Polub nas na facebooku:    
Szaleństwo transferowe

Nie tylko w NBA panuje szaleństwo transferowe i w tym sezonie z czymś podobnym mamy do czynienia także na parkietach NCAA. Różnica polega jednak na tym, że tutaj większość zawodników będzie zmuszona pauzować rok, co wymagają przepisy. Wyjątkiem są sytuacje, kiedy zawodnik zmieniający uczelnie przedstawi ważny powód takiej decyzji (np. choroba bliskiego członka rodziny) lub po prostu uda mu się zakończyć naukę w przeciągu trzech lat i na ostatni rok gry będzie chciał przenieść się gdzie indziej (warunek: wybrany nowy kierunek studiów nie może być dostępny w obecnej uczelni). Mimo tych niedogodności co roku bardzo wielu zawodników zmienia swoje uczelnie i drużyny, jednak w poprzednich latach nigdy nie mieliśmy aż takiego nasilenia, w tak krótkim czasie.

Na odejście z Wake Forest zdecydował się Tony Chennault. Jak poinformował sam zainteresowany powodem jego decyzji są sprawy prywatne nie związane z koszykówką. Podstawowy rozgrywający drużyny w swoim drugim sezonie NCAA notował przeciętnie 9pkt, 3,2zb i 2.8as.

Po zwolnieniu ze stanowiska pierwszego trenera Central Michigan Erniego Zeiglera odejść postanowił także jego syn Trey Zeigler. Lider Chippewas przychodząc do NCAA zrezygnował z wielu propozycji bardziej znanych uczelnie właśnie dla gry dla swojego ojca. Teraz postanowił poszukać sobie nowego miejsca, a w najbliższym czasie na pewno odwiedzić ma Duke. W zakończonym sezonie zdobywał średnio 15,8pkt, 6,7zb i 2,5as.

Aż trzech zawodników postanowiło odejść z Michigan i są nimi Evan Smotrycz, Carlton Brundidge oraz Colton Christian. Najbardziej odczuwalny będzie brak Smotryczy, który znany jest z bardzo dobrego rzutu i w swoim drugim sezonie notował średnio 7,7pkt oraz 4,9zb rzucając z 43% skutecznością dystansu. Dwóch pozostałych graczy na boisku pojawiało się sporadycznie, więc ich odejście jest raczej symboliczne.

Jednym z głośniejszych nazwisk jest na pewno Alex Oriakhi, który odchodzi z Connecticut. Ze względu na słabe wyniki w nauce członków drużyny, Huskies prawdopodobnie nie będą mogli zagrać w przyszłych rozgrywkach w żadnym posezonowym turnieju. W takiej sytuacji zawodnik zmieniający uczelnie nie będzie musiał pauzować roku i na pewno odegrało to kluczową role. Tym bardziej, że Oriakhi po udanym sezonie 2010-11 zaliczył gorszy rok, a jego średnie spadły do 6,7pkt, 4,8zb i 1,3bl.

Rutgers opuszcza Gilvydas Biruta i na pewno jest to jedna z bardziej zaskakujących decyzji zważywszy na fakt, że silny skrzydłowy Scarlet Knights od dwóch sezonów miał pewne miejsce w pierwszej piątce. Litwin nie był jednak do końca zadowolony ze stylu gry drużyny i dlatego postanowił poszukać sobie lepszego miejsce. W gronie zainteresowanych drużyn znajdują się Maryland i Rhode Island. Biruta w zakończonym sezonie zdobywał średnio 9,7pkt, 5,3zb i 1,4as.

Z Arizona State odchodzi najlepszy punktujący drużyny Trent Lockett. Powodem tej decyzji jest choroba matki, ale wkrótce planuje także zdobyć dyplom dzięki czemu nie będzie musiał pauzować roku. Wprawdzie wciąż istnieje szansa, że lider Sun Devils pozostanie w obecnym zespole, ale wydaje się to mało realne. Dodatkowo na transfer w tym tygodniu zdecydował się Kyle Cain, który jest czwartym graczem w tym roku opuszczającym Arizona State. Lockett notował średnio 13pkt, 5,8zb i 2,2as, a Cain 7,5pkt i 5,5zb.

O zwolnienie ze stypendium poprosili również Alexis Moore i Curtis Washington z USC, a w poprzednim tygodniu podobnie postąpił Garrett Jackson. Najbardziej odczuwalny będzie brak tego ostatniego, który zdobywał średnio 6,9pkt i 3,1zb, ale ważną role w rotacji pełnił też Moore notując 4,3pkt, 2zb i 1,5as. Washington natomiast z powodu kontuzji w tym sezonie nie grał.

Na odejście z Duquesne zdecydowali się T.J. McConnell i Mike Talley. Obaj to zawodnicy obwodowi odpowiedzialni za prowadzeni gry. Szczególnie McConnell wyróżniał się pod tym względem i jako podstawowy rozgrywający notował przeciętnie 11,4pkt, 4,4zb, 5,5zb i 2,8prz. Talley zdobywał natomiast 7,5pkt i 1,9as.

Texas A&M opuszcza Junior Naji Hibbert który zaliczył wyraźnie słabszy sezon. Rola obrońca Aggies spadła i prawdopodobnie to było powodem jego decyzji. W tym roku notował przeciętnie tylko 3,8pkt, 1,9zb i 1,3as.

Kosi
22.03.2012

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informujemy, iż administratorem Twoich danych osobowych jest Krzysztof Kosidowski. Kontakt z administratorem: e-mail: kosi@collegehoops.pl
Podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne. Jednocześnie przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania (aktualizacji) lub usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, przenoszenia, a także sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji (profilowaniu). Masz także prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych do organu nadzorczego. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. B ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27.04.2016 w celu obsługi i realizacji usługi.
CollegeHoops.pl © 2018
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl