla Michigan od Indiany. Run 25-0 (poprawione jeszcze tuż po przerwie na 28-0) na koniec pierwszej połowy, Wolverines bez punktów przez 9 minut!

10. Znów przegrywa Wake Forest, tym razem z Clemson. Syracuse ogrywa po dogrywce Virginia Tech. San Diego State wciąż bez porażki w MWC.