Polub nas na facebooku:    
Turniejowy rozkład jazdy 9.03.16

Trwają turnieje. W niektórych mamy dopiero wczesne fazy. Niektóre są już w końcowych etapach. Zobaczmy co przyniosła ostatnia noc i co czeka nas dzisiejszego dnia. Coraz więcej turniejów i coraz więcej meczów o atrakcyjnej dla nas mieszkańców kraju nad Wisłą porze.

W ACC wystartowała pierwsza runda. I praktycznie jak kopiuj wklej wydarzyło się to o czym pisałem wczoraj. Dwie faworyzowane na tym etapie drużyny czyli NC State Wolfpack i Florida State Seminoles pokonały swoich rywali. Florida zrobiła to bez problemu bo i przeciwnik delikatnie mówiąc nie powalał. Wolfpack mieli więcej problemów. Jednak ostatecznie dzięki 22 punktom Barbera pokonali Wake Forest.

Znamy kolejnych czterech uczestników NCAA Tournament. Z konferencji NEC będzie to ekipa Fairleigh Dickinson , w Horizon League najlepsi okazali się Green Ba , a w Summit League South Dakota State.

W WCC wygrała i to 10 punktami Gonzaga Bulldogs. Jednak jest spora szansa, że również Geals zobaczymy w turnieju NCAA. Świetny mecz całej pierwszje piątki Zags, obwodowi dostosowali się do poziomu Sabonisa i Wiltjera. Szczególnie McCllelan podczas tego turnieju zasługuje na duże brawa. W połowie pierwszej połowy Zags osiągnęli prawie 10 punktową przewagę. Taki stan rzeczy utrzymywał się do końca pierwszje połowy. Na 7 minut przed końcem meczu Geals zbliżyli się na 1 punkt. Jednak twarda gra na tablicach Sabonisa i ważna trójka McClellana i jego pewna ręka na linii osobistych pozwoliły odskoczyć Zags. Prowadzenia nie oddali już do końca. Nie mamy więc zmiany warty w WCC w tym roku.

Czas przejść do tego co czeka nas dzisiaj. Dzisiaj tylko jeden finał w Patriot League. Startuje jednak na dobre ACC oraz inne mocne konferencje jak Big Ten, Big 12 czy Pac-12. Sporo więcej meczów w wieczornych dla nas porach.
ACC – 2 runda
18.00 Syracuse – Pittsburgh
20.30 NC State – Duke
01.00 Georgia Tech – Clemson
03.30 Florida State – Virginia Tech

Coraz więcej najlepszych ekip z Atlantic Coast rozpoczyna turniej. Dzisiaj o przedłużenie szans na NCAA Tournament wyruszą Syracuse i Duke. Szczególnie Orange czeka wymagający rywal. Duke może mieć nieco łatwiej bo raz górują potencjałem nad Wolfpack. Dwa grali oni wczoraj mecz. Co w turnieju nie pozostaje bez znaczenia. Florida State znowu powalczy o sprawienie niespodzianki. Są zupełnie w stanie pokonać Virginia Tech. W ostatnim ćwierćfinale postawiłbym na Clemson.

Mountain West – 1 runda
20.00 Utah State – Wyoming
22.30 Air Force – UNLV
01.00 San Jose State – Colorado State
Runda wstępna na zachodzie. UNLV na tym etapie. Shame on you!
PAC-12 – 1 runda
21.00 Stanford – Washington
23.30 Washington State – Colorado
03.00 UCLA – USC
05.30 Oregon State – Arizona State
UCLA zagra z Trojans i wcale nie są na tym etapie faworytem. Jeśli miałbym typować drużyny, które dzisiaj wygrają byłby to zestaw: Washington, Colorado, USC i Oregon State.
C-USA – 2 runda
19.00 North Texas – Western Kentucky
21.30 Florida Atlethic – Old Dominion
01.00 Rice – Charlotte
03.30 Florida Intl. – UTEP
SWAC – 1/4 finału 
21.30 Mississippi Valley State – Alcorn State
03.30 Alabama A&M – Texas Southern
Big Ten – 1 runda
22.30 Minnesota – Illinois
01.00 Rutgers – Nebraska
Przystawka przed tym co będzie się działo od jutra. Dzisiaj runda wstępna. Zagrają między sobą 4 najgorsze drużyny Big Ten.
Southland – 1 runda
00.00 New Orleans – Southerneastern Louisiana
02.30 Nicholls State – McNessee State
MEAC – 1/4 finału 
00.00 Morgan State – Hampton
02.30 North Carolina Central – Norfolk State
Big East – 1 runda
01.00 DePaul – Georgetown
03.30 St. John’s – Marquette
Podobnie jak w przypadku Big Ten na wschodzie to dopiero rozgrzewka przed głównym daniem.
Big 12 – 1 runda
01.00 Oklahoma State – Kansas State
03.00 TCU – Texas Tech
Patrz wyżej.
SEC – 1 runda 
02.00 Auburn – Tennesse
Once again.
Atlantic-10 – 1 runda 
00.30 Saint Louis – George Mason
03.00 La Salle – Duquesne
Patriot League – Finał
01.30 Holy Cross – Lehigh
Jedyny finał dzisiaj jednak Patriot League to dla mnie nieodkryty jeszcze teren w NCAA.
 
Mecz dnia: Dwa mecze w ACC. NC State kontra Duke oraz Florida State z Virginia Tech. 
 

wojgrudzien
09.03.2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informujemy, iż administratorem Twoich danych osobowych jest Krzysztof Kosidowski. Kontakt z administratorem: e-mail: kosi@collegehoops.pl
Podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne. Jednocześnie przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania (aktualizacji) lub usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, przenoszenia, a także sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji (profilowaniu). Masz także prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych do organu nadzorczego. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. B ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27.04.2016 w celu obsługi i realizacji usługi.
CollegeHoops.pl © 2018
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl