Polub nas na facebooku:    
Szybkie spojrzenie na AP Top 25

Wczoraj, jak w każdy poniedziałek opublikowany został aktualny ranking The Associated Press Top 25 i warto o nim wspomnieć, tym bardziej że mamy za sobą około połowę sezonu. I choć rozgrywki w konferencjach dopiero startują, to zarysował się nam już pewien obraz sił poszczególnych drużyn. Oczywiście tego rankingu nie można brać dosłownie, bo ciężko dobrze sklasyfikować zespoły grające w różnych konferencjach i przeciwko innym rywaom, ale podchodząc z odpowiednim dystansem możemy dowiedzieć się, które drużyny zaliczają się do faworytów, które będą liczyć się  w walce, a które mogą sprawić niespodziankę.

Postanowiłem więc porównać aktualny ranking AP Top 25 z notowaniem przedsezonowym i tak to wygląda:

*UR – unranked

Jak widzimy najwyżej rozstawioną drużyną, która nie zmieściła się do przedsezonowego rankingu Top 25 jest Michigan State, ale zebrała ona wtedy aż 128 punktów i do #25 miejsca zabrakło jej tylko 11 punktów. #7 Indiana natomiast w przedsezonowym notowaniu nie dostała ani jednego  punktu i można powiedzieć, że to właśnie Hoosiers jak na razie są największym zaskoczeniom tego sezonu.

Z drugiej strony najwyżej rozstawionym zespołem w przedsezonowym zestawieniu, który nie załapał się do obecnego jest #7 wtedy ekipa Vanderbilt (37 punktów w najnowszym rankingu). Wprawdzie na początku sezonu szyki pokrzyżowała im kontuzja Festusa Ezeli, ale i tak porażki z Cleveland State czy Indiana State przydarzyć im się nie powinny. Następna nieobecna drużyna w aktualnym notowaniu jest Pittsburgh. #10 miejsce przed sezonem było zdecydowanie zbyt wysokie, a ostatnie cztery porażki z rzędu i zero głosów w tym tygodniu najlepiej obrazują problemy Panthers.

Wracając jednak do pozytywnych zaskoczeń cieszy na pewno wysokie #15 miejsce niepokonanej w tym sezonie drużyny Murray State (16-0), a obok nich tylko Syracuse (17-0) i Baylor (15-0) mogą pochwalić się czystym kontem. Wprawdzie terminarz Racers jest nieporównywalnie słabszy, a do najcenniejszych wygranych należą zwycięstwa nad Dayton i Memphis, ale patrząc na ich kolejnych rywali z konferencji Ohio Valley pierwszy sezon regularny bez porażki  od 1991 roku  jest jak najbardziej realny.

Warto zwrócić też uwagę na drużyny:
Virginia, która jest obecnie trzecią siłą w ACC i powinna powalczyć z Duke o drugie miejsce w tabeli,
San Diego State, która po stracie czterech graczy z pierwszej piątki wciąż jest realna siłą w NCAA,
Creighton z fenomenalnym Dougem McDermottem,
Seton Hall, która znaleźli się w AP Top 25 po raz pierwszy od 2001 roku.

Kosi
10.01.2012

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informujemy, iż administratorem Twoich danych osobowych jest Krzysztof Kosidowski. Kontakt z administratorem: e-mail: kosi@collegehoops.pl
Podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne. Jednocześnie przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania (aktualizacji) lub usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, przenoszenia, a także sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji (profilowaniu). Masz także prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych do organu nadzorczego. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. B ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27.04.2016 w celu obsługi i realizacji usługi.
CollegeHoops.pl © 2018
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl