Polub nas na facebooku:    
Subiektywno-statystyczny przegląd dnia, czyli co słychać na akademickich parkietach (17)

Dzisiejszej nocy rozegrano 38 spotkań, w tym aż dziewięć z udziałem rankingowych ekip. Emocji więc nie brakowało, bowiem do tego doszło trochę ciekawszych spotkań pomiędzy zespołami, które może nie mają liczb z zakresu 1-25 przy nazwie, ale też potrafią grać w kosza. Były dogrywki, były efektowne akcje. Zapraszam.

1. Ciężką przeprawę w Nebrasce miało Maryland. Terrapins zanotowali aż 16 start przy ledwie 6 gospodarzy, przez co długo nie mogli odskoczyć Cornhuskers. Z drugiej strony podopieczni Turgeona aż 13 razy blokowali rywali, w czym największe zasługi miał Diamond Stone:

Ostatecznie Maryland wygrało, bo w ważnych momentach nie zawodzili Jake Layman i Melo Trimble.

Aha, spotkanie komentował Jon Crispin, brat pewnego gościa, którego dobrze pamiętają we Włocławku.

2. Dunk Wesa Washpuna z Northern Iowa nad mierzącym 208 cm Egidijusem Mockeviciusem z Evansville:

3. Fajne spotkanie między Texas Tech a Oklahoma State. Załapałem się na środek drugiej połowy, a zostałem na nieco dłużej, bowiem była jeszcze dogrywka, w której Red Raiders wygrali tak. Był to jedyny celny rzut z gry Devaugntaha Williamsa w tym spotkaniu:

4. Tyle w temacie spotkania KansasKansas State:

5. Trzy dogrywki pomiędzy Rutgers a Illinois, ale w Piscataway wciąż bez zmian, czyli bez zwycięstwa. Nie pomógł świetny mecz Coreya Sandersa, który zaliczył 39 punktów, 12 asyst, 8 zbiórek, 3 przechwyty. Chyba trzeba zaczekać na spotkanie z Minnesotą – wtedy któraś z tych dwóch drużyn na pewno wygra.
Aha, tak Sanders doprowadził do drugiej dogrywki:

6. Hej, Gators ostatnio bardzo dobrze grają w koszykówkę! Tym razem upolowali Arkansas.

Patrzcie kto zawitał na swój dawny kampus:

7. Uwaga, zaskoczenie. Tej nocy nie przegrał żaden rankingowy zespół:

8. To NCAA czy angielskie Championship w piłkę kopaną? Piękne!

9. Trochę odgrzebane, ale mam nadzieję, że wybaczycie. Ulubiony zespół muzyczny Jalena Reynoldsa z Xavier nie wzbudził aprobaty Gusa Johnsona : )

10.

11. Dobra postawa Tomka Gielo – 16 punktów (6/8 z gry, 4/6 za trzy), 3 zbiórki, 4 asysty, a Ole Miss wygrywa z Missouri. Warto dodać, że dwie trójki Gielo rzucił w końcówce, dając sygnał do pogoni za rywalem, a w konsekwencji wygrania spotkania.

11. Znów wygrywa Washington, tym razem po dogrywce z Arizona State. VCU jest już 9-0 w A-10.

Lehu
04.02.2016

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informujemy, iż administratorem Twoich danych osobowych jest Krzysztof Kosidowski. Kontakt z administratorem: e-mail: kosi@collegehoops.pl
Podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne. Jednocześnie przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania (aktualizacji) lub usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, przenoszenia, a także sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji (profilowaniu). Masz także prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych do organu nadzorczego. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. B ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27.04.2016 w celu obsługi i realizacji usługi.
CollegeHoops.pl © 2018
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl