Polub nas na facebooku:    
Turniejowy rozkład jazdy 8.03.16

Oto kolejna odsłona turniejowego rozkładu jazdy. Zanim przejdziemy do tego co czeka nas dzisiaj w nocy na akademickich parkietach zobaczmy co wydarzyło się wczoraj. 

Jak pamiętacie wczorajsza noc to dwa finały turniejów. W Colonial Athletic stało się to na co zanosiło się od początku sezonu zasadniczego. Turniej wygrali UNC Wilmington, którzy byli jego faworytem. W konferencji MAAC w finale zagrały dwie najlepsze ekipy sezonu zasadniczego i najwyżej rozstawione do turnieju. Wygrała Iona a Monmouth byli o włos od zagrania w turnieju NCAA. Mecz był zacięty, stawka wysoka, ostatecznie Iona wygrała 3 punktami.

Półfinały w America East bez niespodzianek. Zarówno Stony Brook jak i Vermont zagrają w finale. Podobna sytuacja w WCC. Saint Mary’s i Gonzaga to dwie najlepsze drużyny West Coast Conference. I obie awansowały do finału. Chociaż trzeba przyznać, że Gonzaga miała większe problemy aby się tam znaleźć. To był naprawdę dobry mecz. Strzelecki popis Wiltjera i heroiczna walka Sabonisa na deskach sprawiły, że ostatecznie o 4 oczka lepsza była ekipa ze Spokane.

Wspominałem wczoraj, że czekam na finał Valparaiso z Oakland? Wspominałem. Nie doczekam się obie ekipy przegrały swoje półfinały. W finale zagrają Green Bay i Wright State. Smutek. Zobaczmy co dzisiaj.

ACC – 1 runda

18.00 Wake Forest – NC State
20.00 Boston College – Florida State

Startuje ACC. Obie ekipy zarówno NC State i Florida State są moimi czarnymi końmi tego turnieju. Obie mają potencjał ofensywny, który przy dobrym dniu może zaskoczyć potentatów Atlantic Coast Conference. Aby jednak tak się stało muszą pokonać swoich rywali. Seminoles nie powinni mieć problemów z Boston College, którzy w sezonie regularnym nie wygrali ani jednego spotkania. Ciężej mogą mieć Wolfpack.

Big Sky – 1 runda

21.05 Northern Colorado – Portland State
23.35 Southern Utah – North Dakota
02.35 Sacramento State – Montana State
05.05 Northern Arizona – Eastern Washington

SWAC – runda wstępna

21.30 Grambling State – Mississippi Valley State
03.30 Arkansas Pine&Bluff – Alabama A&M

MEAC – 1 runda 

22.30 Morgan State – Maryland Eastern-Shore
01.00 Howard – North Carolina Central

C-USA – 1 runda

23.00 Texas San Antonio – Florida Atlantic

Northeastern Conference – Finał 

01.00 Fairleigh Dickinson – Wagner

Horizon League – Finał 

01.00 Green Bay – Wright State

Nie tak to miało wyglądać. To miał być finał między Valparaiso i Oakland. Plan dnia był już zaplanowany. Powrót z pracy, kąpiel kawa i starcie obrony Crusaders z Felderem z Oakland. Cóż pozostaje zerknąć na dwie ekipy, które zaskoczyły potencjalnych faworytów. Marzec.

Summit League – Finał 

03.00 North Dakota State – South Dakota State

Dwie najlepsze ekipy Summit League. Najlepszy możliwy zestaw. Trochę anonimowe ekipy i w czasie trwania finału WCC. Coś dla prawdziwych hipsterów. Karol będziesz oglądał?

WCC – Finał 

03.00 Saint Mary’s – Gonzaga

Inaczej być nie mogło? Mogło. Gonzaga nie miała łatwo z BYU jednak ostatecznie dwie najlepsze ekipy RS zagrają w finale. Czy Saint Mary’s po raz trzeci wygrają z Zags i potwierdzą dominację w tym sezonie. To moim zdaniem będzie mecz dnia. Niezależnie od wyniku meczu jest spora szansa, że obie drużyny zobaczymy w NCAA Tournament.

Mecz dnia: Przed nami 4 finały w których poznamy 4 kolejnych uczestników NCAA Tournament. Oprócz tego startuje turniej ACC. Na tych wydarzeniach skupię się w największym stopniu. I wam to polecam. 

wojgrudzien
08.03.2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Informujemy, iż administratorem Twoich danych osobowych jest Krzysztof Kosidowski. Kontakt z administratorem: e-mail: kosi@collegehoops.pl
Podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne. Jednocześnie przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania (aktualizacji) lub usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, przenoszenia, a także sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji (profilowaniu). Masz także prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych do organu nadzorczego. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. B ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27.04.2016 w celu obsługi i realizacji usługi.
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl