Polub nas na facebooku:    
Villanova wyrasta na faworyta w Big East

Villanova zdobyła nagłówki mediów po zwycięstwie w silnie obsadzonym turnieju Battle 4 Atlantis na Bahamach. Dzień po dniu pokonali ówczesny #2 rankingów Kansas i w finale po dogrywce #23 Iowa. Dzięki tym zwycięstwom wskoczyli do ostatniego rankingu AP Top 25 od razu zajmując 14 pozycję. Drugi rok po sezonie zakończonym bilansem 13-19 zespół Jaya Wrighta notuje początek 8-0 i powraca do dyskusji fanów NCAA.

Walka o tytuł w konferencji Big East zapowiada się w tym sezonie pasjonująco, a sama liga wygląda na prawdę mocno. Przynajmniej siedem zespołów ma duże szanse na grę w tegorocznym NCAA Tournament. Oprócz Villanova na dobrej drodze w tym kierunku są zespoły: Butler, Creighton, Georgetown, Marquette, Providence i Xavier. Dla Wildcats kolejny ważny mecz będzie pod koniec grudnia z aktualnym #8 Syracuse. Zwycięstwo da im spokój przed meczami w konferencji.

Siła Villanovy tkwi w jej obwodzie. Z graczy grających powyżej 20 minut w spotkaniu tylko JayVaughn Pinkston mierzy powyżej 200cm. Co przekłada się na grę na tablicach. W ostatnim meczu z Pennsylvanią przegrali zbiórkę, a mimo tego byli w stanie wygrać mecz 23 punktami. To zasługa przede wszystkim świetnej obrony na piłce, która utrudnia rywalom wykorzystanie przewagi pod koszami. W rankingu efektywności defensywnej na kenpom.com Villanova zajmuje 6 miejsce. Przeciwko średniej ofensywie w NCAA obrona Wildcats pozwoliłaby według szacunków zdobywać rywalom zaledwie 0.908 punktu na posiadanie. W półfinale Battle 4 Atlantis zatrzymali Kansas na 59 punktach – najniższej ich zdobyczy w sezonie.

W ofensywie wiele zależy od drugorocznego rozgrywającego Ryana Arcidiacono, który pokazał już zimną krew w końcówkach spotkań z Kansas trafiając zwycięską trójkę oraz z Iową zdobywając kluczowe punkty w ostatnich minutach. Czwórka zawodników zespołu notuje dwucyfrowe zdobycze punktowe na wysokiej efektywności i każdy z nich może danej nocy być liderem zespołu. Najlepszymi strzelcami ze średnimi 16.6 punktów na mecz są wspomniany wcześniej Pinkston oraz MVP Battle 4 Atlantis James Bell. Siłę ognia na obwodzie wzmocnił transfer z Rice Dylan Ennis i w pierwszych czterech meczach rzucał ze skutecznością 53% zza łuku. Ważnymi punktami zespołu są też freshmani Josh Hart i Kris Jenkins, ktorych chwalił trener Wright po turnieju na Bahamach.

W ubiegłym roku Wildcats udało się dostać do NCAA Tournament, ale odpadli już po pierwszym meczu z North Caroliną. W tym grając tak jak na początku sezonu mogą sięgnąć po więcej nie tylko w walce o tytuł mistrzowski w Big East, ale również zaliczając dłuższy występ podczas marcowego szaleństwa.  Na razie są niepokonani i mogą jeszcze przez jakiś czas nie zaznać porażki (przynajmniej do spotkania ze strefą Jima Boeheima).

aliksix
07.12.2013

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Informujemy, iż administratorem Twoich danych osobowych jest Krzysztof Kosidowski. Kontakt z administratorem: e-mail: kosi@collegehoops.pl
Podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne. Jednocześnie przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania (aktualizacji) lub usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, przenoszenia, a także sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji (profilowaniu). Masz także prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych do organu nadzorczego. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. B ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27.04.2016 w celu obsługi i realizacji usługi.
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl