Sweet 16 – North Carolina vs Wisconsin, West Virginia vs Kentucky

North Carolina(4) vs Wisconsin(1) 72:79 (33:31)

Świetny mecz. Bardzo dobra postawa z obu stron. Pierwsze 10 minut to wyrównana gra z obu stron. Cios za cios. Brice Johnson i JP Tokoto ciągnęli w tym czasie ofensywę Tar Heels. Z drugiej strony bardzo wszechstronnie, zresztą przez cały mecz, grał Sam Dekker. Przez całą pierwszą połowę bardzo dobrze funkcjonowała defensywa ekipy z Chapel Hill. Tak jak pisaliśmy w zapowiedzi doskonale trzymali w ryzach Franka Kaminsky’ego nie pozwalając mu rozwinąć skrzydeł. Zdobył on tylko 4 punkty w pierwszej odsłonie. Przewaga zmieniała się raz dla jednych raz dla drugich a sam mecz stał na bardzo wysokim poziomie. Optycznie to Tar Heels wydawali się być bardziej pewni siebie. Prezentowali szerszy wachlarz zagrań. Doskonale biegali do kontr po niecelnych rzutach Badgers.

Druga połowa to w dalszym ciągu gra cios za cios. Obrona UNC miała jednak coraz mniej argumentów na rozkręcającego się Franka Kaminsky’ego. Tar Heels próbowali tego nie można im odmówić jednak za każdym razem kiedy zbudowali 3-4 punktową przewagę Badgers odpowiadali i doprowadzali do remisu. Coś w nich pękło na 6 minut przed końcem po celnej trójce Kaminsky’ego. Nie byli w stanie odpowiedzieć na run 6-0 Badgers, którzy wypracowali wtedy sporą zaliczkę 5 punktów. Wtedy sprawy w swoje ręce wziął Marcus Paige. Jego dwie celne trójki dawały nadzieję na zwycięstwo jednak podopieczni Bo Ryana za każdym razem odpowiadali celnym rzutem. Ostatnie 40 sekund to już faule Tar Heels. 8 rzutów wykonali jednak bezbłędnie a niecelna próba za trzy Paige’a ostatecznie przekreśliła szanse awansu do Elite 8.

Po niemrawej pierwszej połowie w drugiej świetne zawody zagrał Frank Kaminsky na 19 punktów i 8 zbiórek. Najlepszy w ekipie Badgers był tym razem Sam Dekker, który zanotował 23 punkty i 10 zbiórek. Nie byłoby tego zwycięstwa gdyby nie Nigel Hayes, który na swoim koncie zapisał 12 punktów i 6 zbiórek.

BOXSCORE I HIGHLIGHTS

West Virginia(5) vs Kentucky(1) 39:78 (18:44)

Wynik tego spotkania mówi wszystko o jego przebiegu. West Virginia ani razu nie byli na prowadzeniu. Tylko przez 3 minuty byli w stanie trzymać wynik na granicy remisu. Później to już popisowa gra Wildcats. Run 11-0 i prowadzeni 18:2 po 9 minutach gry pokazało, że Kentucky nie zamierza dać Mountaineers nawet odrobiny nadzei na korzystny rezultat. Pozostała część pierwszej połowy to sukcesywne powiększanie przewagi, która na finiszu pierwszej odsłony urosła do 26 punktów. Wildcats urządzili sobie Lob-City w niegorszym stylu niż Los Angeles Clippers.

Druga połowa to już spokojna gra Wildcats. Bardzo pewnie utrzymywali swoją przewagę. Właściwie ciężko cokolwiek dobrego napisać o gre West Virginii, bo Kentucky całkowicie pozbawili ich atutów. 37-0 i nie widać na horyzoncie nikogo, kto mógłby ich pozbawić szans na Final 4.

Bardzo dobre zawody zagrali szczególnie Trey Lyles i braci Harrison. To oni ciągnęli grę Wildcats. Absorbowali obronę dzięki temu więcej miejsca mieli podkoszowi od których dostali mnóstwo wsparcia. Dobre zmiany dali Dakari Johnson i Devin Booker. Głębia składu Calipariego poraża.

W sobotę zmierzą się z Notre Dame. Nie będzie to raczej taka masakra ale Irish raczej mają za mało argumentów aby przeciwstawić się Kentucky.