Polub nas na facebooku:    
Sweet 16 – terminarz 26-27.03.15

Koniec wolnego rusza NCAA z kolejną rundą. Oto co nas czeka przez dwa kolejne dni. W czwartek i piątek Sweet 16, których pary meczowe macie poniżej. Zwycięzcy poszczególnych spotkań zmierzą się w sobotę i niedzielę w Elite8. Turniej po 4 dniach lenistwa znowu się rozpędza i do końca tygodnia poznamy uczestników Final 4. Nasze szczegółowe typowania poznaliście już w naszej zapowiedzi nadchodzących spotkań. Tutaj wstawiam tylko terminarz i mój typ na finały Regionów czyli fazę Elite 8 z krótkim komentarzem do każdego spotkania.

 
26 marzec
Midwest Region
00.15 Wichita State(7) vs Notre Dame(3)
02.45 West Virginia(5) vs Kentucky(1)

Wichita State i Notre Dame to dwie wyrównane drużyny i ich spotkanie zapowiada się na bardziej wyrównane. Fachowcy w Stanach dają większe szanse na zwycięstwo Notre Dame. Van Vleet lider Shockers może sam w pojedynkę przesądzić wynik tego spotkania. Z drugiej strony Jerian Grant również nie schodzi poniżej bardzo dobrego poziomu. Szykuje się najlepszy mecz czwartkowej nocy.

Kentucky chyba z każdym zespołem w typowaniach będzie faworytem. Nie będę się powtarzał. Tylko jakiś kataklizm w ekipie Wildcats może odebrać im awans do Elite8. Według mnie Kentucky może mieć większe problemy dopiero w Final 4. Ale to tylko moje zdanie.

Mój typ na finał regionu: Kentucky vs Notre Dame
 
West Region
00.47 North Carolina(4) vs Wisconsin(1)
03.17 Xavier(6) vs Arizona(2)

Tak jak pisałem w naszej zapowiedzi North Carolina posiada potencjał pod obręczą do tego aby zatrzymać Kaminsky’ego. Jednak zatrzymanie Kaminsky’ego to może okazać się za mało na bardzo dobrze zbilansowaną i gotową na wielkie rzeczy w tym turnieju ekipę Badgers.

Xavier to chyba najsłabsza ekipa, przynajmniej moim zdaniem, która awansowała do tej fazy turnieju. Nie mam o nich zdania, nie oglądałem ich na tyle aby realnie ocenić ich potencjał. Arizona jednak wydaję się być poza ich zasięgiem.

Mój typ na finał Regionu: Wisconsin vs Arizona
 
27 marzec

South Region
00.15 UCLA(11) vs Gonzaga(2)
02.45 Utah(5) vs Duke(1)

UCLA to jeden z najbardziej zasłużonych programów w całej I Dywizji. W tym roku jednak prezentowali się słabiej pomimo tego, że mają naprawdę ciekawych zawodników szczególnie w pierwszej piątce. Gonzaga przejechała się po Bruins w fazie zasadniczej jednak to będzie zupełnie inny mecz. Buldogs nie mogą zlekceważyć rywala. Tak jak pisałem w zapowiedzi Pangos kontra Allford oraz Karnowski-Parker. Będzie fajny mecz z dodatkowym smaczkiem w postaci Przemka Karnowskiego.

Duke zmierzą się z jedną z lepszych ekip Pacific 12 obecnego sezonu. Duke wydaje się być faworytem. Na każdej pozycji mają klasowego grajka. Zresztą co tu więcej pisać Blue Devils to faworyci do Final 4 z tej części drabinki. Ich odpadnięcie już teraz to będzie duże zaskoczenie.

Mój typ na finał regionu: Gonzaga vs Duke
 
East Region
00.37 North Carolina State(8) vs Louisville(4)
03.07 Michigan State(7) vs Oklahoma(3)

North Carolina State to największe zaskoczenie w tej fazie turnieju. Już dawno mieli być poza turniejem a jednak dalej w nim są. W starciu z Louisville nie są bez szans. Ekipa Pitino rozkręca się po niemrawym starcie z UC Irvine, grają coraz lepiej a ich grę ciągnie Terry Rozier. Stawiam, że to oni zagrają o Final 4.

Michigan State kolejna rewelacja. Cały sezon w cieniu teraz wystrzelili a przecież Tom Izzo ma kim grać. Drabinka tak się ułożyła, że większym zaskoczeniem nie będzie gdy to oni znajdą się w Indianapolis.

Oba mecze mogą być najbardziej wyrównanymi meczami całego Sweet 16.
 
Mój typ na finał regionu: Louisville vs Michigan State

wojgrudzien
26.03.2015

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informujemy, iż administratorem Twoich danych osobowych jest Krzysztof Kosidowski. Kontakt z administratorem: e-mail: kosi@collegehoops.pl
Podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne. Jednocześnie przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania (aktualizacji) lub usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, przenoszenia, a także sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji (profilowaniu). Masz także prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych do organu nadzorczego. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. B ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27.04.2016 w celu obsługi i realizacji usługi.
CollegeHoops.pl © 2018
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl