Turniej NIT: Wygrana Wolf Pack

Od zwycięstwa z wyżej rozstawioną drużyną Oral Roberts rywalizacje w turnieju NIT rozpoczęła ekipa Nevada. Wolf Pack awansowali więc do ćwierćfinałów gdzie zmierza się z Bucknell, a spotkanie zostanie rozegrane w niedziele o godzinę 20:00 czasu polskiego.

Kluczem do zwycięstwa Wolf Pack było powstrzymanie najlepszego gracza rywali – Dominique’a Morrisona, który swoje pierwsze punkty zdobył dopiero w drugiej połowie. Mimo wszystko to Golden Eagles przez pierwsze 20 minut utrzymywali się na prowadzeniu grając skutecznie i cierpliwie w ataku. Zawodnicy Nevada przez większość czasu mieli problemy ze złapaniem własnego rytmu, ale dominowali na tablicach, dzięki czemu szybko przechodzili do kontry, a także mieli sporo okazji na ponawianie akcji. Jeszcze do 33 minuty byliśmy świadkami bardzo wyrównanego pojedynku, ale wtedy powoli inicjatywę zaczęli przejmować gracze Nevada. Końcówka należała więc już do Wolf Pack, co zaowocowało zwycięstwem 68:59.

Najlepszym graczem meczu okazał się Dario Hunt, który uzbierał 18 punktów, 10 zbiórek, 4 asysty i 5 bloków. Deonte Burton dodał 17 punktów, 8 zbiórek i 5 asyst, a Olek Czyż na swoim koncie zapisał 13 oczek (5/13 za 2, 1/1 za 3, 0/1 za 1), 10 zbiórek i przechwyt, na boisku spędzając 29 minut.

W Golden Eagles wszyscy gracze pierwszej piątki rzucili co najmniej 10 punktów, a najwięcej po 13 mieli Dominique Morrison i Roderick Pearson, Jr.

*****

W pozostałych meczach ponownie nie obyło się bez niespodzianek.  Z turnieju odpadła już rozstawiona z #1 numerem Arizona, która uległa  #8 Bucknell. Rywalizacja na pierwszej rundzie zakończyły też dwa zespoły rozstawione z #2 i mowa tutaj o Ole Miss oraz Saint Joseph’s, które swoje mecze przegrały dopiero po bardzo wyrównanych końcówkach.