Polub nas na facebooku:    
Transferowy zawrót głowy

Koniec przerwy, koniec obijania, koniec wymówek. Pora wrócić do swoich zajęć i pisania o mojej najlepszej lidze na świecie. Na początek warto podsumować wszystkie najciekawsze transfery, których wydawałoby się w tym roku jest wyjątkowo dużo. Jak pokazał jednak Dan Hanner z RealGM ta liczba mieści się w normie. Skupiając się więc na najciekawszych przypadkach przeanalizujmy to co wydarzyło się do tej pory.

Wzmocnienia od zaraz – czyli zawodnicy, którzy z różnych przyczyn nie będą musieli pauzować roku i w nowych zespołach zagrają już od sezonu 2012-13.

Jak wszyscy pamiętamy drużyna Connecticut w najbliższych rozgrywkach nie będzie mogła uczestniczyć w żadnych posezonowych turniejach. Między innymi dlatego też w ostatnim czasie Huskies opuściło kilku graczy. Część poszła do NBA (Jeremy Lamb, Andre Drummond), inni wybrali kontynuowanie gry w NCAA w innym miejscu (Alex Oriakhi, Roscoe Smith). Tym samym rotacja UConn znacznie się zawęziła, ale Jim Calhoun powoli znajduje rozwiązanie. Od przyszłego sezonu drożynę wzmocni R.J. Evans, który do tej pory występował w Holy Cross. Zawodnik Crusaders zakończył naukę na swojej obecnej uczelni, a że pozostał mu jeszcze jeden rok gry postanowił przenieść się w nowe miejsce. W poprzednich rozgrywkach notował średnio 11,5pkt, 4,8zb i 2,8as, a jedynie wątpliwości budzi jego pozycja. Evans to zawodnik obwodowy, a jak wiemy w tym miejscu grają Shabazz Napier i Ryan Boatright, czyli dwóch najlepszych powracających zawodników.

Tymczasem Alex Oriakhi zdecydował się dołączyć do Missouri, gdzie z miejsca powinien wskoczyć do pierwszej piątki. Zespół Tigers stracił 4 z 6 najważniejszych zawodników i takie wzmocnienie w postaci byłego gracza UConn, który na ostatnim sezonie zdobywał średnio 6,7pkt, 4,8zb i 1,3bl, na pewno będzie odgrywało istotne znaczenie. Tym bardziej, że jeszcze rok temu zawodnik Huskies był blisko średnich na poziomie double-double i właśnie takich wyników należy od niego oczekiwać w szeregach Missouri.

Dobre wieści napłynęły też na kampus Marquette, którzy stracili przecież swoich dwóch najlepszych graczy. Zarówno Darius Johnson-Odom i Jae Crowder zakończyli naukę na uczelni i postanowili kontynuować swoje kariery w NBA. W ich miejsce do drużyny dołączyć ma Trent Lockett, który zdecydował się na transfer bliżej domu ze względu na chorobę matki. Dodatkowo wkrótce planuje zakończyć naukę na swojej macierzystej uczelni, więc tym bardziej problemów z grą od zaraz być nie powinno. W poprzednim sezonie w Arizona State notował przeciętnie 13pkt, 5,8zb oraz 2,2as i był czołowym graczem w swojej drużynie. Teraz powinien pełnić równie ważna role w szeregach Golden Eagles.

Zespół Arizona wzmocni Mark Lyons, który w najbliższym czasie planuje zakończyć naukę na swojej obecnej uczelni. W zakończonym sezonie gracz Xavier zdobywał średnio 15,1pkt, 3,2zb oraz 2,8as i był drugą najważniejszą postacią w szeregach Musketeers. Niejednokrotnie zdarzało się też, że to on pełnił najistotniejszą role, jednak krąży o nim opinia problematycznego gracza, trudnego do trenowania. Niezależnie od wszystkiego coach Sean Miller sprowadził do Wildcats grona bardzo utalentowanych graczy, a Lyons jest tu tylko jednym z elementów układanki. Jeśli tylko uda mu się to wszystko poukładać Arizona może być jednym z faworytów do mistrzostwa NCAA.

John Calipari kontynuuje zapełnianie luki po utracie 6 zawodników z mistrzowskiego składu. Naturalnie najważniejsi gracze dołączą do drużyny z rekrutacji, ale nie brakuje też wzmocnień z transferów. Ostatnio na przejście do Wildcats zdecydował się obrońca Julius Mays. W poprzednim sezonie występował w Wright State, gdzie zakończył naukę i swój ostatni rok spędzi właśnie pod okiem coacha Cala. Były gracz Raiders w swoim jedynym sezonie z drużyną notował przeciętnie 14,1pkt, 2,8zb oraz 2,5as. Wcześniej Mays przez dwa sezony występował w North Carolina State.

Na przenosiny do Illinois zdecydował się Sam McLaurin, który swoją decyzje ogłosił w spektakularny sposób pisząc na Twitterze: „Fuck it im going to Illinois #illinination.” Do tej pory przez trzy sezony skrzydłowy występował w Coastal Carolina, gdzie na ostatnim swoim roku notował średnio 10pkt i 7,5zb. McLaurin zakończył naukę na uczelni i dzięki temu nie będzie musiał pauzować roku, pod warunkiem, że wybierze nowy kierunek studiów niedostępny w Coastal Carolina.

Podobnie postąpiła piątka kolejnych graczy, którzy jednak aż takiego wkładu w nowych zespołach mieć nie powinni.

Kyle Randall zamienił UNC Greensboro, gdzie notował średnio 5,7pkt, 1,4zb i 1,7as, na Central Michigan. Powodem zapewne była zbyt mała liczba minut, która spadła o 11 w stosunku do lat poprzednich.

Kyle Smyth z Iona przenosi się do Seton Hall, a powodem podobnie jak u Randall był spadek liczby minut. W ostatnim sezonie zdobywał średnio 5,5pkt, 2zb i 1,4as.

South Florida wzmocni Kore White, który do tej pory występował w Florida Atlantic, gdzie notował przeciętnie 7,7pkt, 4,5zb i 1,3bl.

Renaldo Woolridge z Tennessee przenosi się do USC. W ostatnich rozgrywkach zdobywał średnio 4,3pkt i 3,3zb w 13,6 minut gry.

Jared Swopshire z Louisville przechodzi do Northwestern, gdzie na pewno wzrośnie jego rola w drużynie. W zakończonych rozgrywkach zdobywał średnio 3,3pkt i 2,8zb w 13,1 min gry.

Duże wzmocnienia – na tych graczy będziemy musieli poczekać rok, ale cierpliwość nowym zespołom powinna się opłacić.

Litwin Gil Biruta po dwóch sezonach spędzonych w Rutgers zdecydował się opuścić drużynę i przenieść się do Rhode Island. Z nieoficjalnych informacji wynika, że powodem była nie najlepsza współpraca z trenerem Mike’m Rice’m, który nie szczędził krytycznych słów w kierunku swojego gracza. W ostatnich rozgrywkach notował przeciętnie 9,7pkt i 5,3zb na boisku przebywając przeciętnie 25,5min.

Przychodząc do Duke Michael Gbinije w rankingu Top 100 w swojej klasie sklasyfikowany był w Top30. Bardzo utalentowany niski skrzydłowy, który nie znalazł uznania w swoim pierwszym sezonie w oczach Coacha K. i zamiast poczekać na swoją szanse zdecydował się na transfer do nowej uczelni. Padło na Syracuse, gdzie na pewno o minuty będzie mu łatwiej. W 18 rozegranych meczach w pierwszym sezonie notował średnio 1,7pkt w 5,8min.

Dość podobnie postąpił Sterling Gibbs, który po niecałym roku gry w drużynie Texas Longhorns postanowił zmienić uczelnie. W jego przypadku w oficjalnych powodach wymienia się bliżej nieznane sprawy osobiste. Rozgrywający, który w swoich pierwszym sezonie zdobywał średnio 2,6pkt w 7,5min w najbliższym czasie dołączy do Seton Hall.

Keala King, który najpierw został zawieszony, a następnie w styczniu wyrzucony z drużyny za nieodpowiednie zachowanie przenosi się do Long Beach State. Do momentu zawieszenia były rozgrywający Arizona State był najlepszym graczem drużyny notując przeciętnie 13,7pkt, 4,9zb i 3,3as. Po odczekaniu roku pozostaną mu dwa lata gry.

Po trzech sezonach gry w North Carolina State DeShawn Painter postanowił opuścić drużynę na rzecz Old Dominion. Powodem tej niespodziewanej decyzji jest choroba babci i jak zapewnia sam zainteresowany będzie starał się o możliwość gry od zaraz. Center Wolfpack był bardzo ważną postacią w zeszłym sezonie i zdobywał średnio 6,2pkt oraz 4,3zb w 20 min gry.

Najlepszy gracz Drake Rayvonte Rice, który na ostatnim roku notował przeciętnie 16,8pkt oraz 5,8zb postanowił zmienić uczelnie i przenieść się do Illinois. Po odczekaniu roku do gry wróci od sezonu 2013-14.

Pierwszopiątkowy gracz Michigan Evan Smotrycz, który był także najlepszym strzelcem z dystansu w zespole przenosi się do Maryland. Były gracz Wolverines, jak sam przyznał potrzebował zmiany otoczenia i stąd ta decyzja. W ostatnim sezonie notował średnio 7,7pkt i 4,9zb w 21,1min gry.

Trener Sean Miller pozycje rozgrywającego ma już obsadzoną na kilka lat. W najbliższym sezonie będzie to Mark Lyons któremu pozostał rok gry, a następnie jego miejsce zajmie T.J. McConnell, który postanowił opuścić Duquesne właśnie na rzecz Wildcats. W zakończonych rozgrywkach zdobywał średnio 11,4pkt, 4,4zb, 5,5as oraz 2,8as i po odczekaniu roku powinien stać się ważną postacią w nowej drużynie.

#16 zawodnik w swojej klasie według Scout.com po roku spędzonym w Arizonie postanowił zmienić uczelnie i przenosi się do SMU, gdzie niedawno na stanowisko pierwszego szkoleniowca zatrudniono Larry’ego Browna. Tym graczem jest naturalnie Josiah Turner, który nie do końca spełnił pokładane w nim oczekiwania, a dodatkowo zalicza się do trudnych graczy, z czym próbował walczyć trener Miller między innymi zawieszając swojego rozgrywającego w czasie sezonu. W zakończonych rozgrywkach notował przeciętnie 6,8pkt, 3,1zb i 2,4as w 24,7min. Teraz zajmie się nim coach Brown, który nie z takimi charakterami już sobie radził.

Z LSU do North Carolina State przechodzi Ralston Turner, który zdecydował się na transfer po zmianach na stanowisku pierwszego szkoleniowca w drużynie Tigers. Jego średnie z poprzedniego sezonu to 9,1pkt i 3zb.

Gdy ze stanowiska trenera zwolniony został jego ojciec na transfer zdecydował się najlepszy gracz Central Michigan – Trey Zeigler. Rzucający obrońca, który w poprzednich rozgrywkach notował przeciętnie 15,8pkt, 6,7zb i 2,5as w najbliższym czasie zasili zespół Pittsburgh, a po odczekaniu roku pozostaną mu dwa lata gry.

Kolejnym zawodnikiem, który postanowił zmienić zespół po zmianie trenera jest Jordan Clarkson. Najlepszy punktujący Tulsa przenosi się do Missouri, gdzie po odczekaniu roku zasili szeregi Tigers. W zakończonym sezonie notował średnio 16,5pkt, 3,9zb i 2,5as.

Pozostałe ciekawe transfery

Z Valparaiso do Arizona State przenosi się skrzydłowy Justin “Richie” Edwards, który notował średnio 9,4pkt i 3,1zb.
Szeregi Virginia zasili Anthony Gill, który postanowił opuścić South Carolina. Skrzydłowy w zakończonym sezonie zdobywał średnio 7,6pkt i 4,7zb.
Alandise Harris po udanym sezonie w Houston, w którym notował przeciętnie 13,3pkt i 6,4zb postanowił przenieść się do Arkansas.
Z USC do St. Mary’s przechodzi skrzydłowy Garrett Jackson. W zakończonych rozgrywkach zdobywał średnio 6,9pkt i 3,1zb w 22.2min gry.
Dundrecous Nelson wyrzucony z Mississippi za posiadanie narkotyków postanowił przenieść się do Jackson State. W poprzednim sezonie zdobywał średnio 11,6pkt.
UNC Wilmington na Virginia Tech zamienił Adam Smith. W swoim pierwszym sezonie w NCAA notował przeciętnie 13,7pkt oraz 3,2zb, a po odczekaniu roku pozostaną mu trzy lata gry.
Szeregi Xavier zasili center Matt Stainbrook, który ostatnie dwa sezony spędził w Western Michigan. Na ostatnim roku notował średnio 11,4pkt i 6,8zb.
Z Duquesne do Eastern Michigan przenieść się postanowił Mike Talley, który w poprzedni sezonie notował przeciętnie 7,5pkt i 1,9as.

Pełną listę transferów znajdziecie na stronie CBSSports.

Kosi
24.05.2012
Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informujemy, iż administratorem Twoich danych osobowych jest Krzysztof Kosidowski. Kontakt z administratorem: e-mail: kosi@collegehoops.pl
Podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne. Jednocześnie przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania (aktualizacji) lub usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, przenoszenia, a także sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji (profilowaniu). Masz także prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych do organu nadzorczego. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. B ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27.04.2016 w celu obsługi i realizacji usługi.
CollegeHoops.pl © 2018
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl