Polub nas na facebooku:    
Turnieje konferencji – krótki plan spotkań

Marcowe szaleństwo już trwa, choć do właściwego turnieju jeszcze 10 dni. W tej chwili trwają turnieje w niektórych konferencjach, w innych dokańczają sezon zasadniczy. Wkroczyliśmy więc w najważniejszą część sezonu i czas na poważnie zainteresować się koszykówką uniwersytecką. Nie wiem jak wyjdzie nam z zapowiedziami tych wydarzeń, ale postaramy się dostarczyć jak najwięcej informacji. Dziś szybki plan, czy terminarz spotkań turniejów ze wszystkich konferencji.

Trwające

America East Conference

Turniej wystartował 4 marca, kiedy to zostały rozegrane ćwierćfinały (ze względu na przejście z II Dywizji drużna UMass Lowell nie brała w nim udziału). Jutro 8 marca odbędą się półfinały, gdzie zmierzą się New Hampshire z Albany oraz Stony Brook z Vermont, a finał dopiero 14 marca. Co ciekawe konferencja America East to jedyna, w której mecze rozgrywane są w aż tak dużych odstępach czasowych. W większość spotkania odbywają się dzień po dniu.

Atlantic Sun Conference

Turniej rozpoczął się 3 marca kiedy to zostały rozegrane ćwierćfinały. Dwa dni później miały miejsce półfinały, a mecz o udział w March Madness odbędzie się 8 marca. W nim zmierzą się drużyny USC Upstate, która wyeliminowała wcześniej wyżej notowany zespół Florida Gulf Coast oraz North Florida.

Big South Conference

4 marca miała miejsce pierwsza wstępna runda, w której udział wzięły drużyny z miejsc 6-11 (wtedy też z rywalizacja odpadła ekipa Liberty). 6 marca odbyły się ćwierćfinały, a dzisiaj czekają na nas półfinały. O udział w jutrzejszym finale powalczą drużyny Longwood z Winthrop oraz Gardner-Webb z Coastal Carolina. Co ciekawe odpadły już dwa najwyżej rozstawione zespoły, czyli Charleston Southern i High Point.

Colonial Athletic Association

Turniej wystartował 6 marca, kiedy to zmierzyły się zespoły z miejsc 7-10. Dziś zaś zostaną rozegrane ćwierćfinały, dzień później półfinały, a ostateczne rozstrzygnięcie dnia 9 marca.

Horizon League

Pierwsza runda miała miejsce 3 marca, a wzięły w niej udział zespoły z miejsc 5-8. Od ćwierćfinałów do rywalizacji dołączyły drużyny z miejsc 3-4, zaś dwie najlepsze ekipy po sezonie zasadniczym swój udział rozpoczynają dzisiaj od półfinałów. O miejsce w finale powalczą więc zespoły UIC Flames z Green Bay oraz Cleveland State z Valparaiso, a pewnego uczestnika March Madness poznamy 10 marca. Ze względu na słaby wskaźnik APR do turnieju nie dopuszczona została drużyna Milwaukee.

Metro Atlantic Athletic Conference

Drużyny z miejsc 6-11 turniej rozpoczęły 5 marca, a dziś do rywalizacja dołącza reszta stawki. Półfinały rozegrane zostaną 8, a finał 9 marca.

Missouri Valley Conference

Turniej rozpoczął się 5 marca, gdzie w pierwszej rundzie zmierzyły się drużyny z miejsc 7-10. Dzień później do rywalizacji dołączyła reszta ekip, a dzisiaj odbędą się półfinały. O miejsce w finale rozgrywanym 8 marca powalczą zespoły Illinois State z Wichita State oraz Loyola of Chicago z Northern Iowa.

Northeast Conference

Turniej podzielony jest na trzy standardowe rundy, co oznacza że dwie najgorsze ekipy po sezonie zasadniczym nie biorą w nim udziału. 4 marca odbyły się ćwierćfinały, a dziś startują półfinały. O udział w finałowym spotkaniu 10 marca powalczą drużyny St. Francis z St. Francis-Brooklyn oraz Bryant z Robert Morris.

Ohio Valley Conference

4 marca miała miejsce pierwsza runda, ćwierćfinały z udział ekip z miejsc 3-4 rozegrany były 5 marca, a wczoraj od półfinałów do rywalizacji dołączyły dwie najlepsze drużyny po sezonie zasadniczym. Już dziś więc poznamy pierwszego uczestnika March Madness, a w finale zagrają Belmont z Murray State.

Patriot League

W pierwszej rundzie 3 marca zmierzyły się drużyny z miejsc 7-10, 5 marca miały miejsce ćwierćfinały, a jutro 8 marca odbyły się półfinały. O udział w finale rozgrywanym dnia 11 marca powalczą zespoły Lafayette z Bucknell oraz American University z Colgate.

Southern Conference

6 marca odbyła się pierwsza wstępna runda z udziałem drużyn z miejsc 7-10. Dziś zaś rozegrane zostaną ćwierćfinały, jutro półfinały, a 9 marca mecz o miejsce w March Madness.

West Coast Conference

Turniej rozpoczął się 6 marca od pierwszej rundy, w której udział wzięły drużyny z miejsc 7-10. Dzisiaj odbędą się ćwierćfinały, gdzie między innymi Gonzaga zmierzy się z San Francisco, a jutro i pojutrze rozegrane zostaną dwie pozostałe fazy turnieju.

Przed nami

American Athletic Conference

Turniej składa się z czterech rund. W pierwszej wezmą udział zespoły, które sezon zasadniczy zakończyły na miejscach 6-11, a od ćwierćfinałów dołączą pozostałe ekipy. Spotkania zostaną rozegrane w dniach 12-15 marca.

Atlantic 10 Conference

Ze względu na udział wszystkich 14 drużyn turniej jest podzielony na pięć rund. W pierwszej biorą udział zespoły z miejsc 11-14, od drugiej dołączają drużyny z 5-10, a od ćwierćfinałów pierwsza czwórka. Mecze rozgrywane będą w dniach 11-15 marca.

Atlantic Coast Conference

Turniej ma dokładnie taką samą formę, jak ten w konferencji A-10, tylko odbędzie się nieco wcześniej, bo w dniach 10-14 marca. Drużyna Syracuse po nałożeniu na siebie kary nie weźmie udziału w turnieju.

Big 12 Conference

Turniej będzie miał miejsce w dniach 11-14 marca. W pierwszej wstępnej rundzie zmierzą się zespoły z miejsc 7-10, zaś pozostałe ekipy dołączą do rywalizacji od ćwierćfinałów.

Big East Conference

Wszystko odbędzie się tak jak w konferencji Big 12. Począwszy od systemu, a kończąc na dniach rozgrywania spotkań.

Big Sky Conference

Turniej zostanie rozegrany w dniach 12-14 marca i będzie podzielony na trzy standardowe rundy. Oznacza to, że z 12 drużyn w konferencji, tylko 8 powalczy o grę w March Madness.

Big Ten Conference

W dniach 11-15 marca będzie miał miejsce turniej podzielony na 5 rund podobnie jak w przypadku konferencji A-10 i ACC.

Big West Conference

Turniej rozgrywany w dniach 12-14 marca odbędzie się w standardowej formie, co oznacza że ostatni 9 zespół nie weźmie udziału w imprezie.

Conference USA

Impreza odbędzie się w dniach 11-14 marca i będzie podzielona na cztery rundy, gdzie w pierwszej zmierzą się zespoły z miejsc 5-12. Cztery najlepsze ekipy do rywalizacji dołączają od ćwierćfinałów. Drużyna Southern Mississippi po nałożeniu na siebie kary nie weźmie udziału w turnieju.

Mid-American Conference

9 marca odbędzie się pierwsza wstępna runda z udziałem drużyn z miejsc 6-12, a właściwy turniej wystartuje dwa dni później. Od trzeciej rundy, czyli od ćwierćfinałów rozgrywanych 12 marca do rywalizacji dołączą zespoły z miejsc 3-4, zaś dwie najlepsze ekipy zaczynają od półfinałów. Ostatecznie rozstrzygnięcie 14 marca.

Mid-Eastern Athletic Conference

W dniach 9-10 marca odbędzie się pierwsza runda, w której zagrają ekipy z miejsc 5-12. 11 i 12 marca będą miały miejsce ćwierćfinały, kiedy to do rywalizacji dołączą pozostałe ekipy. Półfinał i finał zaś odpowiednio 13 i 14 marca. Ze względu na słaby wskaźnik APR do turnieju nie dopuszczona została drużyna Florida A&M.

Mountain West Conference

Turniej podzielony jest na cztery rundy, gdzie w pierwszą zmierzą się zespoły z miejsc 7-10, zaś reszta ekip dołącza od ćwierćfinałów. Spotkania odbędą się w dniach 11-14 marca. Ze względu na słaby wskaźnik APR do turnieju nie dopuszczona została drużyna San Jose State.

Pacific-12 Conference

Turniej odbędzie się w dniach 11-14 marca i podzielony będzie na 4 rundy. W pierwszej zmierzą się zespoły z miejsc 5-11, zaś reszta stawki do rywalizacji dołącza od ćwierćfinałów.

Southeastern Conference

Turniej podzielony jest aż na 5 rund, tak jak w przypadku wszystkich największych konferencji. Mecze rozgrywane będą w dniach 11-15 marca.

Southland Conference

Z 13 drużynowej konferencji do turnieju ze względu na słaby wskaźnik APR nie dopuszczone zostały ekipy Central Arkansas, Houston Baptist i Lamar, a w związku z przejściem z II dywizji impreza ominie także zespoły Abilene Christian i Incarnate Word. W rezultacie w turnieju rozgrywanym w dniach 11-14 marca wezmą udział wszystkie pozostałe drużyny.

Southwestern Athletic Conference

Turniej odbędzie się w dniach 10-14 marca i podzielony będzie na cztery rundy. W pierwszej zagrają drużyny z miejsc 8-9, jednak ze względu na fakt, że za słaby wskaźnik APR do turnieju nie dopuszczona została drużyny Alabama State i Southern ten mecz może się nie odbyć (w SWAC jest 10 drużyn).

The Summit League

Turniej rozpoczyna się dzisiaj od dwóch spotkań ćwierćfinałowych, zaś jutro rozegrane zostaną dwa pozostałe mecze tej rundy. Półfinał i finał odbędą się 9 i 10 marca. W związku z przejściem z II Dywizji w turnieju nie weźmie udział ekipa Omaha.

Sun Belt Conference

Turniej rozegrany zostanie w dniach 12-15 marca. W pierwszej rundzie zmierzą się drużyny z miejsc 5-8, od ćwierćfinałów do gry włączają się ekipy z miejsc 3-4, a od półfinałów z miejsc 1-2. Ze względu na słaby wskaźnik APR do turnieju nie dopuszczona została drużyna Appalachian State.

Western Athletic Conference

Turniej podzielony jest na trzy rundy i rozegrany zostanie w dniach 12-14 marca. Ze względu na przejście z II Dywizji w wydarzeniu nie weźmie udział ekipa Grand Canyon, a więc w ćwierćfinałach weźmie udział tylko 6 ekip z miejsc 2-7 po sezonie zasadniczym, zaś najlepszy zespół do rywalizacji dołączy od półfinałów.

Bez turnieju

Ivy League

Konferencja Ivy to jedyna, która nie posiada własnego turnieju, a grę w March Madness zapewnia sobie najlepsza drużyna po sezonie zasadniczym. W przypadku identycznego bilansu dwóch zespołów o awansie decyduje jeden dodatkowy mecz pomiędzy tymi ekipami. Przed ostatnim meczem sezonu na pierwszej pozycji jest zespół Yale i patrząc na ich najbliższego rywala nie powinno się to zmienić.

Kosi
07.03.2015
Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informujemy, iż administratorem Twoich danych osobowych jest Krzysztof Kosidowski. Kontakt z administratorem: e-mail: kosi@collegehoops.pl
Podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne. Jednocześnie przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania (aktualizacji) lub usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, przenoszenia, a także sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji (profilowaniu). Masz także prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych do organu nadzorczego. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. B ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27.04.2016 w celu obsługi i realizacji usługi.
CollegeHoops.pl © 2018
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl