Polub nas na facebooku:    
Tony Parker wybrał UCLA

Anthony Parker znany bardziej jako  Tony Parker wczoraj wieczorem na specjalnie powołanej konferencji prasowej ogłosił, że od przyszłego sezonu będzie reprezentował UCLA Bruins. Tym samym dołączył do Shabazza Muhammada, Kyle’a Andersona i Jordana Adamsa, którzy wkrótce zasilą zespół Bena Howlanda. Tym razem jednak nie będę skupiał się na przyszłości drużyny, a na samym zawodniku.

Słowem wstępu warto dodać, że młodzi zawodnicy już od kilku lat swoje decyzje ogłaszają na konferencjach prasowych czy na antenie ESPNU. To nie jest nic nowego, a w ostatnim czasie wręcz norma w przypadku tych czołowych graczy. Można by dodać, że wybrani zawodnicy ze szkół średnich mieli swoje „The Decision” dużo przed tym zanim LeBron James wpadł na ten pomysł. W zależności jednak od gracza oraz w pewnym sensie miejsca w rankingu wyglądały one różnie. Jedni ogłaszali swój wybór przy okazji meczów typu Jordan Brand Classic, inni zwoływali konferencje prasowe w swoich szkołach średnich, kolejni byli zapraszani do studia ESPNU, następni informowali za pomocą Twittera, a niewielu robiło to w domowym zaciszu kontaktując się tylko z zainteresowanymi strony. Sposobów było znacznie więcej i tak naprawdę do wczoraj myślałem, że już nic mnie nie zdziwi.

Tony Parker pokazał mi jak bardzo się myliłem.

Konferencja prasowa została zorganizowana w Miller Grove High School i była zaplanowana na godzinę 16:00. Nie rozpoczęła się jednak punktualnie, a z kilkunastominutowym opóźnieniem. Przyczyn nie znamy, ale nie wykluczone, że powodem była przeciągająca się konferencja Virginia Tech, na której ogłoszono zwolnienie ze stanowiska trenera Setha Greenberga. Możliwe, że Parker w chwili ogłaszania swojej decyzji chciał być w centrum uwagi, tym bardziej, że transmisje można było znaleźć w internecie. Choć nie wykluczony, że był to zwykły zbieg okoliczności.

W końcu jednak sam zainteresowany przyszedł i przyniósł ze sobą cztery czapki z logami Duke, Georgia, Ohio State oraz UCLA. W między czasie na specjalnie przygotowanym ekranie wyświetlane były highlighty z jego udziałem. Wkrótce dołączyli do niego rodzice, trener oraz kilka innych osób i zaczęło się całe przedstawienie.

Zwykle zawodnik w takie sytuacji, krótko przemawia dziękując bliskim, a następnie przechodzi do konkretów. Czasem odpowie jeszcze na kilka pytań i konferencja w sumie trwa 10-15 minut. Parkerowi widać się tak nie spieszyło i zanim zabrał głos pozwolił powiedzieć kilka słów wszystkim zebranym. Zaczęło się od trenera, rodziców, żony, a nawet pastora, by później przejść przez wszystkich zawodników z jego drużyny oraz inne osoby z nim związane. W sumie przemawiało kilkanaście osób. To jednak nie był koniec atrakcji, bo na dużym ekranie pokazany został filmik z Tony’m Parkerem w roli głównej pokazującym jego życie od najmłodszych lat aż do dziś.

Od planowanej godziny 16, do czasu kiedy Parker w końcu ogłosił swój wybór minęło ponad 50 minut. W końcu jednak przyszła ta najbardziej wyczekiwana pora i wyglądała ona następująco:

Bardziej zainteresowani na YouTube’ie mogą zobaczyć całość, a wystarczy wejść pod ten link. Ostrzegam, tylko dla ludzi o ogromnej cierpliwości.

Dlaczego o tym pisze? Bo powoli wkraczamy w czasy, kiedy większość konferencji prasowych może wyglądać podobnie, a przecież są to dopiero dzieciaki ze szkół średnich, którzy tak naprawdę nic jeszcze nie pokazali. Skoro 17-18 letni zawodnik już teraz jest w stanie zorganizować takie przedstawienie, to co dopiero będzie, jak zdecyduje się na wcześniejsze zgłoszenie do Draftu?

Tony Parker będzie musiał okazać się naprawdę bardzo dobrym graczem. W przeciwnym wypadku ta konferencja będzie mu wypominana przez wiele lat.

Kosi
24.04.2012

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informujemy, iż administratorem Twoich danych osobowych jest Krzysztof Kosidowski. Kontakt z administratorem: e-mail: kosi@collegehoops.pl
Podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne. Jednocześnie przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania (aktualizacji) lub usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, przenoszenia, a także sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji (profilowaniu). Masz także prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych do organu nadzorczego. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. B ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27.04.2016 w celu obsługi i realizacji usługi.
CollegeHoops.pl © 2018
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl