Polub nas na facebooku:    
Turniej NIT: Nevada w ćwierćfinałach

Nevada wygrała w drugiej rundzie turnieju NIT z niżej rozstawionym zespołem Bucknell 75:67 i w ćwierćfinale zagra ze zwycięzcą pojedynku Stanford z Illinois State.

Spotkanie bardzo dobrze zaczął Olek Czyż, który już po kilku minutach miał na koncie 12 z 18 punktów drużyny. W dalszej części meczu Polak wciąż kontynuował swoją dobrą grę, a dodatkowo świetny fragment zaliczył Malik Story trafiając 8 punktów z rzędu. To właśnie ta dwójka już po pierwszych 20 minutach meczu miała na koncie po 16 oczek, w sumie zdobywając 32 z 42 punktów Nevady. W tym momencie ich przewaga wynosiła 13 oczek i zapowiadało się na łatwą przeprawę w drugiej odsłonie. Początkowo tak to właśnie wyglądało i Nevada bezpiecznie utrzymywała się na prowadzaniu. Świetnie spotkanie rozgrywali jednak Mike Muscal oraz Cameron Ayers i to dzięki ich postawie Bucknell udało się w końcówce zniwelować straty do trzech oczek. Na szczęście Wolf Pack skutecznie wykonywali rzuty wolne trafiając 7 na 8 w ostatnich 90 sekundach meczu i tym samym przypieczętowali swoją wygraną 75:67.

Gracze Nevada od początku meczu wykorzystywali swoją przewagę pod koszami, a w szczególności Olek Czyż, który co chwila skutecznie kończył akcje albo wymuszał kolejne faule. Polak ostatecznie uzbierał 24 punkty trafiając 7/10 z gry oraz 9/11 z linii, a dodatkowo zebrał 6 piłek. Malik Story dorzucił 18 oczek, a Deonte Burton miał 10 punktów, 5 zbiórek i 4 asysty. Warto dodać, że gracze Wolf Pack oddali tylko 10 rzutów z dystansu, najmniej w sezonie.

W Bison 15 punktów, 15 zbiórek i 3 asysty miał Mike Muscala, a 21 oczek dorzucił Cameron Ayers. Ćwierćfinały zostaną rozegrane w dniach 20-21 marca. Wyniki wszystkich spotkań:

#1 Washington vs. #4 Northwestern 76:55
#1 Seton Hall vs. #5 Massachusetts 67:77
#3 Drexel vs. #7 Northern Iowa 65:63
#5 Nevada vs. #8 Bucknell 75:67
#3 Oregon vs. #7 Iowa 108:97

Pozostałe dzisiejsze mecze drugiej rundy NIT:

0:00 – #1 Tennessee vs. #4 Middle Tennessee
2:00 – #2 Miami (FL) vs. #6 Minnesota
4:30 – #3 Stanford vs. #7 Illinois State

Kosi
19.03.2012
Komentarze

Muscala miał 25 pkti tak naprawde rządził pod koszami – brakowało mu wsparcia – koszykówka to gra zespołowa , co pokazała nevada pomimo słabszych momentów w pierwszej części drugiej połowy …. sic !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informujemy, iż administratorem Twoich danych osobowych jest Krzysztof Kosidowski. Kontakt z administratorem: e-mail: kosi@collegehoops.pl
Podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne. Jednocześnie przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania (aktualizacji) lub usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, przenoszenia, a także sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji (profilowaniu). Masz także prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych do organu nadzorczego. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. B ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27.04.2016 w celu obsługi i realizacji usługi.
CollegeHoops.pl © 2018
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl