Polub nas na facebooku:    
Subiektywno-statystyczny przegląd ostatnich dni, czyli co słychać na akademickich parkietach (4)

Mijają kolejne dni, a NCAA nie zwalnia. Najwięcej działo się rzecz jasna w sobotę, ale w niedzielę także było co oglądać. Sprawdźmy więc do zaserwowały nam akademickie parkiety.

1. W piątek rozegrane tylko sześć spotkań, ale jedno spotkanie było naprawdę ciekawe. Mowa tu o pojedynku Utah z Colorado. Sprawdźcie końcówkę tego spotkania.

2. Dobrą końcówkę zaserwowało nam także spotkanie Wisconsin – Maryland. Melo Trimble w akcji!

A Mike Schmitz tuż po rzucie napisał tak…

3. Dni mijają, mecze się toczą, a South Carolina oraz SMU wciąż bez porażki! Gamecocks ograli po ciężkim meczu Vanderbilt, a SMU bez problemu wygrało z Central Florida. Obie ekipy są już 15-0!

4. Spośród obecnie grających koszykarzy najwięcej asyst w karierze ma Anthony Collins. Rozgrywający Texas A&M zgromadził do tej pory 643 kluczowe podania do partnerów. Być może już w tym sezonie wyprzedzi go Kahlil Felder, który pomimo tego, że gra trzeci sezon w NCAA (Collins jest seniorem, i to grającym 5. rok – ma za sobą redshirt sezon, w którym też rozegrał kilka spotkań i dołożył trochę asyst), ma już na koncie aż 612 asyst. Jeżeli gracz Oakland utrzyma obecne tempo, to pod koniec gier konferencyjnych powinien minąć Collinsa.

5. Indiana przejechała się wczoraj po Ohio State 85:60, w tym w pierwszej połowie 48:18!


6. Trochę akcji z konferencji ACC.


7. Clemson pokonało Louisville po raz pierwszy w niedługiej, bo liczącej ledwie 5 pojedynków historii. Louisville pierwszą trójkę trafiło 3:42 przed końcem meczu, a ostatecznie skończyli rzuty z dystansu na 3-24. Trey Lewis był 3-19, w tym 1-11 za trzy, a Damion Lee 2-12 (0/8). Tigers rzucali tylko 32% z gry, ale pomimo tego dali radę wygrać.

Z ciekawszych wyników warto wspomnieć o tym, że Georgia Tech ograła Virginię, USC po CZTERECH DOGRYWKACH wygrało z Arizoną, Illinois wygrało z Purdue, a Baylor na wyjeździe z Iowa State.
8. Ciekawostka od Krzyśka.

9. Coś w rodzaju rzutu za trzy autorstwa Chrisa Perry’ego z South Florida.

10. Dunk Jaylena Browna.

11. A.J. Hammons jeszcze do wczoraj był najlepiej rzucającym za trzy graczem NCAA. Serio, serio. Mierzący 213 centymetrów center Purdue trafił wszystkie cztery rzuty z dystansu, w tym aż dwa w spotkaniu z Pittsburghiem. Wczoraj pomylił się jednak w spotkaniu z Illinois, tym samym tracąc 100% skuteczności. Warto dodać, że trójki z tego sezonu są jego pierwszymi w całej karierze – w poprzednich latach spudłował wszystkie 12 rzutów.

Lehu
11.01.2016

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informujemy, iż administratorem Twoich danych osobowych jest Krzysztof Kosidowski. Kontakt z administratorem: e-mail: kosi@collegehoops.pl
Podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne. Jednocześnie przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania (aktualizacji) lub usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, przenoszenia, a także sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji (profilowaniu). Masz także prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych do organu nadzorczego. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. B ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27.04.2016 w celu obsługi i realizacji usługi.
CollegeHoops.pl © 2018
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl