Polub nas na facebooku:    
Trwają Mistrzostwa Świata U17

Jestem spóźniony, bo Mistrzostwa zaczęły się już 29 czerwca, ale tak naprawdę jeszcze nic specjalnego się nie wydarzyło, a najważniejsza rozgrywka dopiero przed nami.

Amerykanie jak do tej pory rozegrali trzy mecze, zgodnie z planem wszystkie wysoko wygrali i jako jedyni obok Chorwacją nie zaznali jeszcze porażki. Australię pokonali 89:67, Czechy 95:57, a Egipt 111:73.

Atak drużny jak zwykle jest bardzo zbilansowany i aż 5 zawodników rzuca w granicach 10 punktów. Najlepszym strzelcem drużyny jest rozgrywający Conner Frankamp notujący przeciętnie 14pkt, 3,3zb, 3as i 2,7prz. Zaraz zanim jest niski skrzydłowy Jabari Parker ze średnimi na poziomie 13,7pkt i 5zb, a na trzecim miejscu jest center Jahlil Okafor zdobywający 12pkt oraz 8,7zb.

Nieco słabiej radzi sobie reprezentacja Kanady, która jak do tej pory rozegrała tylko dwa spotkania. W pierwszym meczu pokonali Litwę 69:63, w drugim ulegli Chorwacji 53:66. Dziś zaś o 19:25 zmierzą się z mającą taki sam bilans Argentyną.

Czołowym graczem drużyny jest rzucający obrońca Marial Shayok, który po dwóch meczach notował przeciętnie 13pkt, 4,5zb i 3prz. Zaraz za nim ze średnimi na poziomie 10pkt, 4zb i 2as plasuje się rozgrywający Kevin Zabo.

Wszystkie wyniki i informacje można znaleźć na oficjalnej stronie Mistrzostw. Transmisje zaś będą dostępne od ćwierćfinałów, czyli od 6 lipca na FIBATV.

Polecam śledzić także Rafała Jucia na Twitterze, który relacjonuje  prosto z Litwy.

Kosi
01.07.2012

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informujemy, iż administratorem Twoich danych osobowych jest Krzysztof Kosidowski. Kontakt z administratorem: e-mail: kosi@collegehoops.pl
Podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne. Jednocześnie przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania (aktualizacji) lub usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, przenoszenia, a także sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji (profilowaniu). Masz także prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych do organu nadzorczego. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. B ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27.04.2016 w celu obsługi i realizacji usługi.
CollegeHoops.pl © 2018
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl