Polub nas na facebooku:    
Turniejowy rozkład jazdy 10.03.16

Wystartowały najlepsze turnieje konferencji. Tradycyjnie zanim przejdziemy do tego co dzisiaj spójrzmy co wydarzyło się poprzedniego popołudnia i w nocy. 

W ACC odbyła się II runda więc zobaczyliśmy coraz lepsze drużyny. Nie zabrakło również niespodzianek. Po dobrym starcie w I rundzie  i w II NC State zaprezentowało się bardzo dobrze szczególnie na tle takiego przeciwnika jak Duke. Przegrali nieznacznie. Główną zasługą wygranej Duke jest gra duetu Ingram – Kennard.

Syracuse zakończyli turniej na pierwszym spotkaniu. Przegrali z Pittsburghiem. Grono ćwierćfinalistów uzupełni Georgia Tech, która pokonała Clemson. I Virginia Tech, która pokonała Florida State.

W Big Ten odbyły się dwa mecze we wczesnej fazie. Stawkę w II rundzie uzupełnią dwie ekipy Illinois i Nebraska, które w pierwszej rundzie pokonały odpowiednio ekipy Minnesoty i Rutgers.

W Pacific-12 nie było tej nocy emocji. Wszystkie mecze to wysokie i zdecydowane zwycięstwa. Washington pokonało Stanford, USC wygrało z UCLA, Colorado okazało się lepsze od Washington State a Oregon State wygrał z Arizona State.

W Big East zwycięstwa zespołów, które były wyżej cenione przed turniejem. Georgetown pokonali DePaul a Marquette wygrali z St. John’s.

I runda SEC to tylko jedno spotkanie dwóch najsłabszych ekip z sezonu zasadniczego. Tennessee wyraźnie pokonali Auburn.

W Big 12 turniej rozpoczął się od niespodzianek. Wygrały zespoły, które miały raczej przegrać swoje starcia. Oklahoma State przegrali z Kanasas State a TCU pokonali Texas Tech.

Mieliśmy również jeden finał w Patriot League. Holy Cross wygrało z Lehigh trzema punktami i są kolejną ekipą, którą zobaczymy w turnieju.

Czas na dzisiejsze mecze. Dzisiaj coraz więcej topowych drużyn. Do gry wkraczają potentaci w najlepszych konferencjach. Dzisiaj głównie etap ćwierćfinałów. 

Atlantic-10 – 2 runda

18.00 Richmond – Fordham
20.30 Saint Louis – George Washington
00.30 Masechussets – Rhode Island
03.00 La Salle – Davidson

W A-10 dopiero jutro zobaczymy najlepsze ekipy z sezonu zasadniczego. Dzisiaj zagrają ze sobą głównie drużyny z połowy tabeli. Wśród tych ekip jednak George Washington i Davidson mogą być groźni dla najlepszych ekip.

Big Ten – 2 runda

18.00 Michigan – Northwestern
20.25 Illinois – Iowa
00.30 Penn State – Ohio State
02.30 Nebraska – Wisconsin

Dużo lepszy dzień w Big Ten niż wczoraj. Jednak wszystkie cztery mecze mają wyraźnego faworyta. Na papierze wygląda to tak, że w ćwierćfinałach powinniśmy zobaczyć Michigan, Iowa, Ohio State i Wisconsin. Ciekawe czy to wszystko będzie takie proste.

MAC – Ćwierćfinały

18.00 Eastern Michigan – Akron
20.30 Bowling Green – Central Michigan
00.30 Northern Illinois – Ohio
03.00 Miami(OH) – Buffalo

ACC – Ćwierćfinały

18.00 Pittsburgh – North Carolina
20.00 Duke – Notre Dame
01.00 Georgia Tech – Virginia
03.00 Virginia Tech – Miami(FL)

W ACC arcyciekawie. Atlantic Coast wytacza już wszystkie najmocniejsze działa. Będzie co oglądać i to już od 18. Najlepsze starcia o 18 i 20. Pozostałe dwa spotkania mają wyraźnych faworytów. Dwa pierwsze mogą być pojedynkami na noże.

Big East – Ćwierćfinały

18.00 Georgetown – Villanova
20.30 Butler – Providence
01.00 Marquette – Xavier
03.30 Creighton – Seton Hall

Podobna sytuacja na wschodzie. Nic tylko oglądać. Najlepszy mecz moim zdaniem to starcie Marquette z Xavier.

Big 12 – Ćwierćfinały 

18.30 Baylor – Texas
20.30 Kansas State – Kansas
01.00 TCU – West Virginia
03.00 Iowa State – Oklahoma

Trochę inaczej miało to wyglądać. Mamy dwa zaskoczenia w tym zestawie. Najlepszy mecz o 03.00 pomiędzy Iowa State i Oklahomą.

SEC – 2 runda

19.00 Arkansas – Florida
21.00 Tennessee – Vanderbilt
01.00 Alabama – Ole Miss
03.00 Mississippi State – Georgia

Runda wstępna. Najlepsze ekipy jeszcze nie biorą udziału. O 1 nasz rodak Tomek Gielo powalczy o ćwierćfinał w starciu z Alabamą.

C-USA – Ćwierćfinały

19.00 Western Kentucky – UAB
21.30 Old Dominion – Louisiana Tech
01.00 Charlotte – Middle Tennessee
03.30 UTEP – Marshall

Big West – Ćwierćfinały

21.00 UC Davis – UC Santa Barbara
23.30 Cal State Fullerton – Hawaii
03.00 Caly Poly – UC Irvine
05.30 UC Riverside – Long Beach State

Big Sky – Ćwierćfinały

21.00 Portland State – Weber State
23.30 North Dakota – Idaho State
02.30 Sacramento State – Montana
05.00 Eastern Washington – Idaho

Mountain West – Ćwierćfinały

21.00 Utah State – San Diego State
23.30 Nevada – New Mexico
03.00 UNLV – Fresno State
05.30 Colorado State – Boise State

Myślę, że w półfinałach zobaczymy San Diego State, Nevadę, UNLV i Boise State. Trochę typy pod prąd ale tak czuję. Najlepszy mecz to moim zdaniem potyczka UNLV z Fresno State.

Pacific -12 – Ćwierćfinały 

21.00 Washington – Oregon
23.30 Colorado – Arizona
03.00 USC – Utah
05.30 Oregon State – California

Na zachodzie również ciekawie. Faworytami wydają się być drużyny: Oregon, Arizona, Utah i California. Ale to marzec.

SWAC – Ćwierćfinały

21.30 Praire View A&M – Jackson State
03.30 Alabama State – Southern

American – 1 runda

21.30 East Carolina – South Florida
00.00 Tulane – UCF

Sun Belt – 1 runda

00.00 South Alabama – Georgia Southern
02.30 Georgia State – Texas State

Mecz dnia: Iowa State kontra Oklahoma w 1/4 turnieju Big 12. 

wojgrudzien
10.03.2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Informujemy, iż administratorem Twoich danych osobowych jest Krzysztof Kosidowski. Kontakt z administratorem: e-mail: kosi@collegehoops.pl
Podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne. Jednocześnie przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania (aktualizacji) lub usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, przenoszenia, a także sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji (profilowaniu). Masz także prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych do organu nadzorczego. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. B ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27.04.2016 w celu obsługi i realizacji usługi.
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl